Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Am fost prea optimist , masina se afla tot in status 33. Dupa 2 luni de la comanda nici macar nu este fabricata ! Singurul lucru pe care l-am inteles ,este ca dealerul chiar nu are nici o vina . Multumesc lui Dumnezeu ca nu am avut bani sa dau comanda la insignia ca atunci as fi asteptat vreo 2 ani. Cei de la GM sunt sub orice critica . Asa ca daca mai pun si transportul voi primi masina in august .
Skip ads

  • tazucu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Pai fix atat a durat si la mine din 33 in 40 s-a schimbat cam intr-o luna. Eu zic ca au foarte multe comenzi ceea ce este foarte bine pt ei. Pt noi e naspa ca asteptam atat.
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Asta este , de acum nu avem ce face , trebuie sa asteptam. Si nu mai pun ca cica e comanda prioritara , dar dureaza mai mult ca una normala Smile. Oricum Tazucu daca ar fi sa stea 3 saptamani in 33 , asta inseamna ca pe 1 iulie ar trebui sa fie livrata ,+ 9 zile pana in Gyor cat a facut a ta . Deci pe 10-11 iulie cel tarziu in gyor si de acolo cum o vrea Dumnezeu si dealerul. La tine deja sunt 3 luni si cateva zile ,nu ai cerut explicatii sau macar sa-ti dea ceva in plus, eu nu i-as ierta deoarece sunt de tot rasul. Asta este a patra masina care o cumpar de noua , atata lipsa de informare nu am intalnit pana la reprezentanta de unde am facut comanda si ma repet nu este vina dealerului. El pur si simplu trebuie sa se roage de director , sau de un coleg care nu stiu ce rang are pe acolo , sa afle statusul la comenzi . Poate aberez dar mi se pare absurd sa nu aibe dealerul acces permanent la reteaua GM si sa poata informa clientul cand acesta doreste.
  • tazucu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Din pacate nu sunt genul si trebuie sa angajez un avocat sa vb pentru mine. Smile Eu unul nu pot si nu imi place sa ma cert dar as faceo daca as putea pune pe cineva sa vb pentru mine gen cum ziceam mai sus un avocat.
Skip ads

  • d4n1el

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A17DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Salutare,

si eu am dat comanda pentru un Astra Sedan pe 30 aprilie. Am avut termen de livrare initial 20 iunie, apoi 24 iunie. Pe 19 era in Gyor (nu stiu de cat timp). Azi tot acolo e Sad si mor de nerabdare s-o vad pe micuta...
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut , d4n1el felicitari si sa te bucuri de ea , pai stai foarte bine daca a ta e deja in Gyor , eu comanda tot pe 30 aprilie si nici acum nu e fabricata. Din cate stiu din Gyor face 10 -14 zile ,in functie de cat de repede se aduna mai multe masini pentru zona ta. Stii cumva cat a stat a ta in status 33?
  • d4n1el

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A17DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Merlucio, nu stiu alte detalii pentru ca eu l-am intrebat mereu pe dealer numai de data de livrare...
Am fost linistit pana acum, ca stiam o data exacta. Acum, ca poate venii oricand, nu mai pot sa-mi stapanesc nerabdarea. Daca mi-ar zice cineva ca daca ma duc la Gyor, pot sa o iau de acolo, acum as pleca Smile))
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
d4n1el ,tu ce configuratie ai luat , ma refer la optionale si motorizare , ma gandesc ca poate era data deja comanda de dealer , de vine asa rapid . Tazucu saracu asteapta din 21 martie si e abia in Gyor.
Skip ads

  • d4n1el

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A17DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Nu cred ca era comandata ca-i destul de speciala...
1.7 D, 130 CP, EcoFLEX S/S, Cosmo + vopsea metalizata + pachet xenon + NAVI 950
  • d4n1el

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A17DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Se pare ca a plecat trenul de la Gyor Smile Aviz si pentru Tazucu...
  • tazucu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Ar fi genial Smile.
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Macar bine ca merge repede cu transportul ! Smile
Skip ads

  • tazucu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Ceva noutati? Mie inca nu mi-a zis dealrul nimic de transport. A zis ca imi va zice cand va pleca spre romania si cam trebuia sa plece de marti de cand a zis d4n1el.
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
A ta era ajunsa in gyor de pe 19 ?
  • tazucu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Da, pe 19 era la Gyor
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Eu Tazucu cel mai repede am auzit sa vina in 7 zile din Gyor , iar cel mai tarziu 27 - 30 zile chiar. Cand am fost marti la reprezentanta ,in curte era o insignia ajunsa cu o seara inainte si avea data de 23 .05 in Gyor ,deci facuse o luna pana in Iasi. Sper sa fim mai norocosi. Dar nu ai incercat sa ii contactezi direct pe cei din Gyor sa vezi exact cand pleaca spre Bucuresti? La mine pe 1.07 se fac 3 saptamani de cand este in 33 , altceva nu stiu . Problema este ca eu nu am precizata o data fixa de asamblare cum ai avut si tu pe 10 iunie , sau ala de la reprezentanta rade de mine. Sincer nici nu stiu ce sa mai cred .Normal cumpararea unei masini, ar trebui sa fie o experienta placuta si un motiv de bucurie, dar la mine asteptarea asta a fost un chinuitoare rau frate.! Poate cand iti ajunge , pui niste poze cu ea sa mai indulcesc un pic asteptarea Smile
  • tazucu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Mda deci nu a plecat din Gyor Sad. Motivul ca sunt foarte multe masini care trebuie sa vina de acolo... Deci am depasit 3 luni de la comanda si nu cred ca ajunge nici pe 7 iulie cand este noul termen de livrare.
  • d4n1el

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A17DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2014

  • Mesaj Privat
A mea e in Bucuresti, ma duc acum sa o iau! Ciudat ce se intampla in cazul tau. Bafta!
  • tazucu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Frumos. Bafta! sa o stapanesti sanatos. La ce dealer ai facut comanda?
  • Merlucio

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 XER 1,6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Esti foarte norocos , d4n1el sa te bucuri de ea si poate cand ai timp , pui ceva poze sa ne bucuram privirile. Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR