Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • yerd

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2014

  • Mesaj Privat
OFF-TOPIC:
@hog33: In afara de a aduce insulte la adresa unei persoane, nu ai ajutat cu nimic la acest topic - imi pare rau pentru tine si ca autor al acestui topic. Inceteaza cu offtopicul in general si respecta regulile acestui forum. Moderatorii au fost anuntati. Numai bine.
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
yerd a scris:OK, merci de raspuns si confirmare. Am si eu scut dedicat pentru Insignia pus separat, deci nu venea cu el masina din fabrica si de aceea ma intrebam daca scutul nu obstructioneaza scurgerea.

Nu am de gand sa dau jos bordul, e prea mult de lucru, insa vreau sa stiu pe unde sunt localizate canalele/canalul de scurgere sub masina pentru a le verifica la mine daca nu sunt cumva infundate. Pentru a le desfunda exista un mecanism simplu si eficient: se impinge o bucata de sarma pe canal pentru a scoate murdaria (se poate folosi sarma de la frana unei biciclete cu frane in V - au mai recomandat asta alti colegi de aici de pe forum intr-un alt topic pe aceeasi tema dar era in general despre desfundarea acestor canale, insa acest topic este doar pentru Insignia).


Sfatul meu a fost sa mergi la service daca ai o problema, dar nu ai, ceilalti ti-au recomandat un service specializat pentru igienizare.
Dar cum sa desfunzi mai cu sarma climatizarea ?

Incurajati sarma fratior ...pana la urma ia unul teapa cand o cumpara !
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Hog scurgerea aia chiar se desfunda cu o SARMA. Si la reprezentanta tot asa ar face pt ca nu ai cum altfel decat sa demontezi juma de masina.
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Bine mai scuzati-ma, eram si eu nervos........yerd , bafta !
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Igienizare la Opel service TM saptamina trecutã am facut cu 70 lei. Doar sa le spui ca nu vrei schimbare filtru, 110 lei pentru 40 minute manopera! Cam exagerat, ala il schimbam eu in 10 minute. Iar ala vechi nu wra jegos mai deloc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR