Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • MYRCEA

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salutari. ca mai toata lumea care pune intrebari: o problema. Am joc la volan cam 1 cm fara sa se miste rotile si zgomot cand trec peste o groapa sau piatra cubica. De la ce poate proveni caseta de directie? Am inteles ca tb sa schimb toata coloana de la volan sa scap de toate astea. Vectra B, an 1997
Skip ads

  • aga cv

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1996 x17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2009

  • Mesaj Privat
cum aflu daca e pe duca caseta de dirctie ca cam trosseste prin gropii ce sa aiba oare?
  • sorinete

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2001 y20dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2009

  • Mesaj Privat
am eu si discuri fata aproape noi si debimetru aer .functioneaza garantat.0723654371
  • sandila_petre

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
salutare tuturor .am astra k 2004,130000 km,iam schimbat bieletele antiroliu si tot se mai simte joc in volen la liniile de tramvai si pe piatra cubica. ce ar trebui sa mai schimb. va multumesc anticipat
Skip ads

  • sandila_petre

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
salutare tuturor .am astra k 2004,130000 km,iam schimbat bieletele antiroliu si tot se mai simte joc in volen la liniile de tramvai si pe piatra cubica. ce ar trebui sa mai schimb. va multumesc anticipat
  • ChaOs

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2009

  • Mesaj Privat
salut .am o mica problema cu trepidatu cand pun frana de pe la 100km/h in sus.iar la vteza mica se infraneaza ca si cand as avea discurile ovalizate(adik se infraneaza in "reluare") stie cineva despre problema asta?pot fi discurile ovalizate ?
  • eyb
  • *
  • 6 mesaje
  • din 07 Jun 2009
  • Vectra 2001 2.0dti
  • Constanta
  • eyb

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2009

  • Mesaj Privat
sal.
nu ai cum sa pierzi ulei de la caseta .cand s-a spart vreun semering ti-l da afara tot
deci nu mai functioneaza
nu te uita ca te uiti degeaba dupa ulei parerea mea
  • ChaOs

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2009

  • Mesaj Privat
io am mai schimbat-o odata acu vreo 3 ani...si dak curge pe la semeringuri merge sa le schimb?si dak da cam cat e?
  • dudaewvlro

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
dragilor, caseta innainte sa nu mai fie buna de nimik face zgomot fluierat, apoi te uiti la burdufurile de la bieletele de la roti, pe acolo va pierde ulei, cate un pic cate un pic pana la un moment dat tu bagi pe sus si ea il arunca instantaneu pe jos.

cand vezi ca piarde destul de rau, gaba ulei 20w40 de motor, oricum caseta e varza dar macar asa nu mai pierzi mult ca e mai gros. merge 100% si nu risti nimik.


spuena cineva ca ramai fara directie FALS, numai cand se rupe vreo bieleta, dara aia se rupe daca esti dus cu capu si nu o auzi cum troncane, bieleta nu e acelasi lucru cu caseta de directie care se strica la opel.


pentru informatii suna: 07677769217
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR