Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • daniM

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut, sunt nou pe forum, tocmai ce am achizitionat un Opel Insignia si am nevoie de ajutor intr-o chestiune (daca s-a mai confruntat cineva cu astfel de problema) : as vrea sa dezactivez optiunea aceea prin care, dupa oprirea motorului, la iesirea din masina, scaunul soferului se duce in spate, facilitand coborarea; am citit manualul si stiu ca ar trebui sa fie la settings, insa, nu am asa ceva acolo ; singurul lucru care apare la vehicle settings este ''chime volume'' ; este o modalitate prin care se poate trece la setari avansate (astfel incat sa pot seta si alte chestii) ?
Recomandati resetarea din fabrica a setarilor, din meniu?

Va multumesc, iar daca s-a mai discutat undeva acest lucru imi cer scuze si rog administratorii sa stearga postul.
  • daniM

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2014

  • Mesaj Privat
S-a rezolvat ''problema''... nu imi apareau acele optiuni deoarece contactul era in pozitia 1, iar din acea pozitie nu iti apar decat anumite setari. Se poate sterge postul, scuzele mele!
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Dar de ce nu expui "rezolvarea" aici pe forum sa aflam si noi. Poate vreu sa cumpar Insignia si asi dori sa cunosc si eu fenomenul.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
pai a spus in primul post care era rezolvarea... in settings este meniul in care poti dezactiva optiunea aia... doar ca lui nu-i aparea meniul din cauza ca avea contactul pus.
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Optiunile din Setings sunt cateva. Ma gandeam ca a facut ceva poze sau video. Numai bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR