Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Bre dodo, parca prin Miroslava trece si drumul ala catre Suceava pe care-l fac de cateva ori pe an. Poate bem un pepsi prin iulie.

Amenda se prescrie daca nu ajunge la fisc in maxim un an de la data intocmirii procesului verbal. De cand am permis cred ca am primit vreo 5-6 amenzi, dar una singura a venit la fisc. Asa ca am platit-o numai p-aia. Ultima amenda e de aproape 2 ani, da' n-a ajuns inca la fisc. Intre timp am radiat o masina si am inscris alta.
Skip ads

  • lucio

  • Mesaje scrise: 783
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2008

  • Mesaj Privat
si eu am probleme in Ramnicul Sarat Very Happy de vreo 4-5 ori m-a prins imediat dupa ce am iesit din Ramnic in panta aia care o urci aveam setat pe pilot 56 pe TEst MOde si ma opreste si imi zice ca aveam 62 i-am dat 50 ron si gata in 2 min s-a rezolvat Very Happy
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pai daca erai sigur ca nu aveai 62 trebuia sa nu platesti si sa contesti amenda in cazu' in care ti-ar fi facut PV.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Da, cum iesi din Rimnic e o panta si intri in Oreavu, e un loc predilect. Acolo daca stau ii faci doar cu un detector beltronix sau statie CB, recomand sa le ai pe amindoua. Miercuri ma intorceam de la Bucuresti si tot in Oreavu stateau, stiam de ei de pe la 100km Laughing . Mai tare a fost cind ma apropiam de Iasi, aud prin statie de un radar la Tg. Frumos, pe urma ca e la Razboieni, ulterior Baltati si brusc dispare, toti spuneau ca a plecat...o las mai "incet" si in rampa+curba Baltati apare nemernicul Twisted Evil , aveam doar 80 si beltronix-ul si-a facut datoria, a tipat de ma intreb ce reflectata o fi prins, din stratul de ozon ?
Skip ads

  • lucio

  • Mesaje scrise: 783
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2008

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Da, cum iesi din Rimnic e o panta si intri in Oreavu, e un loc predilect. Acolo daca stau ii faci doar cu un detector beltronix sau statie CB, recomand sa le ai pe amindoua. Miercuri ma intorceam de la Bucuresti si tot in Oreavu stateau, stiam de ei de pe la 100km Laughing . Mai tare a fost cind ma apropiam de Iasi, aud prin statie de un radar la Tg. Frumos, pe urma ca e la Razboieni, ulterior Baltati si brusc dispare, toti spuneau ca a plecat...o las mai "incet" si in rampa+curba Baltati apare nemernicul Twisted Evil , aveam doar 80 si beltronix-ul si-a facut datoria, a tipat de ma intreb ce reflectata o fi prins, din stratul de ozon ?


la ce scoruri au dectoarele aleea Beltronics nu ma mira faptul ca detecteaza si cainele care vrea sa sara in fata masinii Very Happy
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Aproape de fiecare data am prins radar pe panta aia de la Oreavu. Nici nu ma mai stresez sa o calc acolo.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
lucio nu e asa scump Beltronix, eu am 955 din State cu 200USD, un coleg a cumparat din tara 965 cu 680lei+transport. Decit o prastie de detector mai bine unul bun, asa si Trabantul e masina dar cit dai atita ai.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Scuze ca ma bag... Sunt cam off topic dar...
Apropo de Trabant. Week-end-ul trecut am intalnit pe drum un Trabant care avea o remorca si mai era echipat cu Statie CB iar pe bord avea si un detector radar. Very Happy Pacat ca nu am avut aparatul foto la indemana... Sad
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Bre dodo, parca prin Miroslava trece si drumul ala catre Suceava pe care-l fac de cateva ori pe an. Poate bem un pepsi prin iulie.


E spre Vaslui prin Scanteia, nu e spre Suceava. Dar o bere bem oricum, nu-i bai Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR