Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
mergeti la vot in 25.05.2014?
Skip ads

  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Nu ma duc. Am votat destul in ultimii 20 de ani si rezultatul il cunoastem. Multumesc , nu.

(si acum sa curga postarile in care sa fiu catalogat ignorant , element destabilizator, frana in calea progresului , cel ce incurajeaza fraudarea renuntand la votul propriu ...etc .....etc )
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,489
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
bh13ncu cred ca "blazat" ar fi cuvantul...
Pentru a avea dreptul sa votam, stramosii nostri au luptat si au platit cu "varf si indesat"; dealtfel si pentru a putea vorbi limba romana, a ne numi Romani si pentru existenta statului Romania...
Am mers, merg si voi merge la vot ori de cate ori se vor organiza alegeri.
Cunosc si cuvintele rostite candva de Mark Twain: "Daca votul nostru ar conta,nu am mai avea dreptul sa votam!"
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Ma duc. Dar cel mai probabil de data asta voi da vot NULL.

Nu vreau sa se foloseasca nimeni de votul meu.
Skip ads

  • DANASTRA

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2017 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
corsablue a scris:bh13ncu cred ca "blazat" ar fi cuvantul...
Pentru a avea dreptul sa votam, stramosii nostri au luptat si au platit cu "varf si indesat"; dealtfel si pentru a putea vorbi limba romana, a ne numi Romani si pentru existenta statului Romania...
Am mers, merg si voi merge la vot ori de cate ori se vor organiza alegeri.
Cunosc si cuvintele rostite candva de Mark Twain: "Daca votul nostru ar conta,nu am mai avea dreptul sa votam!"

Si eu am mers si voi merge la vot. De obicei eu imi aleg persoana ca prim criteriu de selectionare si apoi partidul, cineva tot va merge la Bruxelles sa ne reprezinte, de ce sa nu fie cel votat de mine? Eu asa consider ca e mai bine, oricum partidele se vor mobiliza si vor vrea sa trimita in parlamentul european catastrofe gen Eba, Jiji Becali etc Eu prin votul meu , repet, as vrea sa schimb asta sa mearga sa ne reprezinte oameni cu adevarat valorosi. Sunt convins ca in listele din toata tara veti gasi oameni care merita votati (asta daca mergeti la vot)
Stima
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
merg si ii votez pe toti,ca sa ma simt cu inima impacata
ps: recomand cu caldura tuturor sa adopte ideea Wink
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nu, In shimb merg la prezidentiale, doar in turul 2.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ca moderator chiar daca nu este scris nicaieri nu rebuie sa expun preferinte politice.
Va indemn sa mergeti la vot si sa aplicati stampila unde veti crede. Cu stampila nu e greu, traim o manipulare fara precedent si aici nu ma refer numai la puisori, carnaciori cu fasole, varu' Vasile care stie totul si e tare in gura, media ci si la 'agenturili straine'.
Pe liste gasiti si oameni valorosi, ii votati ca sa nu mai ajungem cu tot felul de parlamentari care ne fac de rusine, nu fac nimic sau nu sustin interesul national in PE.
Skip ads

  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
@dancuciureanu - ai dreptate privind problema din unghiul tau. Si ceilalti useri au dreptate in postarile lor. ...eu insa m-am resemnat - NU SE POATE !
Dracu stie ... sintem un popor blestemat .... avem noi toti o problema cu caputzu .....nu stiu ! Ceva nu se leaga totusi ! Nu vreau sa cad in ,,teoria conspiratiei,, ...dar nici sperante nu mai am ! Pacat ca-s prea ,,ramolit,, sa ma car de aici ....n-am facut-o la 19 ani din convingere .....n-o fac nici acum chiar daca ma simt fortat !
Nevasta m-a batut la cap sa ne cumparam casa cu gradina la 15 km de granita in Ungaria ...aveam si banii ...... dar am fost mai dispus sa renunt la ea decat la pamantul tarii mele !
Ce se intampla de 20 de ani in Ro e halucinant! Se intampla si in vest dar parca mai ,,cu fereala,, ....mai cu ,,sfiala,, ..... la noi insa parca se doreste exterminarea romanilor in masa!
Va dau dreptate ...dar NU ma duc la nici un vot ! Ar fi peste demnitatea mea de om , nu de cetatean !
...cind te lovesti ca musca de geam de 20 de ori cred ca ar fi mai ok sa te intrebi de ce nu poti iesii , nu sa insisti a 21-a oara !
- no offence !
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Ca moderator chiar daca nu este scris nicaieri nu rebuie sa expun preferinte politice.
Va indemn sa mergeti la vot si sa aplicati stampila unde veti crede. Cu stampila nu e greu, traim o manipulare fara precedent si aici nu ma refer numai la puisori, carnaciori cu fasole, varu' Vasile care stie totul si e tare in gura, media ci si la 'agenturili straine'.
Pe liste gasiti si oameni valorosi, ii votati ca sa nu mai ajungem cu tot felul de parlamentari care ne fac de rusine, nu fac nimic sau nu sustin interesul national in PE.

io m-as duce daca ai face tu o radauteana.
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
...si apropo ....in urma cu ceva vreme (2012) interviu luat europarlamentarului Nigel Farage ...... desi tot clipul e ,,beton,, , pentru cei mai in criza de timp urmariti de la minutul 7''50 aproximativ.

http://www.youtube.com/watch?v=_ARtGqX8CEY

....si acelasi Nigel Farage in 2014 care ulterior a revenit cu scuze desi eu am inteles ,, ce a vrut sa spuna poetul,,.

http://www.expresmagazin.ro...am-vecini-romani/

Si voi ma trimiteti la vot ! ...ca sa ce ! ....ca sa imi para rau de copacul taiat si transformat in niste hartii care doar mimeaza un mecanism inutil. Imparteala s-a facut chiar inainte de 2007 .....Romania trebuia sa ..... Bulgaria trebuia sa ..... Ungaria trebuia sa ...... A ramas doar problema neimpartita numita Ukraina peste care ranjeau la masa SUA si Rusia si doar s-a amanat momentul ca deh , trebuia sa fi putin inconstient ,,sa incepi primul,, . Se pare ca Putin s-a plictisit si a facut prima mutare ....si acum ghici ce ? Romania a devenit brusc aliatul de nadejde al SUA !
De fapt si Ukraina ,,trebuia sa,, dar Rusia care tot a privit cum intreg blocul comunist SE TRANSFORMA ( nu cade !) . a intins secerea si a zis PAS - Ukraina NU ! ...degeaba ,,se cereau,, aia cu disperare in UE !

O vorba din batrani spune ....,, nu te rahatzii langa casa , ca pute ! ..... adica cam fix ce-a facut clasa noastra politica ! Yankeii s-au mai lasat odata asteptati in istorie pe pamant romanesc ..... batranii de pe-acasa isi aduc aminte cum au murit prieteni si frati de-ai lor cu ochii pe cer in asteptarea americanilor .....

Acum ne umflam noi in pene ca ,,vai Romania,, partener strateg tzeapan al SUA si bla, bla .... noi care nu ne putem caca de saraci ce sintem si ne chinuim cu un sistem dement si corupt. A avut o dreptate trista Putin dar n-am putut vedea asta ca natie din cauza mandriei ..... ne credem inca geto-daci care priveau moartea ca pe o onoare : Romania ar rezista 30 de minute in fata unui atac sovietic ! A iesit Base , ala care a taiat 25% pana si din scutecele pruncilor si a sters cu rusii pe jos ( evident declarativ ca asa e usor)

Ce sa votez oameni buni la europarlamentare cind zarurile au fost aruncate demult ? Pana si in sanul UE , este trasata ,,linia de partid,, ce trebuie urmata si n-o spune doar Nigel Farage .
Daca faza cu europarlamentarii chiar era pe bune , Romania era de mult izgonita din UE cu ce europarlamentari au reprezentat-o pana acum : EBA, Becali, Vadim, etc. Din pacate toate tampenile lor facute acolo si toate ineptiile emanate nu ne-au adus decat un prejudiciu ca imagine. Politic ALTII se ocupa de Romania !

aaaaaaa.... ca voturi aici pe plan local ...asta-i alta poveste desi si aici cam FMI-ul ne conduce viata prin gura Guvernului ! Incepand cu pretul la o amarata de paine pana la acciza din carburant .....

Un PS mare cat casa:
S-a dovedit de mii de ori ca istoria se repeta ciclic si nu da cu virgula.
Romanii n-au uitat jelindu-si bunicii ca yankeii n-au mai venit desi au promis .....dar nici americanii n-au uitat ,,curva,, de Romanie ce a dat-o l-a'intors intre sovietici si nemti sub un Antonescu pe care romanii nu-l stiu inca (?!) ce sa-l considere - tradator sau erou !
Acum Ponta se chinuie sa faca parteneriate cu comunistii din China , prietenii buni ai rusilor ....dar in acelasi timp Romania a dat liber la scutul anti-racheta de la Deveselu fiind membra fruntasa Nato si partener de catarama cu americanii .....in timp ce tot Romania trimite soldati sa moara in Afganistan ....unde Rusia impinge din greu armament trupelor de gherila!
Si ce daca ! ....
Atunci bine ! Sa votam.
  • C.Stefan

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Nu ai pe cine sa alegi.. VOT NULL cea mai buna solutie
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
@dancuciureanu

Apreciez comentariul tau, dar in Romania in ceea ce-i priveste pe cei din viata politica nu mai exista PATRIOTISM sau patrioti, sunt concepte demult uitate (de vre-o 25 de ani). Eu am dubii, la un moment dat optam pentru Diaconu... dar o sa vad eu cum se mai aseaza lucrurile pâna la vot.

Oricum, per total sunt absolut scarbit de cum merg lucrurile in tara asta (pact de coabitare, blaturi cu intelegeri la varf indiferent de optiunea electoratului, neveste de politicieni inscrise in cursa pentru Europarlamentare sa faca si ele ceva ca$$h, ce mai... treburi românesti d-alea 'eftine rau).
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ahappyuser
Nu pot spune ca Mircea Diaconu nu e o alegere buna, va avea un vot zdrobitor care va pune pe ganduri clasa politica daca o putem numi asa. Stiu si ei ca le trebuie valori nu numai nume cu renume sau priza pe undeva la prostime dar daca le mai merge o tura de ce nu ... Brucan a spus 20 de ani, abia acum se mai dumireste poporul cu ce se mananca aia si aia.

bh13ncu
In 1944 am tradat pe germani ca sa scapam tara de la dezastru. Nu poti rezista intre imperii decat facand aliante conjuncturale...vezi la noi mongoloizi sau blonzi in exces ? Bucurestiul putea sa ajunga precum Varsovia si tara parjolita. Si daca tot e vorba de criza actuala si orase, Praga a fost aparata de un general ucrainean Vlasov si diviziile lui inca 3 zile dupa ce s-a semnat capitularea, de asta europenii si nu numai se pot bucura de asa ceva ramas intact. Ai fi vrut ca tot ce era oras sau industrie in sudul Romaniei sa fie bombardata de americani gen Dresda ?
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
De ce naiba mereu ne-am lasat in postura de ,,a alege,, in loc sa impunem altora sa aleaga ? Din pura curiozitate am urmarit documentare legat de Maresal Ion Antonescu .... intr-o vreme au fost si niste reportaje pe la posturile noastre tv .....nici nu mai sti ce sa crezi .....ba iti vine sa-l crezi erou , ba cel mai jegos tradator !
Se pare ca obsesiv natia asta e dispusa sa aleaga ,,raul cel mai mic,, . Cred ca asta merge si pentru euro parlamentare - adica sa alegem pe unul care a furat mai putin si care nu-i chiar asa de nesimtit ...
Ce politica trista.
Am avut parte de bunici longevivi si te durea mintea cind povesteau intamplari din timpul ocupatiei hortyste , sovietice sau naziste - scene de viata traite la nivelul cel mai de jos , al omului de rand , nu din birouri si dintre tratate mincinoase.

In 44' poate ca s-a scapat tara de la UN dezastru ....dar acest fapt a avut pretul lui - adica implementarea comunismului si servirea umila a CCCP ( URSS). Ne-a costat asta ca natie enorm .... viata unor generatii a fost distrusa iremediabil ( a parintilor si bunicilor nostrii) ....... lumea a avansat intre timp si am aparut si noi din santz plini de muci si zgarieturi si constatam ca nu ne stim purta , ca n-avem educatie si bun-simt ...si , mai mult , ca am ramas cu niste sechele specifice unui popor asuprit.

A meritat toate acestea gestul de ,,intoarcere a armelor impotriva Germaniei Naziste ? Gestul in sine poate ca da ..... intovarasirea cu Rusia , clar NU !

N-am nici cea mai mica indoiala ca daca va iesi prost subiectul Ukraina , Romania va fi trecuta ,,prin foc si sabie,, Rusii nu prea stiu de gluma. Si tare ma tem ca yankeii nu vor misca mare lucru ...... eventual vor juca cu succes ,,mima,,.
De aceea mi groaza cand vad cite unu pe la tv din clasa politica care ,,ii rupe pe rusi si il trimite pe Putin dupa tigari,, - pur si simplu oamenii aia habar n-au ce vorbesc !

Se codesc americanii la decizii si comentarii directe dar apare cite un romanas care traseaza granite .....in timp ce el nu-i stare sa asigure un autobus unor scolari defavorizati ce fac naveta 7 km pe camp !

Revenind ON-topic desi toate aceste subiecte se leaga intre ele .....cind apuc il urmaresc pe Silviu Manastire cu emisiunea lui ,,Dosar de politician,, ....il stiti banuiesc , baiatu' ala neras ce parca mereu striga. Initial a fost la Realitatea , acum e la RTV ...... si te prinzi de cap cand afli legaturile si increngaturile dintre politicieni. Initial am crezut ca omul face anchete dar nu ...el doar face o sinteza din marea majoritate a mass-media . Si zilnic ia pe cite ,,unul,, la rand ....... asta vis-a vis de candidatii la europarlamentare sau orice fel de candidati la orice .
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Ne plangem dar nu facem nimic. Pentru ca nu am invatat in scoala sa luam initiativa, pentru ca parintii nostrii nu ne-au aratat cum sa facem asta. Pozitia ghiocel.
E rasu'-plansu' si pe la servici cand imi aud colegii "Cineva trebuie sa faca nu-stiu-ce". Daca cineva chiar face, se supara ca nu s-a discutat inainte cu toata lumea (si probabil nu s-ar mai face in veci). Paralysis by analysis.

Daca cineva se agita pt. orice chestie sociala - ori il luam in ridicol ori il ignoram ori il sustinem moral, in gand ori ne strofocam creierii ce-i iasa omului din afacerea aia. Voluntariatul e inteles gresit si vazut si mai gresit. De ciuda ca ala-i mai bun/tare ca noi (in bani, in gura, in timp).

Recunosc, ma incadrez pe-aici. Intre copil si servici mai am timp fix de-o cumparatura si-o oala de mancare.

/offtopic
Imi povestea o batrana sasoaica ce a insemnat deportarea ei in Siberia de catre rusi in WW2, pt. simplul motiv ca era sasoaica. Era o copila pe vremea aia si a ajuns in Siberia, alaturi de alte fete sasoaice, doar cu hainele de pe ea. La taiat de lemne. Zi lumina, iarna-vara. Doar oamenii locului ce le-au mai dat haine sa nu moara de frig.
Pe dealta parte, lagarele naziste au ridicat la grad de arta raul pe care-l poate face un om altui om, unei mame, unui copil.
Si mai rau, experimentul Standford a scos la iveala ca toti suntem capabili de asemenea orori.
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
De facut nu acum se face ! Sant rascruci in istorie cand trebuie FACUT si in functie de decizia luata , asa va fi cursul vietii pentru acea natie.
Momentul Ukraina a fost o astfel de rascruce si Romania a ales. A facut. Putea sa nu se implice , putea sa fie pro-Rusia sau pro-Nato - oricare din variante are avantaje si dezavantaje.
Viata noastra de 2 lei din Ro a avut rascrucile ei ..... RE-ALEGEREA LUI BASE ( lucru ce nu-l voi putea pricepe niciodata !) ...acordul cu FMI ......
Romanii n-au invatat STIMA DE SINE ! Asta din pacate nu ne-au putut invata nici parintii nostrii ca si lor le-a fost distrusa. Functionam pe principiul ,,las ca merge si asa ...... ma descurc ... ma invart .......las ca poate fi si mai rau ..... alegem raul cel mai mic ...... etc ..
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
......si ca o mica paranteza ....adica OFF si nu prea ....
Bunica are 95 de ani si e mai limpede la creieri ca mine uneori ...... povestea cu groaza ca ,,cei mai rai,, au fost rusii.

Hortystii au strans barbatii din sat langa zidul bisericii si i-au ciuruit din 2 rafale ...apoi s-au dus la bufet platind tot cu rafale. Dar erau tantosi, cu cizme unguresti pana la genunchi ce straluceau , ingrijiti si chiar diplomati uneori ...insa la primirea ordinului se transformau in bestii.

Cu nemtii se pomeneau prin poduri din senin. Erau ceva mai civilizati dar luptau pentru viata lor , fiecare personal. Uneori chiar plateau pentru mancarea oferita ...alteori nu. Oricum taranul roman i-o dadea din omenie. Poate ca Hitler a fost un dement si politica lui a nenorocit milioane de vieti .... dar ostasul nazist era om ca si oricare altul ......hamesit de foame, plin de frig si sfasiat de dorul nevestei si a copiilor. Lupta pentru o cauza care nu o intelegea pentru ca n-avea de ales. Oricum era sortit mortii .

Rusii insa erau parca dementi ! Niste brute aduse la stadiul de sub-animal! Aveau 3 mari dorinte - sex, mancare si caldura !
Navaleau in casa cu armele in mana si se napusteau asupra orice avea o gaura , preferabil umeda. Desi intr-o noapte le-a oferit mancarea toata , ei au sacrificat vaca din batatura cu o rafala de Kalasnikov si au fript-o la protap in mijlocul curtii. Apoi , morti de beti de la vinul gasit in pivnita si-au facut nevoile pe masa printre farfurii implantand baioneta in ,,el,, facand aluzie la destinul Germaniei naziste dar si a Romaniei ! Erau la limita animalismului ......parca orice urma de sentiment uman disparuse din ei.
Apoi razboiul s-a terminat intr-o pace stramba si au venit comunistii care au inceput distrugerea sistematica a orice reprezenta uman si romanesc.

..si acum sa lasam povestile de la gura sobei si sa ne pregatim de vot !
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Se spun multe adevaruri pe aici dar sa nu uitam ca viata aici, nu a fost confortabila de loc in decursul anilor pentru cei ce au populat pamanturile astea. Sa incepem cu inceputurile istoriei. Dupa cucerirea Daciei, inevitabil a urmat o colonizare, dar sa nu uitam de hoardele de cotropitori ca hunii,gepizi,cumanii. Apoi au trecut din nord tatarii. Cand nici nu eram o tara, ci doar niste provincii, pe la anul 800 dhr. a descalecat Bogdan Voda pe undeva prin zona Olteniei ... au urmat sa se inchege o mana de domnitori firavi iar in spatele lor boieri, multi si cu interese personale fiecare.Apare ca forta iminenta imperiul otoman. In sfarsit apar cativa domnitori care chiar doresc ca tara asta sa fie o tara in adevaratul sens al cuvantului. Ce folos ca stim ca au existat si tradatori care se duceau la inalta poarta cu averi si primeau firman ca sa ajunga la domnie. Am avut un pic de noroc si nu am pierdut teritorii de tara sau nu s au transformat in pasale sau raiele ca in tot sud estul tarii noastre. Situatia tot nu se imbunatateste pt romani ... pt ca tipic neamului asta, fiecare pt el boierii nu rausesc sa puna un domn decat tarziu (Alexandru Ioan Cuza). De acolo iar certuri si dispute (cam ca azi in parlament) pana se hotaresc sa puna un domnitor strain(regele Ferdinand) In sfarsit avem si noi un dram de minte si ne castigam si independenta.A urmat si o perioada de prosperitate.Urmeaza primul razboi mondial unde ne aparam iarasi interesul natiomal.Nu apucam sa ne tragem sufletul ca se declanseaza cel de al do lea razboi mondial si ca sa nu pierdem transilvania si moldova trebuie sa facem iarasi compromisuri. Dupa razboi suntem impartiti ideologic si ne sunt pervertite simturile. Dupa 1989 scapam din cusca si aerul libertatii e cam tare si ne ameteste. Unii care sunt mai nesimtiti pun mana pe bunuri creeate in urma unui efort colectiv si apar milioonarii. La final ar mai fi ceva de spus totusi... periodic in decursul deceniilor aceasta tara a avut parte de noi etnii incepand cu tiganii (folositi ca suport logistic de turci),apoi italieni,,grecii,polonezi, nemti,unguri, La supa asta multiculturala romanii au fost gazde ospitaliere, dar cam tonti. Evident ca acum pusi in situatia de a alege este dificil pt ca ne am trezit de putin timp in democratie. P.S. Urmare a acestui scurt istoric al poporului roman comparat cu al celorlalti,noi am stat aici celelalte natiuni s au plictisit si au plecat peste mari si oceane sa cucereasca noi lumi. Avantaj ei. Noi ....
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
da, voi merge la vot, ca de fiecare data cand a fost nevoie. Si, cum felul imi e sa incerc sa ajut atat cat pot, o sa incerc sa ii ajut pe toti sa ajunga acolo unde vor, la mamicutza lor. Eventual, daca nu se regasesc pe liste cei pe care doresc sa ii votez, am intotdeauna un pix la indemana si aplicam si un desen nou pe foaia de vot. Sunt pe principiul lui ahappyuser : votul meu nu va merge la cine vor ei. Si va asigur ca mare parte din foile ramase nestampilate vor fi folosite pentru candidatul cu mai multa "influenta"...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

mergeti la vot?
da 64%
nu 28%
nu stiu/nu ma intereseaza 7%
nu stiu dar sunt interesat 0%
14 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR