Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • ceappone

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Dealer-ul știe întotdeauna totul legat de durata de producție , exista destule aspecte de pus la pct din partea dealer-ilor asa ca ei trebuie sa știe exact sãptãmana de Livrare , Dc nu chiar data exactã...Ei primesc si niște calendare pe baza cãrora se calculeazã timpul de Livrare , asa cum se mentioneaza in contractul lor cu producatorul...problema e ca nici acel termen nu poate fi respectat in anumite condiții ,chiar de cele nai multe ori atunci când comenzile sunt foarte multe...ei cunosc treaba asta si desigur ca sunt informați la timp ..interesul clientului insa trebuie pãstrat cu minciunele si cafele pt ca mulți s-ar reorienta in cazul asta...așteptarea te omoarã mai ales când efortul pt a cumpara o masina noua este consistent si de lunga durata la rândul lui...situația este insa cam aceeași peste tot
Skip ads

  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Am fost zilele astea pentru a verifica daca s-a schimbat statusul si dealerul mi-a spus ca nu poate verifica ,fiindca nu este directorul in reprezentanta. Acum ma gandesc , nu ar fi logic, normal si indicat sa aibe acces direct de pe laptopul lui la reteaua opel sau Gm sau unde o fi dat comanda . Cred ca am sa merg saptamana viitoare si o sa ma prefac ca ma razgandesc , poate asa o sa treaca peste director Smile. Apropo am inteles ca se poate afla si din alte surse de soarta masinii , o adresa de mail sau numar de telefon , daca imi poate spune cineva !
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Masina a intrat in status 33 , stie cineva sa -mi spuna aproximativ pana iese din fabricatie? Asteptare usoara la toti colegii !
  • tazucu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Cand a intat in status 33 trebuie sa iti dea si data la care este programata pt ansamblare. Data de ansamblare la a mea este astazi 10 iunie. si a intrat in status 33 acum 3 saptamani fix.
Skip ads

  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Spunea ceva de un termen de livrare 22.07 , dar cred ca in gyor o sa fie la data aia , nu in parcul dealerului. Data de ansamblare nu cred ca am auzit sa mi-o spuna , sau nu am fost atent. Oricum tazucu important este ca mai avem un pic si scapam..Smile
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Revin cu noi informatii: saptamana viitoare cica intra la asamblare , codul se schimbase din 25 in 33 de vreo cateva zile ,iar data de livrare estimata este 22.07.


Ultima modificare facuta de Merlucio la Mar 10 Jun, 2014 5:55 pm
  • tazucu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Super Wink. Si eu astept saptamana asta vesti pt schimbarea codului Smile. Si sper ca voi avea si un VIN Smile
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Asa este, in curand o sa avem si noi masini cu serie nu doar fictive Smile! Oricum in privinta dealerului meu m-am pripit un pic , recunosc ca a fost la inaltime in ultima perioada .Daca vine repede masina sau macar in termen o sa-l recomand tuturor celor interesati. Probabil si asteptarea asta , te face sa tragi concluzii gresite. Asta e , ma bucur ca a avut el dreptate Smile
Skip ads

  • shakwano

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Azi am fost la dealer si am facut comanda masinii, platind si un mic avans. Mi s-a spus ca dureaza 2 luni pana cand vine masina. De fapt, intervalul de o 1 luna 1/2 - 2 luni 1/2. Sper sa fie cel de doua luni. Am intrebat in ce fabrica se produce, mi s-a raspuns Anglia, Germania sau Polonia. Anglia o scot din calcul, acolo se produce pentru ei, Vauzhall-ul. Deci Polonia sau Germania. Are cineva idee unde se produc sedanurile?
  • tazucu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
De ieri masina mea are status 40. In maxim 1sapt ajunge in Gyor Ungaria apoi in 2 sapt in Bucuresti. Cam atat. Dintr-o foaie a devenit fier Smile.

Sedanurile se fac in Polonia.
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
shakwano a scris: Am intrebat in ce fabrica se produce, mi s-a raspuns Anglia, Germania sau Polonia. Anglia o scot din calcul, acolo se produce pentru ei, Vauzhall-ul.


In Anglia se produce si Opel. A mea e fabricata la Ellesmere Port in Anglia.
  • shakwano

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Anglia, Polonia, nu prea conteaza, sa fie facuta bine si sa vina repede. Smile
Skip ads

  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Pana la urma, ce motorizare ai ales si ce echipare?
  • shakwano

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am mers pe motorul de 1.6l benzina, 115cp. Diferenta de la cel de 1.4 era de doar 300 Euro. Ca echipare nu am vrut cine stie ce, este Essentia cu cateva optionale: un pachet flota (asa e denumit) ce contine computer de bord, comenzi volan si bluetooth. Si am vrut jante aliaj.
In rest are AC, Cruise control, geamuri electrice fata. Strictul necesar.
Iar gratuit sunt senzorii de parcare, scut metalic motor, covorase Opel textil si culoarea.
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Bravo Tazucu , mai ai putin de asteptat si primesti masina , sper sa mearga si la mine asa de repede ca mai am un pic si o iau razna Smile! Iar din cate stiu , astra sedan se face in Polonia , fiindca au cea mai moderna linie de asamblare si pentru Romania de obicei comenzile sunt directionate spre fabrica din Gliwice.
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
shakwano" felicitari pentru achizitie , vroiam sa stiu daca tu ai cruise control ca optiune standard Sau e inclusa in pachetul pentru flote?
  • shakwano

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Uitandu-ma pe oferta vad ca intr-adevar, cruise control face parte din pachetul flota (pachet flota 1 - LPRA).
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Eu am luat tot 1,6 aspirat ,dar din motive care nu au tinut de mine, ci de oferta Buisines. Test drive am facut pe 1,4 turbo. Vroiam sa stiu daca l-ai testat pe cel de 1,6 ce parere ti-a facut?
  • tazucu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Masina a ajuns la Gyor in Ungaria. In cca 2 saptamani ajunge in Bucuresti. Merlucio ce mai stii de a ta?
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Poate iti ajunge mai repede de 2 saptamani . Eu ma duc marti la dealer sa vad , poate o sa fie plecata spre Gyor. Abia astept sa vina , ca am avut un seria 3 si l-am vandut ,iar acum ma plimb cu loganul lui tata Smile! Bafta !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR