Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • crystyeu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2014

  • Mesaj Privat
vad ca azi mi sa aprins iar checku, dar am vazut ca parca ia scazut si puterea,nu imi da in nas deloc nu am probleme dastea,sta la 600 turatii 'nu stiu daca o fii bine
  • cheliosu001

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2012

  • Mesaj Privat
debimetru se poate curata . exista spray special pt asa ceva . nu folosi altceva ca nu o sa mai mearga deloc si costa ceva. inca odata : cand debimetru nu mai merge atunci cand bagi piciorul in ea brusc nu mai are vlaga.iar eroarea care o ai poate este tot p0170 care este de la sonda lambda2. Si eu am la fel cand sar de 110 se aprinde martorul si imi da aceeasi eroare dar nu afecteaza cu mare lucru.sunt multe tutoriale in care se vorbeste de schimbat sonda lambda2 sau de pacalit adica anulat.Cel mai indicat sa cumperi una si sa o schimbi. Eu nu am schimbat-o ca nu am putut sa o desfac de pe toba intermediara si treb sa cumpar si intermediara.
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
P0170 e o eroare de amestec sarac detectata de sonda Lambda. Nu e neapara sonda in sine.
Dupa verificare presiune benzina , filtru aer, debitmetru, EVAP si chiar si EGR ( si el intervine in crearea amestecului carburant ) poti sa te gandesti sa schimbi sonda. Pana atunci poti da banii pe ea degeaba. Nu e primul si probabil nici ultimul.
Mai fa odata testul pseudoagrafa https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=24014
  • crystyeu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Cand o sa prind bani o sa ma apuc cam de toate.deocamdata nu pot.e acceasi eroare p0170 atat doar o eroare primesc.o so pun pe un tester in curand sa vad parametrii motor sa vad mai bn care e treaba
  • crystyeu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2014

  • Mesaj Privat
catastefan!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR