Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Sa o stapanesti cu placere si fara probleme!
Skip ads

  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
stie cumva cineva , daca masinile odata plecate din Gyor vin direct la reprezentantele din tara sau trec prin Bucuresti intai ?
  • tazucu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
La mine dupa ce a plecat din Gyor am pus mana pe ea dupa 6 zile din care un weekend deci -2 zile.
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
ok , mersi tazucu . Cum este masina , esti multumit de ea ?
Skip ads

  • tazucu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Super multumit, e mega jucarie. Toata electronica, motorul totul iti face condusul o placere cel putin cat e noua am facut deja aproape 300 km cu ea si nu are o saptamana Very Happy. Ma rog am si facut zilele astea Titan maternitatea de pe Grivita circa 15 km de doua ori pe zi dus intors Wink)
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Inseamna ca am facut o alegere buna si abia astept sa o ridic si eu. Cred ca am sa-i dau 300 km intr-o zi Smile. Bafta Tazucu si ne mai auzim pe forum !
  • shakwano

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Mie mi-a decalat termenul de livrare cu jumatate de luna. Data estimata este 5 Septembrie. Dar cica au trecut-o pe model 2015 si vine cu cateva chestii minore in plus. Un senzor de presiune pneuri, care iti zice ca unul dintre ele e dezumflat, dar nu iti zice si care. Frectie la picior de lemn, as zice eu. Oricum le verific vizual si cu manometrul periodic.
Si mai vine cu nu stiu ce suport la tetiera pentru care poti cumpara un alt suport! pentru tableta, ecran dvd, sau nu stiu ce altceva. Poate asta s-o dovedi util pentru copil. Voi vedea.
Deci concluzia e ca cele 2 luni pe care le zice dealerul nu se respecta. Noroc cu acest thread, deja imi setasem asteptarile mult mai incolo decat termenul initial.
Oricum, felicitari celor care va bucurati deja de bijuteriile voastre! Wink
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Treaba sta in felul urmator: masina mea este achitata si de cateva zile este responsabilitatea transportatorului. Am vorbit azi cu dealerul si mi-a zis ca sunt ceva probleme cu livrarile , deoarece transportatorul are de livrat din Gyor cateva sute de masini. Intrebarea mea ar fi , cate zile au la dispozitie pana sa faca livrarea , sau mai pe inteles cat poate sa o lungeasca transportatorul . Dealerul meu mi-a zis ca in maxim 10 zile o am , dar nu mai cred un cuvant , ca deja m-am saturat sa astept pe banii mei.
Skip ads

  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
shakwano , la tine este posibil sa se fi decalat termenul din cauza ca intre 18 iulie si 5 august , fabrica trece printr-un proces de verificare si intretinere a liniilor de productie , sau cel putin asa am auzit eu . Oricum asteptare usoara si sa auzim vesti bune.
  • shakwano

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Așa mi-a spus si mie dealerul, cã sunt niște schimbari prin fabricã. Nu credeam cã nu ti-a venit încã mașina. Zici cã așteptãm niste Bentley-uri, cel puțin.
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Pai asta ziceam si eu , ca daca astepti 3-4 luni pentru un opel astra , inseamna ca la insignia astepti 3-4 ani Smile Durerea mea este ca pe contract nu am termen de livrare trecut , ci doar intelegere verbala 2,5 luni maxim. Am sperat ca o sa ajunga in 2 luni dar m-am inselat , mai ales ca ma cunosteam cu dealerul dinainte . Poate de asta si vine asa greu Smile plus ca comanda am dat-o in Iasi si aici cand vine vorba de comoditate vanzatorii nostri sunt campioni.
  • tazucu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Parerea mea este ca nu tine de dealer. tine doar de fabrica ca dealerul nu are ce sa faca daca nu are masina... Eu am asteptat 3 luni jumate sau mai bine...
Skip ads

  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Masina este tot in Gyor , am sunat dealerul astazi si habar nu are de transport ,cand pleaca sau cand ajunge . In schimb a avut grija sa ma intrebe cand fac 3 luni . Oricum mi-a dat de inteles ca el nu poate sa faca nimic si ca totul depinde de transportator. As incerca sa aflu din alta sursa despre transport ,dar nu stiu unde sa sun sau sa trimit mail. Daca stie cineva poate ma indruma si pe mine.
  • tazucu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Dupa cum iti ziceam dealerul nu are nici o putere. Si ajung in 3 luni si un pic. Vin mai repede doar daca sunt pe stoc in Gyor.
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Posibil sa ai dreptate ,Tazucu ,dar parca trece mai greu timpul de cand e in Gyor masina. Asteptam ,ca nu avem ce face , poate totusi apare zilele astea.
  • tibz

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Salutare,
Cand am dat eu comanda pe data de 8 Iulie dealer-ul mi-a spus ca masina o sa ajunga in aproximativ 2 saptamani (nu stiam nimic de toata faza cu Gyor). Am sunat vineri 18 Iulie sa vad in ce status se afla procesul de livrare, iar dealer-ul mi-a spus ca masina este in Gyor si ca ei aproximeaza ca se va livra pe data de 30-31 Iulie, adica cu o saptamna in plus fata de estimarea initiala. Sper doar ca acesta sa fie termenul real si sa nu se mai prelungeasca inca o data.
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut , felicitari pentru achizitie . Eu oricum m-am interesat azi si din cate se pare din momentul in care se face plata masinii , transportatorul are la dispozitie 21 de zile maxim sa faca livrarea in curtea dealerului. Daca e asa atunci la mine termenul ar fi 28 iulie si in aceeasi zi fac 3 luni de la comanda. Acum ramane de vazut ,ca doar nu o sa le tina in gyor la nesfarsit.
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Am fost anuntat ca azi pleaca din Gyor , dar cu oprire in Pitesti. Acum depinde cat mai sta si acolo Smile! Mare ras cu livrarile ,asteptare usoara la toti colegii.
  • tibz

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Salut,
Pe mine m-a anuntat dealer-ul ieri ca a ajuns masina in Bucuresti, insa din diverse motive (care nu tin de cei de la reprezentanta) pot sa o ridic abia luni, 28 Iulie. Se pare ca s-au tinut de estimarea initiala.
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Azi la reprezentanta mea au ajuns 2 masini care erau in Gyor din data de 8 iulie , bineanteles ca nu si a mea . Asa ca am pus mana pe telefon si am sunat la Opel Romania si mi-am zis " necazul" . Coincidenta sau nu la nici o ora m-a sunat dealerul sa -mi spuna ca masina va fi azi urcata pe platforma si adusa la Pitesti ,iar de acolo la Iasi. Macar sa fie asa si sa nu o mai duca de la Pitesti la Bucuresti , apoi la Constanta , Brasov , Cluj , cateva zile prin Oradea si cand se plictisesc sa o aduca la Iasi. Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR