Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • scrumbie89

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Buna la toti de cateva zile tot caut sa pun in locul tid-ului la un opel vectra b un gps dar sa nu arate ca nuca in perete..prima intrebare daca stiti ce dimensiune de gps vine in locul tid ,a doua intrebare cum pot face ca acel plastic care vine peste ceasuri sa vina si peste gps sau o idee ca am vazut la cativa colegi dar au taiat acel plastic si lau lasat asa si numi cami place..varianta cu gps in locul grilei de aerisire iese din calcul..va multumesc si astept pareri
Skip ads

  • giubau_v8

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: buzau
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Ce zici de gps agatat de suportul lui de parbriz?

Daca nu ai cunostintele necesare si dupa ce ai rasfoit forumul nu ai gasit nimic sa iti placa inseamna ca nu trebuie sa te apuci de asa ceva.

Spor la treaba insa eu zic sa il lasi in suportul lui ca vine mai bine si e mai sigur
  • georgerusu

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2011

  • Mesaj Privat
crezi ca e mai important gps decat sa vezi consumul, temperatura, avertizarile, check engine, ce becuri ai arse, etc?
  • scrumbie89

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Mie foarte util gps pe masina si mam saturat tot ial punel pe masina asa daca ar intra acolo ar fi perfect..eu totusi astept pareri de la cei ce au facut acest lucru cu bun gust..orice parere e bine venita.am vazut pe youtube niste lucrari chiar foarte reusite dar fara detalii legate de plasticul care protejeaza acele
Skip ads

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
si eu sunt de parere ca un gps e inutil, mai ales ca acum toti au smartphone cu o gramada de aplicatii. In plus, orice gadget in plus in masina, gen casetofon smecher, suport de gps in bord fac ca masina sa fie tentanta spargatorilor,
  • scrumbie89

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Masina sta in garaj pe timp d noapte nui asta o problema..fiecare cu parea lui ms oricum
  • georgerusu

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Sunt doua variante la care poti apela fara sa renunti la tid/mid.
1. Exista oglinzi retrovizoare care au gps, camera video, si multe altele. Ar fi o varianta non invaziva si usor de montat. Trebuie doar sa inlocuiesti oglinda si sa tragi doua fire.
2. Am vazut foto pe net cu persoane care au renuntat la aerisirea centrala si au pus acolo un gps. Astfel ramai si cu tid.

Daca vrei tu neaparat sa elimini tid cu siguranta se poate insa va trebui sa fii pregatit de mici modificari pe care le gezi doar cand demontezi.

Succes
  • scrumbie89

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2013

  • Mesaj Privat
De asta astept idei de la cei care au facut acest lucru sa stiu ce au intampinat ce au facut iei sa nu ma apuc si sa stau cu bordu desfacut ca nu am nustiu ce piesa multumesc pentru parere
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR