Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • stasi

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: IASI
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2006

  • Mesaj Privat
multumesc pt raspuns, l-am sunat dar era ocupat asa ca astazi am fost si mi-am verificat/incarcat cu 1.6 mil la moldotrans...
din pacate, dupa un timp, in parcare, am remarcat o mica balta verzuie pe asfalt in zona radiatorului de ac. verdict: e fisurat. astfel incat va trebui sa cumpar unul nou. nu vreau sa il repar pe asta vechi. masina e din 2002.
am inteles ca exista si mai ieftine, in jur de 4-5 milioane.
stie cineva daca sunt si in iasi?
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ce spui tu ?
verificat/incarcat ?
Care verificare de nu tine si e gaurit radiatorul ?
Daca noi iti spunem sa mergi la Nelu tu nu nu nu...ai pierdut 160lei. Nelu pina nu verifica temeinic nu strica agentul pe masina ta ca el DA GARANTIE si nu vrea reclama proasta.
TOT LA EL O AJUNGI si daca el spune ca iti face radiatorul asa o sa fie !
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ai patit-o ca mine fratioare. Asculta sfatul baietilor nostri. Mai devreme sau mai tarziu tot la domnul Nelu ai sa ajungi. Si eu sunt dintre cei multumiti de serviciile sale. Bun meserias...rar asa meserias. Wink
  • sorinmihai

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Il recomand si eu pe d-l NELU pt ca-i bun meserias si nu-i scump....

PS: Cauta un radiator AC marca NRF (sa nu-ti iei NISSES sau AVA)...
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
pot zice ca si eu ma panicasem cand am fost sa verific instalatia ... am facut-o la Elen&Mar din varii motive ... la prima verificare a dat eroare la testul de vacuum, deci s-a oprit verificarea automat ... s-a facut umplerea doar cu 100ml freon + lichid de`ala de verificare si ulei - era goala instalatia total, nu stiu de cand nu fusese incarcata... a iesit doar un "fas" scurt si abia sesizabil ... - s-a trecut la verificarea instalatie pt scapari ... nu s-a gasit nici o scapare, deci s-a recuperat totul si s-a umplut instalatia total (700ml freon, ulei si ce mai trebuia) ... si merge ...
intrebare ... posibil ca de la furtunele aparatului (cele care vin pe supapele de la instalatie - nu stiu cum se numesc) sa fi dat eroare prima data la vacuum ? sau era doar instalatia "adormita" stand destul de mult fara "ingrediente" in ea ?
  • vlad2005

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Un service pentru instalatia de AC in Iasi?
Ceva preturi estimative pentru incarcare cu freon si diagnoza la eventuale scapari?
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
vlad2005 a scris:Un service pentru instalatia de AC in Iasi?
Ceva preturi estimative pentru incarcare cu freon si diagnoza la eventuale scapari?

Pune mina si citeste mai sus.
  • vlad2005

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Smile.
Scuze, cred ca citisem aproape tot topicul aseara tarziu si m-am oprit cu vreo doua posturi inainte de interventia cu AC-ul.
Skip ads

  • stasi

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: IASI
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2006

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Ce spui tu ?
verificat/incarcat ?
Care verificare de nu tine si e gaurit radiatorul ?
Daca noi iti spunem sa mergi la Nelu tu nu nu nu...ai pierdut 160lei. Nelu pina nu verifica temeinic nu strica agentul pe masina ta ca el DA GARANTIE si nu vrea reclama proasta.
TOT LA EL O AJUNGI si daca el spune ca iti face radiatorul asa o sa fie !


radiatorul era pt ca l-am vazut cum arata cand l-a scos. nici nu mi-as fi dorit sa vrea sa mi-l repare cineva, la cum se prezenta. l-am schimbat, am schimbat si filtrul ala, si, de o saptamana cel putin, am aer conditionat f ok.
nu am mai platit freonul sau uleiul ci doar manopera pt schimbat radiatorul. asadar, deocamdata consider ca nu am pierdut aia 160 ron pt ca atat e incarcarea, nu? daca descopereau din prima ca e radiatorul si-l schimbam atunci, oricum plateam si incarcarea. si am garantie, normal, la fel ca la acel nelu.
totusi curios cum de nu s-au prins atunci ca radiatorul e fisurat. posibil sa fi clacat de tot dupa ce au pus freon? ca la cum era balta aia, mi se pare imposibil sa nu se remarce o fisura de genul ala.
  • Blackwater

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2011 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Incepe a 3-a vara in care merg cu radiatorul reparat de nea Nelu. Ma asteptam sa schimb radiatorul dupa un 1 an dar uite ca acusi trec 3 de atunci... Pretul a fost mai mult decit rezonabil iar calitatea muncii... nu mai e rost de comentarii.
  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Stie cineva cate e o constatare la BTM pentru bucse? A inceput sa trancane spatele si as vrea sa schimb ce trebuie k ma scoate din masina zgomotul Sad
  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Daca tin bine minte, e gratuita in cazul in care faci la ei si restul lucrarii (schimbul efectiv).

http://www.btmgrup.ro/suport.html

incearca maine in timpul orelor de lucru la ei pe site, au o aplicatie de tip mess, tipul de acolo mie mi-a raspuns foarte repede si la obiect.
Skip ads

  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Merci mult
  • catalinzz

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Va rog frumos spune ti mi un mecanic bun care sa lucreze in particular pentru schimbarea garniturii de chiuloasa.in service mi au spus aproximativ 1000Ron pt un opel tigra
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Care service?
  • sorinmihai

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
@catalinzz vezi la TUROM Iasi (atat Alin cat si Adil au lucrat la G&P). Servisul este pe B-dul Poitiers nr 2 - vis-a-vis de magazinul Agape Mobila (sau cam asa ceva)...
  • catalinzz

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Dupa ce am m am interesat mai bine am fost pe la mai multe service uri unde am primit oferte cu muult mai bune am ajuns la concluzia ca baieti vroiau doar sa scape de mine.
@Uragan prefer sa nu spun unde ca sa nu fac reclama proasta si sa nu se supere nimeni
@sorinmihai iti multumesc frumos dar am vb deja undeva
revin cu detalii dupa reparatie
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
catalinzz este normal ca preturile sa difere intre service-uri, unii lucreaza dupa experienta, altii dupa carte, altii dupa cum il miroase pe client, altii mor de foame si se apuca de facut ce nu cunosc. Treaba e cu cintec pina la urma oricum ar fi.
Ca pret sa stii ca poate fi si zero lei, atit l-am taxat pe Alexey schimbarea garniturii eu si Iulian, evident ca a muncit si el, a mai bagat "spaga" sucuri, bere etc.
  • catalinzz

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2008

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:catalinzz este normal ca preturile sa difere intre service-uri, unii lucreaza dupa experienta, altii dupa carte, altii dupa cum il miroase pe client, altii mor de foame si se apuca de facut ce nu cunosc. Treaba e cu cintec pina la urma oricum ar fi.
Ca pret sa stii ca poate fi si zero lei, atit l-am taxat pe Alexey schimbarea garniturii eu si Iulian, evident ca a muncit si el, a mai bagat "spaga" sucuri, bere etc.

de "spaga"nu se pune problema ca iau cu baxul daca e vorba ca ma ajuta cineva iar de muncit muncesc oricat numai sa mi se spuna ce sa fac ca nu prea ma pricep.si nici zgarcit nu sunt intordeauna am dat in plus cand am fost multumit de ceva dar se pare ca in unele locuri exagereaza cu preturile.eu caut de 2 ani un mecanic bun sa pot face in particular dar daca nu am gasit am ramas la service.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Catalin problema e ca tu nu ai venit pe la intilniri ca acolo se discuta asa ceva pe sleau.
Pe forum trimiteri catre X sau Y se considera reclama si asta nu e permisa. Se mai scap denumiri firme si persoane dar le lasam numai din considerentul ca vrem sa ajutam pe colegul sa aiba un pret decent si calitate.
Eu incerc de fiecare data sa cintaresc bine ce este reclama si ce este trimitere, diferenta intre ele e infima si foarte discutabila.
Toti mecanicii de service fac treaba in particular si mai ales acum in criza sunt in limba dupa clienti, pretul e cam 50-70% fata de cel service dar calitatea mai buna ca el nu are "norma de timp", bine...nu toti care lucreaza in service sunt meseriasi, asta e alta poveste...
Alta "smecherie" e ca noi suntem uniti si cei din multe service-uri stiu asta, daca e scump sau face lucrare slaba e pus la zid si pierde clienti imediat. Identificarea noastra e simpla : sticker, suporti numar...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR