Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • bencegt

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua.As avea o intrebare pentru cine a mai schimbat furtunul de la lichidul pentru parbriz la luneta sau stie traseul lui.La masina mea furtunul s-a rupt la coltul caroseriei cu haionul,in bucata aia de cauciuc negru.Am bagat degetul prin gaurile alea dar nu am dat de partea care vine de la pompa.M-am apucat si am dat jos plasticurile din interior dar nu gasesc nicaieri pe unde merge.As vrea sa le conectez prin alt furtun mai gros si sa le lipesc la loc.Stie cineva pe unde il gasesc?
Multumesc anticipat!

Model masina: Opel Astra F Caravan 1996.
  • Cipicao

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salutare, acum vreo luna am patit si eu la fel. Trebuie sa dai jos eleronul de pe haion, si sa dai jos protectia aia de cauciuc negru la o parte. Daca ti s-a rupt pana in protectia aia de cauciuc ...nu stiu ce poti face. La mine s-a rupt exact pe colt, si am cumparat un racord de 6 mm parca ..sau 4 mm de la Bricostore...si le-am legat.
  • gionim67

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 tc4ee1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Furtunul vine din fata catre spate pe partea dreapta a masinii ( partea cu pompa) , trebuie sa dai plasticul jos de deasupra geamului de la portbagaj( ai caravan) si bagi degetul in locasurile alea trebuie sa-l gasesti, el s-a rupt din tubul ala gros ce face trecerea de la caroserie la haion.
Furtun original gasesti pe sit-ul celor cu piese de Opel ( 10 -11 lei setul ...nu stiu cati metri sunt, oricum suficienti ) sau la agvaristica furtun de 4 mm transparent.
Daca tot te uiti in spate, uitate si in partea stanga sa vezi daca nu ai fire electrice dezizolate...se mai intampla si nu stii de unde apar scurtcircuitele.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR