Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • AlexandruMihai

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Salut tuturor,

Am un Opel Vectra A, 1992, si voiam sa va intreb daca stiti vreo metoda de a putea face un mecanism de rabatare manuala a oglinzilor de exterior. Oglinzile actuale sunt cu reglaj din interior, fara incalzire.

Problema pe care o am este ca, destul de des, imi gasesc oglinzile pe jos din cauza mecanismului fix si a faptului ca la orice atingere relativ usoara acestea se desprind. Cred ca este a 3-a oara in ultima luna cand imi gasesc oglinda pe jos si ma gandesc ca un sistem de rabatare sau prindere mai ferma a acestora ar rezolva problema.

Pana acum am avut "noroc" ca mi-am gasit oglinda langa masina, dar statistic vorbind, la un moment dat n-o s-o mai gasesc langa Smile

Am incercat sa caut pe net si pe forum dar nu am gasit nicio informatie care sa ma ajute (in afara unui tutorial pentru vectra B).

Ma gandesc ca poate exista vreo alta masina ale carei oglinzi se potrivesc si Vectra A si se pot rabata.

Va multumesc!
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Oglinzi "M".
Sau daca nu te deranjeaza ca nu va pica la fix, poti lua de pe ce masina vrei, sa semene la forma si vor merge puse acolo, dar triunghiul acela nu va arata la fel.

In schimb pt rabatare la astea originale, nicio sansa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR