Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • dan teseleanu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Frontera 1999 X22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut, tot nu m.am lamurit cu dimensiunile de cauciuc,eu in carte am 235 75 R15, si am cumparat-o cu 245 70 16...
Saptamana viitoare ma duc la identificare, tare mi-e teama ca ma respinge pt cauciucuri ca nu sunt ca in carte...
daca ma duc asa acolo poate sa mi le treaca in carte?
Frontera Sport 2.2/1999
Skip ads

  • dan teseleanu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Frontera 1999 X22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
M a ajuta cineva cu o carte tehnica?
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
da, obligatoriu iti trec in carte orice dimensiune ce s-a montat in fabrica!
in cazul tau, 245/70/16 este ok!
235/75/15 nu stiu sa se fi pus pe frontera B....
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
dan teseleanu a scris:Salut, tot nu m.am lamurit cu dimensiunile de cauciuc,eu in carte am 235 75 R15, si am cumparat-o cu 245 70 16...
Saptamana viitoare ma duc la identificare, tare mi-e teama ca ma respinge pt cauciucuri ca nu sunt ca in carte...
daca ma duc asa acolo poate sa mi le treaca in carte?
Frontera Sport 2.2/1999

Ce n-ai inteles..?Te duci la RAR cu dimensiunea corecta,e gresit in carte.Daca te resping,te duci la opel si ceri hartie cu specificatiile tehnice pt masina ta,de unde va rezulta ce s-a pus de fabrica.Daca nu vrei sa faci carare,te duci la o reprezentanta inainte sa\ te duci la RAR
Skip ads

  • flavicx

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 2002 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Laughing Laughing Question Question .... mortal ... de mult nu am mai auzit asa ceva ... Laughing Very Happy Shocked Very Happy
tot nu m.am lamurit cu dimensiunile de cauciuc
... Very Happy Shocked . Dupa ce toata lumea ii spune ca 245/70/16 are Frontera B din fabrica, plus ca NU e problema sa le treaca pe carte, posibil cu ceva taxa neglijabila ... PE CHITANTA ... adica NU SPAGA ... (sa nu fie iar confuzii ... adica sa fie lumea LAMURITA cu privire al modul de plata ... dar ai grija ca nu poti plati de pe card ... adica trebuie sa ai monezi si bancnote la tine ... adica in buzunar ... si sa fie lei ... adica nu valuta ... ca traim in Romania ... adica nu in strainatate).

Sincer ... lasand gluma ... de ce mai intrebi pe forum ceva, daca oricum ignori ce ti se raspunde. Mai bine te urcai in masina si te duceai la RAR si intrebai direct acolo ... poate atunci erai mai lamurit.

Si referitor la
M a ajuta cineva cu o carte tehnica?

citeste aici (si descarca): https://www.clubopel.com/vie...211&start=200 ... chiar sub ochii tai, pe prima pagina la sectiunea Frontera (SCRIS CU ROSU) ... nici macar nu era nevoie sa dai cautare... ce sa mai zic ... "parã mãlãieațã în gura lui nãtãfleațã"

@SUPERDRAGOS ... mii de scuze pentru ca ti-am facut observatie referitor la folosirea optiunii de "cautare" ... fa ce stii, ca bine faci
  • dan teseleanu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Frontera 1999 X22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc pt para...! Mad, dar tu ai citit in manualul pe care l.ai trimis in sectiunea 3E-14..>>> ,pt frontera din 1999 ,standard tire 235/75 R15 !<<< Wink

Sincer....lasand gluma...tie ti sa parut ca am ignorant raspunsurile? iar cu mersul la RAR ..?..pai atunci la ce mai exista acest forum ? .. sa vorbim de starea vremii ? mai bine intrebam decat sa ne dam mari si tari ca stim de toate...si mai bine tacem daca nu stim! ...ce sa mai zic...>>>. Multumesc Dragos ai dreptate , intai la reprezentanta si dupa la RAR cu hartia cum ca pe aceasta masina,model,serie,se incadreaza si marimea 245/70 R16...pe care o trece in carte...
O zi buna!
  • dan teseleanu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Frontera 1999 X22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Acum am mai citit din discutiile tale... ESTI DUR IN RASPUNSURI.... nu-I frumos ... daca o sa te injure careva ,o sa te superi... Wink ...
  • dan teseleanu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Frontera 1999 X22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Pt cei din Bucuresti sau apropiere (IF), vand 4 cauciucuri 255/75 15, 100ron(toate 4), nu mai sunt noi, dar mai pot fi folosite! e pacat de ele sa nu se invarta ...cine are nevoie sa vina sa le vada si sa le ia...
0721770619



Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Cel mai bine este cu hartie de la reprezentanta ... poate pentru Frontera B se poate ca pentru Frontera A nu se da acea hartie (de atat e in stare reprezentanta OPEL - rusine)
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
dan teseleanu a scris:Acum am mai citit din discutiile tale... ESTI DUR IN RASPUNSURI.... nu-I frumos ... daca o sa te injure careva ,o sa te superi... Wink ...

Nu stiu daca te referi la mine sau la @flavix (de fapt nu e relevant),dar daca o vei face,iti iei leapsa...Incercam sa tinem forumul mai putin stufos,cat mai simplu de cautat in el.
Insistentele tale in legatura cu un subiect devin iritante,mai ales cand primesti acelasi raspuns de la persoane diferite. Shocked
  • claudiu arghir

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2014

  • Mesaj Privat
salut domnilor
daca are cineva nevoie de un cauciuc michelin x radial xch4 , 225/75/r15 ,, cauciuc care a fost rezerva si este nerulat .
este un model mai vechi si nu se mai fabrica . cine este interesat de cauciuc sau are unul la fel si vrea sa il ia sau sa il vinda sa sune la 0726 305 706 sau sa dea nr si il sun eu ..

daca am postat gresit ma scuzati ..
  • dan teseleanu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Frontera 1999 X22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Dragos nu era vb de tine,daca citeai cu atentie, ba chiar ti-am dat dreptate , !
Insist pana mi se da 1 raspuns correct nu scris din auzite si pus la misto!
Iar treaba cu <<<dar daca o vei face,iti iei leapsa>>?!... ,eu dau leapsa
la meci de fotbal,mitiguri,demonstratii.....asta e jobu...
Multumesc.

Rog un moderator sa-mi sterga contul din Club Opel!
O zi buna.
Skip ads

  • dan teseleanu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Frontera 1999 X22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Buna seara,pt cei care se vor intalni cu aceeasi problema ca a mea, (altfel de cauciucuri decat in carte ) : telefon la reprezentanta, dai seria cartii si-ti spune in 5 min. tot despre masina ,cu ce a plecat din fabrica,dotari ,cauciucuri,serie motor,daca a avut sau nu proiectoare, scaune incalzite,spalator de faruri, etc. Confirm aceasta procedura facuta de mine astazi.
Va salut,seara buna. Wink
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Te poti uita pe placuta din compartimentul motor,dupa care se da o cautare "Placuta identificare Frontera "pe ClubOpel,( sau invers) si iata ce gasim...

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=100630

De curiozitate,te-a si taxat,sau a fost gratis?
  • dan teseleanu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Frontera 1999 X22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salutare, initial am vb pe fb, cu opel din Germania, si cum engleza la ei este.. Embarassed .. am sunat aici la reprezentanta ,am dat seria cartii si mi-a spus de toate...!
Am facut o poza asta -seara ...poate careva sa-mi spuna ceva.., am vazut eu acolo la placuta identificare, (si-ti multumesc) dar nu se leaga nimic.
  • dan teseleanu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Frontera 1999 X22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Seara buna!
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
dan teseleanu a scris:Salutare, initial am vb pe fb, cu opel din Germania, si cum engleza la ei este.. Embarassed .. am sunat aici la reprezentanta ,am dat seria cartii si mi-a spus de toate...!
Am facut o poza asta -seara ...poate careva sa-mi spuna ceva.., am vazut eu acolo la placuta identificare, (si-ti multumesc) dar nu se leaga nimic.


Vezi si unde e bolduit:

  • dan teseleanu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Frontera 1999 X22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc Stelea!
Un raspuns dat la fix!
Multumesc baieti! Respect! Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR