Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • oovvii

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Salut. De curand mi s-a stricat cd player-ul de pe corsa mea (siemene vdo cdr2005) si am decis sa cumpar un blaupunkt cd30 mp3. Dupa cu mi-a spus si vanzatorul este decodat si functioneaza perfect, dar are o problema, si anume nu sunt iluminate butoanele si nu stiu ce fir este de la iluminare butoane.

Poate sa imi spuna cineva care fir de la mufa originala a masinii este de la iluminare butoane? Masina este o Corsa C din 2001.

Multumesc anticipat!
Skip ads

  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
De care butoane este vorba?
Comenzile de pe volan? Sau butoanele cd-playerului?
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Corsa din 2001 non canbus si cd30 mp3? Parca nu mergea.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
merge
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Merge. Trebuiesc luate firele la numarat nitel (difera mufa) se poate face, daca se doreste, o chestie profi (construiesti un adaptor)
  • oovvii

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2011

  • Mesaj Privat
catastefan a scris:De care butoane este vorba?
Comenzile de pe volan? Sau butoanele cd-playerului?


Este vorba de butoanele cd player-ului. Nu am comenzi pe volan
  • oovvii

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2011

  • Mesaj Privat
jE a scris:Merge. Trebuiesc luate firele la numarat nitel (difera mufa) se poate face, daca se doreste, o chestie profi (construiesti un adaptor)


Tocmai asta era ideea. Ma interesa daca stie cineva care este firul care vine din mufa masinii pentru iluminarea la butoane si care este firul din cd player care trebuie conectat la firul din masina
  • oovvii

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2011

  • Mesaj Privat
liviu2004 a scris:Corsa din 2001 non canbus si cd30 mp3? Parca nu mergea.


Muzica merge dar din cate am inteles nu o sa imi arate nimic pe ecran orice as face dar asta nu e o problema pentru mine. Ma intereseaza sa se lumineze butoanele
Skip ads

  • oovvii

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Ma intereseaza cum sa fac sa se limineze butoanele cd playerului. Ar fi ok pentru mine si daca as trage un plus si un minus de la bricheta sau de undeva dar nu stiu unde sa le leg pe cd player. Orice metoda e binevenita dar sa functioneze
  • sorinell1

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 2001 1,2 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Salutare Prieteni am cumparat un mp3 CDE9870 Alpine Sh si asi vrea sal pun pe corsa mea ca la cdr2005delco nu am codul ,am schimbat bateria si nu mai functioneaza cere cod. baeatu de la care am cumparat cde alpine zicea ca e compatibil cu comenzile de pe volan ,intrebarea mea este are cineva cunostinta despre aparatul asta cum se leaga la comenzile de la volan? ca la mufele celea doua una cu alimentarea lui si a doua cu bocsele sau potrivit perfect / deci cum asi putea sal fac sa mearga si comenzile de pe volan ...Va multumesc anticipat
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
oovvii a scris:Salut. De curand mi s-a stricat cd player-ul de pe corsa mea (siemene vdo cdr2005) si am decis sa cumpar un blaupunkt cd30 mp3. Dupa cu mi-a spus si vanzatorul este decodat si functioneaza perfect, dar are o problema, si anume nu sunt iluminate butoanele si nu stiu ce fir este de la iluminare butoane.

Poate sa imi spuna cineva care fir de la mufa originala a masinii este de la iluminare butoane? Masina este o Corsa C din 2001.

Multumesc anticipat!


Firul de iluminare este GYBK 0.35, adica gri/negru. Existent in mufa CDR2005 pinul 11. Acelasi fir este folosit la tot bordul pentru iluminare. Cu placere.

Treaba e ca nu o sa ai unde sa bagi acel fir, pentru ca nu mai este folosit de cd30 mp3, unde iluminarea este comandata de TID/GID prin CAN mid speed. Nu as putea spune daca TIDul existent stie de CAN, dar foarte probabil sa ai nevoie de altul. Plus un fir de plus contact tras la TID, fir la lampi mers inapoi, CAN la cd30 mp3, CAN la diagnoza. Spor la modificari, sunt 99.9% sigur ca ai s-o lasi asa cum e acum.
  • catalinmac

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Corsa 2001 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2014

  • Mesaj Privat
sorinell1 a scris:Salutare Prieteni am cumparat un mp3 CDE9870 Alpine Sh si asi vrea sal pun pe corsa mea ca la cdr2005delco nu am codul ,am schimbat bateria si nu mai functioneaza cere cod. baeatu de la care am cumparat cde alpine zicea ca e compatibil cu comenzile de pe volan ,intrebarea mea este are cineva cunostinta despre aparatul asta cum se leaga la comenzile de la volan? ca la mufele celea doua una cu alimentarea lui si a doua cu bocsele sau potrivit perfect / deci cum asi putea sal fac sa mearga si comenzile de pe volan ...Va multumesc anticipat
sal mai ai delco daca da nu il vinzi?
Skip ads

  • mrvily

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Bine v-am gasit Prieteni, am si eu o mare problema, am un corsa C din 2002 am pe el un CDR 2005 si as dori sal inlocuiesc cu un CD 30 mp3, am si mufele de la Cd 30 mp3 si displeiul cu mufa( cel de lacare l-am cumparat mia spus ca daca il montez cu displeiul lui numi mai cere codul can) am descoperit si codul aparatului dar nu are cine sa mil monteze. Vas ramane indatorat daca mati ajuta cu un meserias in bucuresti sau imprejurimi.
Multumesc anticipat
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
(0722) 657 085 in Bucuresti
  • mrvily

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc mult, acum sun.
  • mrvily

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Am rezolvat,multumesc mult de ajutor.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
cu placere Smile
  • DDumitrescu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Am o corsa C din 2004 si a avut un CDR2005, dacã montez un CDR30 imi merg comenzile pe volan?Multumesc.
  • lupan bogdan

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Prin ecranul compatibil TID,GID sau CID functioneaza dar nu te astepta sa fie usor modificarea... cauta pe gogule sa vezi, eu am si stiu ce vorbesc...
  • DDumitrescu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua, revin.Masina este din 2004 deci facelift si din ce am vazut din niste poze mai vechi a avut CDR2005.
La dezmembrari gasesc CDR 30 fara MP3, daca as monta CDR 30 fara MP3 ar merge comenzile pe volan?ms.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR