Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • GYURI BOGDAN

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Nu prea am gasit subiect despre treaba asta, mi se tureaza un pic mai tare motorul la oricare schimbare a vitezei in sus,o secunda cam atit se tureaza mai tare nu cu mult se vede si pe turometru ca se ridica indicatorul mai sus si si se aude variatia asta de turatie daca stiti cv despre chestia asta va rog scrieti parerile voastre sau daca ati patit si voi la fel
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
adica patineaza ambreiajul? cand ti se ridica turatia? la apasarea ambreiajului, dupa schimbarea treptei si ridicarea ambreiajului? detaliaza un pic.
  • GYURI BOGDAN

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2010

  • Mesaj Privat
cam asa ceva ca si cum ar patina ambreajul,dar ambreajul are 3 saptamini nu poate fi vorba de ambreaj,in timp ce schimb viteza de pilda 2in 3 apas ambreajul schimb viteza si in timpul asta scurt se ridica turatia cam 150-200\min,foarte putin dar se aude diferenta de turatie,dar daca stau cu piciorul pe ambreaj mai mult in timpul schimbarii vitezei scade turatia la normal,cam asta este treaba altfel nu pot compune treaba astadeci in principiu cam asa se aude ca si cum ar patina ambeajul
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Daca problema asta ti-a aparut dupa schimbarea ambreiajului, mai ai putina rabdare sa pasuiasca bine placa pe disc (nu stiu acum cati km ai facut in 3 saptamani).
  • GYURI BOGDAN

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2010

  • Mesaj Privat
tot asa merge ,dar mam obisnuit cu situatia
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR