Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • sasuastra

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2004

  • Mesaj Privat
salve! ce pot si eu sa fac la un motoras diesel ca sa-i mai cresc puinel calutii ca sunt cam putinei(75).exista cip tuning pentru diesel?daca da,explicatim si mie de unde se ia,cine monteaza si cat costa!filtru aer sport are vreun rost ?evacuare sport ? merc Question i
Skip ads

  • ktgorik

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Salut,
Vezi aici ce poti face http://www.dieseltuning.ro/_opel.html si aici de asemenea http://www.chiptuning.ro/ si vei gasi cam toate datele care te intereseaza. Mai cauta insa pe net argumente pro si contra la chiptuning...
Bafta
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Sau poti sa vorbesti cu Maiandrei, ca e om de baza pe forum, sau poti vorbi cu Ceky sau Voinea.Sunt o gramada de oameni care pot face asta....depinde de tine ce motor ai, ce vrei sa faci cu masina si....apoi sa alegi pe unul care sa o remapeze. Smile
  • andreigeo

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
sunt si eu interesat de tuning diesel, dar nu de remap, altceva ... pus turbina mai mare, poate schimbat injectoare ... nu stiu .. inca nu ma pricep prea bine. dar o sa ma documentez si imi fac o idee ce se poate face la motoarele diesel pt cresterea puterii pe langa remap:)
Skip ads

  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ai inviat un thread din 2006 ... poate cei de acolo nu mai sunt membri. insa maiandrei sigur e printre noi, poti lua legatura cu el
  • andreigeo

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
cu andrei o sa am o discutie serioasa pe tema asta:) ... alte pareri idei, chestii teoretice:) .. ca practica ne omoara .. dar macar sa discutam, sa ne consultam unii cu altii, si cine stie, poate in final se gaseste cineva sa vrea sa puna in aplicare.
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pentru sasuastra , daca ai diesel si ai si 75 Cp posibil sa ai dieselul de 1.7 , cod motor Y17DT , se poate face remap fara schimbari de filtru aer sau alte avioane , il duce la 100 Cp , eu am facut remap la Maiandrei de 2 ani , intra aici sa te lamuresti http://www.gmtuning.ro/
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR