Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie
  • sorinmarian

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Am luat bornele de la baterie si nu mai reusesc sa fac geamul de la sofer sa intre pe modul confort.am incercat si cu tester si niciun rezultat.are cineva vreo idee cam ce as putea sa-i fac?
Skip ads

  • rider1

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Incearca asa, pui contactul si apasat pe buton pana coboara.
  • sorinmarian

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2014

  • Mesaj Privat
nu merge ca am incercat toate variantele posibile.cineva imi spunea ca el a avut aceeasi problema la un peugeot si mi-a spus ca trebuie sa tii bateria pe redresor toata noaptea sa-si faca nu stiu ce amperaj si cica merge.nu am incercat dar o sa incerc si eu
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
O cursa neintrerupta de sus jos si apoi iar sus apoi tinut apasa inca 4 sec.
Cat despre inchiderea confort trebuie resincronizata cheia.
Pui contact pe II apoi apesi pe unul din butoanele telecomenzii.
Skip ads

  • crixxu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1997 20a71424
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Pune contactul....inchide geamul....apoi tii apasat pe buton pe inchis 10 secunde...anunta.ma dak merge...la mn asa e
  • rider1

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Ai reusit pana la urma ?
  • sorinmarian

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Da.ms frumos pt ajutor si scuze pt raspunsul foarte intarziat
  • kayari

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Problema azi..apas butonul sa cobor geamul..se aude motorul dar geamul nu coboara..cel putin 3 sec..apoi servo se opreste in pozitia jos si geamul cade de sus in interiorul usii..nu s-a spart dar nici mult nu mai trebuia..am intrat pe forum rapid..youtube ..nimic concret..am luat trusa..3 suruburi sub tapiterie,masca colt oglinda-doar un blocaj din plastic cu aripioare,un surub dreapta sus pentru plasticul care tine manerul usii,tweeterul si mousul oglinzi,am scos butonul mouse oglinda,surub dedesubt,am scos manerul usa (partea interioara) surub dedesubt,am scos aparatoarea tweeter-surub sub aparatoare,apoi am scos mufa cablu tweeter,mufa mouse oglinzi,am ridicat sus tapiteria si a ramas doar cablul de la lampa jos usa,am demontat doua suruburi care tin sertarasul de pe usa,am scos mufa bec si ..gata demolat tapiteria
Am descoperit ca geamul iesise din rama de aluminiu de pe macara,in rama este un cheder de cauciuc care mi-a facut viata grea ,am reusit sa curat tot,am dat cu spray cu silicon pentru bord la greu ca sa ajut geamul sa intre in cheder ,noroc ca geamul avea un semn alb de limita rama,am reusit sa introduc geamul in rama inapoi (am zis ca il sparg de nervi la cat m-am chinuit cu un simplu geam -nu ai loc ,doar gaura de la difuzoare si cea de vizitare incuietoare),am curatat chederele si am dat iar cu silicon la greu pe chederele de pe usa-ca urmare se misca ca la mama lui
Restul a fost simplu de pus inapoi-atentie trebuie la blocajele de plastic cu aripioare de pe tapiterie (masca de usa)..le-ai rupt ? haidi pa..altele nu mai cresc..poate aceasta postare ajuta pe cineva care intalneste aceasta problema.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR