Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • catalinzz

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2008

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Catalin problema e ca tu nu ai venit pe la intilniri ca acolo se discuta asa ceva pe sleau.
Pe forum trimiteri catre X sau Y se considera reclama si asta nu e permisa. Se mai scap denumiri firme si persoane dar le lasam numai din considerentul ca vrem sa ajutam pe colegul sa aiba un pret decent si calitate.
Eu incerc de fiecare data sa cintaresc bine ce este reclama si ce este trimitere, diferenta intre ele e infima si foarte discutabila.
Toti mecanicii de service fac treaba in particular si mai ales acum in criza sunt in limba dupa clienti, pretul e cam 50-70% fata de cel service dar calitatea mai buna ca el nu are "norma de timp", bine...nu toti care lucreaza in service sunt meseriasi, asta e alta poveste...
Alta "smecherie" e ca noi suntem uniti si cei din multe service-uri stiu asta, daca e scump sau face lucrare slaba e pus la zid si pierde clienti imediat. Identificarea noastra e simpla : sticker, suporti numar...

da e corect tot ce e scris mai sus.M a batut gandul sa vin la intalnire dar nu stiu daca mi as fi gasit locul printre voi.Sambata viitoare o sa ajung cu siguranta chiar daca o sa rezolv sau nu cu garnitura (ma preseaza timpul ca pierd ulei si a inceput sa si haraie motorul parca ar fi diesel din cand in cand).Totusi pana atunci daca m ar putea ajuta cineva in orice sens cu rezolvarea problemei mele i as fi recunoscator.
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
catalinzz a scris:...M-a batut gandul sa vin la intalnire dar nu stiu daca mi as fi gasit locul printre voi.

In ciuda discutiilor mai "aprinse" de pe forum iti recomand si eu sa mergi la intalniri. Integrarea in cadrul comunitatii...acum depinde de fiecare...Ca sa nu fiu off-topic inafara de ce recomanda baietii de pe aici,iti recomand S.C.Athos S.R.L. undeva cum vii din Podul de Piatra treci de LukOil spre str.Sfantul Andrei si a doua la stg. inainte de a intra pe Sf.Andrei fata in fata cu o spalatorie ce se vede si de la strada este un domn Gheorghita la acest service. Bun meserias,lucreaza ingrijit si preturi la manopera bunicele.Ca dovada ca si el e un bun meserias...se fac programari din timp. Succes !
  • _WarGasm_

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2009

  • Mesaj Privat
catalinzz a scris:Totusi pana atunci daca m ar putea ajuta cineva in orice sens cu rezolvarea problemei mele i as fi recunoscator.

Dacã vrei iþi pot lasa numarul te telefon al lui Alin de la Turom,sã-l intrebi de un preþ. Smile
  • catalinzz

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2008

  • Mesaj Privat
_WarGasm_ a scris:
catalinzz a scris:Totusi pana atunci daca m ar putea ajuta cineva in orice sens cu rezolvarea problemei mele i as fi recunoscator.

Dacã vrei iþi pot lasa numarul te telefon al lui Alin de la Turom,sã-l intrebi de un preþ. Smile

multumesc frumos dar am dus o deja la Athos unde mi a recomandat Uragan.Revin cu detalii dupa reparatie sau sambata la intalnirea de la palat
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
O prima impresie care ti-au creat-o meseriasii de acolo? Cat te ajunge lucrarea? Stiu ca si ei iti spun pretul manoperei la lucrare. Rolling Eyes Ai fi unicat pana acum la intalniri,nu tin minte sa fi vazut o Tigra la intalnirile la care am fost. Wink
  • catalinzz

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2008

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:O prima impresie care ti-au creat-o meseriasii de acolo? Cat te ajunge lucrarea? Stiu ca si ei iti spun pretul manoperei la lucrare. Rolling Eyes Ai fi unicat pana acum la intalniri,nu tin minte sa fi vazut o Tigra la intalnirile la care am fost. Wink

O prima impresie buna dar astept pana la final ca sa va dau un raspuns concret.La manopera m am inteles la 3 mil.La intalnire daca am promis ca vin am sa ma tin de cuvant sper sa conving si un prieten cu o astra G sa vina cu mine.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
legat de vulcanizarea de langa dl. Johnny ... sa NU mergeti acolo ... am fost sambata acolo de nevoie ... cumparat 4 anvelope de la Moldotrans ... de acolo mi s-a spus ca imi pot oferi montaj gratuit, dar platesc demontatul si echilibratul ... cum era deja tarziu si ma cam grabeam am acceptat ... merg acolo si dau peste un tip (max. 20 ani) care-mi ridica masina pe cricuri, scoate rotile si se apuca de treaba ... incepe cu povesti, cum ca sunt cam strambe jantele etc., termina treaba, monteaza rotile si eu ma duc la portita rezervorului sa vad presiunea care-mi trebuia in roti (uitasem valorile) ... el sare de-acolo: "e facuta presiunea" ... ma uit crucis la el si zic in sine "o fi ma... ca deh .. lucreaza la vulcanizare ... cred ca stie ce face" ... platesc (44 lei - demontat si echilibrat) si plec ... a 2a zi, pe C.A. Rosetti o calc ... pe la 110km/h incepe sa tremure volanul ... si se accentua pe masura ce acceleram ...
azi am fost la alta vulcanizare sa le re-echilibrez ... n-am avut nici o roata echilibrata ... pe una aveam pus plumb 30g. pe directia diametral opusa decat ar fi trebuit, pe una pus plumb - 60g. aiurea, pe una 35g plumb pus pe interior la fel de aiurea ... si pe ultima roata - 90g plumb (3 bucati cam la distante egale - pe fata jantei) ...
si ca de final... presiunea care mi-o facuse: fata 2.4 (trebe 2.2), dreapta spate - 1.6 (trebe 1.9), stanga spate 2.7 (trebe 1.9) ... plus pe partea stanga din 10 prezoane am avut stranse 5 (3 fata, 2 spate) ...
si uite`asa mi-am facut rost de un "ciubuc" de 45 lei ... si cand ma gandesc ca voiam sa merg sa si indrept niste jante acolo ... Rolling Eyes
  • catalinzz

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2008

  • Mesaj Privat
catalinzz a scris:
URAGAN a scris:O prima impresie care ti-au creat-o meseriasii de acolo? Cat te ajunge lucrarea? Stiu ca si ei iti spun pretul manoperei la lucrare. Rolling Eyes Ai fi unicat pana acum la intalniri,nu tin minte sa fi vazut o Tigra la intalnirile la care am fost. Wink

O prima impresie buna dar astept pana la final ca sa va dau un raspuns concret.La manopera m am inteles la 3 mil.La intalnire daca am promis ca vin am sa ma tin de cuvant sper sa conving si un prieten cu o astra G sa vina cu mine.

din pacate nu cred ca o sa am cu ce veni Sad am fost nevoit sa comand o supa de control ,agent frigorific si astept sa mi soseasca comanda.in orice caz azi am facut o si mi se trimite din UK asa ca slabe sanse sa mi ajunga vineri
Skip ads

  • sorinmihai

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Cipiotul a scris:legat de vulcanizarea de langa dl. Johnny ... sa NU mergeti acolo ...


Va recomand vulcanizarea Triorom de la Podul de Piatra (spre bazar 100m)...Preturile sunt bune, iar mosul de acolo lucreaza fain...
  • catalinzz

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Din pacate Tigra mea a ramas tot in service.S-a montat garnitura de chiuloasa dar acum se tureaza singura in 3000-4000.Trage aer fals pe undeva dar nimeni nu stie pe unde.Intre timp mi a aparut eroare la senzorul MAP am cumparat altul nou dar problema a ramas acolo.Se aude ca ar trage aer fals pe undeva pe langa clapeta de acceleratie.Deasemeni are un comportament ciudat: cum ziceam se tureaza singura la 3000-4000 si cate odata urca si peste,scoasa pe liber,se modifica vitezometrul ajunge acul la 30km/h si apoi ramane blocat acolo chiar daca opresc motorul.Astel de probleme nu am avut inainte si de aceea intreb oare care ar fi cauza fenomenelor descrise?o idee,o parere orice imi poate fi de folos
  • cornel2cornel

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2009

  • Mesaj Privat
catalinzz a scris:Din pacate Tigra mea a ramas tot in service.S-a montat garnitura de chiuloasa dar acum se tureaza singura in 3000-4000.Trage aer fals pe undeva dar nimeni nu stie pe unde.Intre timp mi a aparut eroare la senzorul MAP am cumparat altul nou dar problema a ramas acolo.Se aude ca ar trage aer fals pe undeva pe langa clapeta de acceleratie.Deasemeni are un comportament ciudat: cum ziceam se tureaza singura la 3000-4000 si cate odata urca si peste,scoasa pe liber,se modifica vitezometrul ajunge acul la 30km/h si apoi ramane blocat acolo chiar daca opresc motorul.Astel de probleme nu am avut inainte si de aceea intreb oare care ar fi cauza fenomenelor descrise?o idee,o parere orice imi poate fi de folos

La capacul de la motor ala de sus de la tacheti si axele cu came trebuie sa intre un furtun mai gros( in dreapta pe dedesupt ) pe care baietii cred ca au uitat sa ti-l puna. Eroarea la MAP cred ca tot de acolo se trage. Acul de la km se poate bloca din cauza arcului fir de par rupt sau incalcit. Da ceasurile jos si incearca sa misti de ac, poate ai noroc si-si da drumul, daca nu alt ceas.
  • catalinzz

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2008

  • Mesaj Privat
cornel2cornel a scris:
catalinzz a scris:Din pacate Tigra mea a ramas tot in service.S-a montat garnitura de chiuloasa dar acum se tureaza singura in 3000-4000.Trage aer fals pe undeva dar nimeni nu stie pe unde.Intre timp mi a aparut eroare la senzorul MAP am cumparat altul nou dar problema a ramas acolo.Se aude ca ar trage aer fals pe undeva pe langa clapeta de acceleratie.Deasemeni are un comportament ciudat: cum ziceam se tureaza singura la 3000-4000 si cate odata urca si peste,scoasa pe liber,se modifica vitezometrul ajunge acul la 30km/h si apoi ramane blocat acolo chiar daca opresc motorul.Astel de probleme nu am avut inainte si de aceea intreb oare care ar fi cauza fenomenelor descrise?o idee,o parere orice imi poate fi de folos

La capacul de la motor ala de sus de la tacheti si axele cu came trebuie sa intre un furtun mai gros( in dreapta pe dedesupt ) pe care baietii cred ca au uitat sa ti-l puna. Eroarea la MAP cred ca tot de acolo se trage. Acul de la km se poate bloca din cauza arcului fir de par rupt sau incalcit. Da ceasurile jos si incearca sa misti de ac, poate ai noroc si-si da drumul, daca nu alt ceas.

S-a rezolvat era o garnitura de la clapeta de acceleratie
Skip ads

  • radu1981

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2009

  • Mesaj Privat
recomand si eu un service in iasi .. baietii chiar de treaba preturi ok .. si mai sunt si fosti mecanici si electromecanici la opel .. pe poatie dinspre siraj spre pod bucium nu are firma luminoasa figuri .. sau ceva de genu .. sincer nici nu stiu cum le zice .. dar .. sunt cei mai ok care iam intalnit .. au stiut sami zica bai din cauza asta tre sati iau atat .. si altele unu e turc cred ... dupa accent (electricianu) puteti sa le ziceti ca va recomandat baiatul cu vectra de spania sau clio de spania
  • sorinmihai

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
@radu1981 este vorba de TUROM Iasi. Este cunoscut deja acest service.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
TUROM este de la TU-ROM, turc-roman, Alil si Alin...Alil e intruadevar plecat de la G&P si este bun dupa cum spune "concurenta", e bagat mai mult pe electronica-electrice, in rest inca nu am alte date. Si cei de la BTM au plecat de la G&P unii de la Daewoo, altii de la Sandra-VW... Adevarul e ca nu te rup la bani si stiu ceva meserie. Cel putin la BTM deja lumea stie, ai cu cine discuta deschis, oameni preocupati de problema ta, preturi convenabile, mai au si reduceri tra la la ... daca spui ca esti de la clubopel sau vad sigla deja esti putin altfel tratat ... spun putin ca mare lucru nu pot face decit ceva atentie in plus, o mica reducere, sfaturi, te programeaza mai repede etc. calitatea e la fel ca asta e impusa de Mircea si Traian ca fiind maxima.

Cu TUROM sa vedem ... poate incepem si cu ei un fel de "colaborare", ce ofera ei, ce vreti voi ... solutii sunt mai ales ca ei abia au intrat pe piata asta in criza ... nu imi este jena sa ma duc personal sa vorbesc despre asa ceva, sa vina odata la intilnire, sa discutati etc. Pe mine nu ma intereseaza avantaje, orice fac singur si masinile nu vad service in pururi.
  • deleted-34677

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2009

  • Mesaj Privat
salutare..! am "reusit" astazi sa-mi lovesc bara din spate.. Sad as dori, daca poate cineva, sa-mi recomande un atelier de vopsitorie-tinichigerie unde se lucreaza ok, nu de mantuiala, si cu preturi cit de cit normale...am fost la gp si mi-au cerut 700 ron pt. vopsit sau 1500 ron pt. bara noua+vopsit Shocked ...nu am reusit sa-mi fac casco pina acum ,asa ca orice sfat este binevenit...va multumesc anticipat..!
  • meseriasu18

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salutari.

Am o problema cu caseta de directie. La ce service a putea sa rezolv problema convenabil (cu bucsa de dacie sau cu chitul de reparatie caseta) ?

Multumesc mult.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
zxcvbnm pentru vopsit in Copou, dupa rond 1km pe dreapta vezi ca este RapidService SNC, au si indicator.
  • sorinmihai

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
@zxcvbnm
iti recomand cu caldura AUTOSTAR J&G din Iasi pt ca au un vopsitor f bun (Japonezu').
Au servisul pe B-dul Poitiers nr 2.
Vopseaua ti-o potrivesc ei in service, deci nu trebuie sa o iei din alta parte...
Daca te intereseaza da-mi pm si-ti voi da mai multe detalii...
  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
zxcvbnm a scris:salutare..! am "reusit" astazi sa-mi lovesc bara din spate.. Sad as dori, daca poate cineva, sa-mi recomande un atelier de vopsitorie-tinichigerie unde se lucreaza ok ...


0741276577 Catalin Pai, Service Parma Tax
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR