Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Nici asa nu ma duc ! ..... si daca imi ,,stilizez,, buletinul de vot cu pixul , totusi nu uitati ..... in Romania si mortii voteaza !
Probabil un grasan transpirat ( hai ca s-a facut cald! ) se va oftica pentru buletinul ,,cu desene,, si isi va spune ....,, baga-mi-as ...iar trebuie sa fac rost de un mort sa voteze ca altfel nu-i iese numaratoarea sefului ! ,,
Skip ads

  • deleted-4518

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca voi merge. Pana acum am mers si am votat "cotorul". Acum ma intreb, cine mi-ar veni la masa daca l-as invita spunandu-i ca are de ales intre un rahat tare si unul moale. Mie mi se pare ca astea-mi sunt optiunile....
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Din pacate si asa zisa democratie are problemele ei. Democratia este doar un termen in spatele caruia unii cu interese trebuie sa fie votati ca sa conduca. Marea democratie Americana are in spate interesele unor mari lideri economicofinanciari si patroni de multinarionale. In Romania cine are interese ? E simplu... Sa nu ne imaginam ca noi. Uni oameni europeni, Statele Unite ale Americii prin cativa oameni care reprezinta interesele economice si politice in orice tara subordonata. Nici sistemul autocrat vezi Rusia nu este bazat pe reguli corecte. Poate China mai rauseste sa arate tuturor ca imbina interesele comuniste cu afacerile capitaliste ... rausind sa faca prosperitate intr un regim struto-camila dar spre mirarea tuturor ... functional. Despre vot ... in Romania ar trebui obligatoriu ca sa nu mai se voteze doar de membrii de partid ca de aia au coborat pragul la vot la 30% ... pt ca aia sunt membrii unui partid din populatia totala. Iar despre cat ar trebui sa stea un guvernant... parlamentar, deputat sau senator ... 2 mandate a 4 ani ... nu pe viata. Interzisa migratia parlamentara. Pana nu se fac reguli ... toate partidele sunt multumite si fac conducere prin rotatie ... cu interese satisfacute prin rotatie.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
florinianc a scris:da, voi merge la vot, ca de fiecare data cand a fost nevoie. Si, cum felul imi e sa incerc sa ajut atat cat pot, o sa incerc sa ii ajut pe toti sa ajunga acolo unde vor, la mamicutza lor. Eventual, daca nu se regasesc pe liste cei pe care doresc sa ii votez, am intotdeauna un pix la indemana si aplicam si un desen nou pe foaia de vot. Sunt pe principiul lui ahappyuser : votul meu nu va merge la cine vor ei. Si va asigur ca mare parte din foile ramase nestampilate vor fi folosite pentru candidatul cu mai multa "influenta"...

Fiti siguri ca exact asa se va intampla, si ghici cine are cea mai smechera masinarie de produs voturi in teritoriu ? (HINT : nu spun, dar ghiciti toti cine sunt ca sunt mereu aceiasi, de 25ani incoace).
Skip ads

  • deleted-4518

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Se luase in discutie cu ceva timp in urma legea votului alb (parca). Daca s-ar tipari o casuta pentru votul de neincredere, si in eventualitatea in care acea casuta ar fi majoritara toti candidatii pleaca acasa PE VIATA, as merge cu placere, si cred ca ar fi o prezenta la vot de peste 80%.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
buna idee, cred ca ma voi duce si o voi aplica
desenez un dreptunghi scriu plecati acasa si pun vot.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
daca s-ar introduce votul electronic de la distanta s-ar dubla nr votantilor. eu duminica sunt pe mare undeva intre suedia si norvegia, nu am nici o sansa la vot, iar la ultimile alegeri generale eram undeva in america de sud. la fel sunt milioane de romani raspanditi prin toate lumea.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Avand in vedere ca in cateva ore se termina campania electorala inchid discutia, respectam legislatia.
Nu cred ca veti plange pentru 3 ore ca si asa e tarziu, va uitati la meci, visati cu cine veti vota sau nani.
Pana acum am avut ca a saptea tara (nr parlamentari) o prestatie pe care nu o discut, aveti sansa de a vota, mergeti la vot !
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Discutia este redeschisa pentru comentarii.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
It's a scam
Ponta si-a amintit ca USL-ul n-o muritu'/Numa un pic s-o hodinitu'. Deh, foamea dupa scaun
In conditiile in care:
- numaratoarea paralela PDL (eficienta si acurtatetea ei a fost demonstrata in nen umarate randuri in trecut) pun USD pe la 37% si PNL in jurul lui 15% (nu am retinut valorile)
Daca:
- Ponta va cere demisia lui Dragnea (cica aseara i-ar fi zis "daca nu iei cu 4 in fata iti cer demisia"
- Antonescu se tine de cuvant si demisioneaza (zicea ca daca nu scoate 20%, isi rupe fashu)

Cre'ca Antonescu plange acuma ca i-a dat un sut in partea dorsala lui Diaconu...
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cum va spuneam Mircea Diaconu va obtine un scor zdrobitor, asa a fost.
Alianta PSD cu restul era previzibil, electorat vechi si ei constanti in ce fac.
PNL era de asteptat sa fie pus la zid, acum Antonescu ori isi da demisia daca e om de onoare ori il debarca partidul ca de asta a fost adus Tariceanu repede si degraba inapoi. Nemultumiti sunt multi ca a iesit partidul de la guvernare, deci il dau jos, il sustin pe Ponta presedinte si Tariceanu va fi premier.
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Pentru noi nu v-a fi nici o schimbare....PLEACA AI NOSTRI VIN AI VOSTRI NOI RAMINEM TOT CA ....BEEPP! Sunt satul de politicieni si de politica chiar daca nu am voie sa fac politica ....dar am o mare scirba de toti si de toate !Nu mai am unde sa plec ....ar fi trebuit acum 15 ani sa plec si sa nu ma uit inapoi
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
L-am votat pe Diaconu intr-un final si vad ca a meritat. Ma doare'n cot ca a luat din electoratul PNL, trebuiau sa se astepte la asta. Antonescu i-a mazilit pe multi oameni valorosi din partid, ex. Mircea Diaconu, Andrei Marga, Rosca Stanescu, s.a... si a gresit sustinandu-i pana in ultimul moment pe cei proPSD, gen Chitoiu sau Silaghi.

Acum, vreau sa vad o demisie a lui Antonescu (ca tot a zis ca-si va da demisia DACA, acum e a 2-a oara ca a zis sper sa si faca), apoi PNL-ul sa-l scoata pe Iohannis in fata si sa apase pedala la acceleratie la maxim cu un lider credibil si nepatat politic spre alegerile prezidentiale. Si sper sa-l vad Presedinte la iarna, iar pe Tariceanu' omul ce acum e doar holograma celui ce-a fost candva as vrea sa-l vad ca ia un sut in fund de la liderii PNL si sa-l vad cum se tot duce invartindu-se, omul asta a ajuns rau-rau-rau nu mai pot sa-l vad la TV ca român mi-e sila de cei de teapa lui, e o rusine.


Ultima modificare facuta de ahappyuser la Lun 26 Mai, 2014 10:25 am
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Nu fac politica dar Iohannis prezident? Asta e prea mult ,am mai avut un primar Prim-Ministru si a facut praf o tara ...eu unul nu mai vreau ..parerea mea stricta si mai ales personala ...iar tziganul de Crin sa ne lase ca e mai prost decit prevede legea!Crin nu-si da demisia ca e prea ..AGATAT de OS Evil or Very Mad
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Iata si o prima demisie din BPN al PNL - Iohannis, azi de dimineata la ora 9, citez :

"Având în vedere rezultatele obþinute de PNL la scrutinul de ieri (duminicã -n.r.) ºi mã refer aici mai mult la rezultatele obþinute în municipiul Sibiu decât la nivel de þarã, care ºi ele sunt proaste, în acest context vã informez cã am demisionat în aceastã dimineaþã din calitatea de prim-vicepreºedinte al PNL ºi din calitatea de membru în Biroul Politic".

Mai multe detalii aici.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
No, hotarat neamtu'
  • marius_george

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Partidul Marinarului si al Pitipoancei (PMP) a primit ceea ce merita, adica 6% plus flegma primita sambata de marinar.
  • deleted-4518

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Era cat pe ce sa merg la vot, dar IERI, pe la 15:00 primesc urmatorul SMS:

POLITICIENII RAI sunt "votati" de OAMENI BUNI care nu se duc la vot. EI cu TRECUTUL, NOI cu VIITORUL! A sosit timpul, voteaza FORTAS CIVICA=MRU, pozitia 11.

Bleah, mi-a trecut instant spiritul civic. Am cautat putin si destul de superficial unde ar trebui sa sesizez acest lucru, dar mi-a trecut si asta destul de repede...
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
marius_george a scris:Partidul Marinarului si al Pitipoancei (PMP) a primit ceea ce merita, adica 6% plus flegma primita sambata de marinar.

Lasa ca la alegerile viitoare nici in parlament nu vor intra, pleaca de la Cotroceni si vor iesi dosarele.
Hai sa fim seriosi, Mugur Isarescu a vrut un credit pentru crama lui si bancile au spus ca nu sunt interesate ca gaj de vin, pamant, crame, doar masini ! O notarita cu birou la Ciuca Buca unde mamaliga-i cat nuca primeste credit , si asta repejor Shocked
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Deci, am mers la vot si am impartit stampila peste tot pe foaie, atat cat o tinut tushu'. Sunt sigur ca un buletin de vot nu merge unde "vrea muschii lor".
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

mergeti la vot?
da 64%
nu 28%
nu stiu/nu ma intereseaza 7%
nu stiu dar sunt interesat 0%
14 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR