Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • d0m1n1c

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Salutare,

Incerc sa imi dau seama daca masina mea (opel astra h, 2006) are car kit sau nu.

Cand am cumparat masina avea deja instalat microfonul, cablul de alimentare si in protbagaj am gasit suportul de telefon.

Mentionez ca pe CID nu imi apare functia phone.


Skip ads

  • d0m1n1c

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Nu stie nimeni?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Seamana a car kit, da' aftermarket
Din cate stiu eu, pe astra H s-a montat (OEM) doar car kit pe BT. De unde si lipsa functie de phone pe GID-ul tau
Cat despre "nu stie nimeni" iti recomand sa nu mai confunzi forumul cu restaurantul. Aici nu bati cu furculita in pahar daca nu a aparut chelnerul (raspunsul) in "5 minute". N-as vrea sa ajungem sa ne suparam, da?
  • Op3l

  • Mesaje scrise: 528
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Ce ai tu acolo este un Car Kit aftermarket si pun pariu ca ai consola zgariata urat in partea dreapta unde vine montat Smile.
Pe original sau OEM cum i se mai spune pe Astra H a existat doar o opitiune:
-Car Kit , cu suport telefon montat pe consola dintre scaune ,deasupra scrumierei varianta la care se putea atasa fizic un telefon (doar Nokia 6020) , pe langa asta se putea conecta prin bluetouth cam orice telefon cu Bluetouth , bonus se putea asculta si muzica de pe telefon.
La car kit-ul OEM microfonul este montat in interior aici (marcat cu rosu)

Uite si Car Kit-ul original

Nu se potea activa bluetouth separat trebuie modul UHP + minim CD30MP3 + GID ( in caz ca vroiai sa intrebi Smile )
Skip ads

  • d0m1n1c

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2013

  • Mesaj Privat
jE a scris:Seamana a car kit, da' aftermarket
Din cate stiu eu, pe astra H s-a montat (OEM) doar car kit pe BT. De unde si lipsa functie de phone pe GID-ul tau
Cat despre "nu stie nimeni" iti recomand sa nu mai confunzi forumul cu restaurantul. Aici nu bati cu furculita in pahar daca nu a aparut chelnerul (raspunsul) in "5 minute". N-as vrea sa ajungem sa ne suparam, da?


Multumesc pentru raspuns.

Nu, nu am confundat forumul cu restaurantul. Intrbarea "nu stie nimeni?" am postat-o la aproximativ 24H dupa ce am fost postat topic-ul intrucat se adunsaera ceva topic-uri peste acesta si exista riscul sa nu mai fie vazut de nimeni.
  • d0m1n1c

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Op3l a scris:Ce ai tu acolo este un Car Kit aftermarket si pun pariu ca ai consola zgariata urat in partea dreapta unde vine montat Smile.
Pe original sau OEM cum i se mai spune pe Astra H a existat doar o opitiune:
-Car Kit , cu suport telefon montat pe consola dintre scaune ,deasupra scrumierei varianta la care se putea atasa fizic un telefon (doar Nokia 6020) , pe langa asta se putea conecta prin bluetouth cam orice telefon cu Bluetouth , bonus se putea asculta si muzica de pe telefon.
La car kit-ul OEM microfonul este montat in interior aici (marcat cu rosu)

Uite si Car Kit-ul original

Nu se potea activa bluetouth separat trebuie modul UHP + minim CD30MP3 + GID ( in caz ca vroiai sa intrebi Smile )


Multumesc mult de raspuns. Uite asa mi-am satisfacut si curiozitatea asta in ceea ce proveste consola zgariata Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR