Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • cataovi

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
sal vreau si eu un raspuns de la voi am un sunet de sirena de politie in tutatia 1800 si 2200 ce sa fie masina merge ok si nu consuma ulei traga bine
Skip ads

  • nika_xs

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2012

  • Mesaj Privat
salut! in primul rand da si tu mai multe detalii despre masina, motor, etc.... In al doilea, cauta in discutiile mele si o sa gasesti acolo problema dezbatuta, probabil avem aceeasi problema. Exact in acea plaja de turatie imi face si mie. Daca o scoti din viteza mai face? Daca apesi abmreiajul cu ea in viteza mai face in acea plaja de turatie?
  • cataovi

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
sal am un astra h 17 cdti cod motor z17dth da faci si cad cal ambreajul ma dispera
  • king2pin

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1.7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2012

  • Mesaj Privat
atata timp cat masina trage si nu are nimic nu consuma ulei , nu umbla la ea .... face doar când motorul ii rece si când motorul ii cald mai face la fel?

si la mine face asa la rece dar la cald sigur nu mai face.... o alta chestie am observat .... e cu uleiul de la motor daca il schimb si pun altul nou parca si zgomotul asta a turbinei se reduce semnificativ când motorul e rece.
Skip ads

  • cataovi

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Cand e rece face mai tare cand e cald mai putin ce ulei folosesti ?eu castrol 5w40 ce poate sa aiba daca scot furtunul de la vacum nu mai face
  • king2pin

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1.7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2012

  • Mesaj Privat
eu am avut si castro 5w40 si a fost ok .... iar acum am pus mobile 1 0w40.... si la fel cam la fel nu am vazut nici o diferentza in comportamentul masinii. sunetul la fel când e rece dar când e cald cu amandoua uleiuri nu se mai aude... (sau cel putin eu nu il aud din interior ) când motorul e cald.
  • king2pin

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1.7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2012

  • Mesaj Privat
si care e treaba cu furtunul de vacuum?
  • cataovi

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Daca scot furtunul de vacum nu mai suna ...... dar nu mai trage motoul asa bine asa ca nu stiu ce sa zic nici mecanici nu stiu important e ca trage bine dar ma inerveaza sunetul asta de parca sunt urmarit tot timpul de politie
Skip ads

  • king2pin

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1.7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2012

  • Mesaj Privat
pai da ca daca scoti furutnul de vacuum nu mai ai puterea data de turbina.... te obisnuiesti la un momendat. acum doar daca face urat e bine sa faci o reconditionare a turbinei si asta zic doar daca da semn de oboseala. daca nu o lasi asa.
  • Op3l

  • Mesaje scrise: 528
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Verifica cam urgent as putea spune ce joc are axul turbosuflantei, Depinde acum si de interpretarea fiecaruia daca face zici ca te urmareste salvarea verifica ce am zis eu .Cand scoti vacuum-ul de la wastegate intra in limp mode... presiunea ceruta de ECU este mult mai mica de aceea nu mai face ca sirena.
  • cataovi

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
scuze de intarziere joc in axul turbine nu are ffffff putin nu stiu ce sa zic am dat jos esapamentul si nu se mai aude rezonanta acea ca de sirena nustiu ce sa ai zi ma dispera ..... OARE SA AIBA PREO PALA RUPTA SAU INDOITA .............. MASINA DA SEMNE CA DA IN NAS CAND MERG CU VITEZA 1 SI LAS ACCELERATIA VRAU UN SFAT DE LA VOI
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat

La asta cred ca se referea colegul nostru. Mi-a luat 5 secunde sa gasesc clipul pe google. Asa face si la mine, deci tind sa cred ca e zgomotul turbinei la rece. Mie unul chiar imi place si sa dea in nas in treapta 1 mi se pare a fi ceva normal, frana de motor.
Skip ads

  • king2pin

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1.7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2012

  • Mesaj Privat
asa face si la mine când e rece motorul...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR