Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • danrosu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 PJBC11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut ,

Sunt mandrul posesor al unui Astra dotat cu un CD500 Navi (cam offmap ce-i drept). Ce ma nemultumeste e ca butonul Phone nu face altceva decat sa puna pe mute radio/cd/aux, nimic altceva. In config nu gasesc nimic legat de phone / bluetooth, desi in manualul infotainment este pomenit acest meniu. Prin urmare nu prea stiu cum sa fac pairing cu telefonu. A mai intalnit cineva asa ceva ? Exista solutii?

Multumesc anticipat,
Dan
Skip ads

  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
pai ai modulul de bluethooth? ca daca nu il ai nu ai cu ce sa ii faci pair Smile .....eu am cd400 , fara bluethooth si face la fel. In manual chiar zice ca daca nu ai bluethooth si apesi pe butoanele de BT au doar functia de mut.
  • danrosu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 PJBC11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2014

  • Mesaj Privat
modulul de bluettooth e ceva instalat pe masina sau pe cd500? mno, sunt destul de ageamiu in ale tehnologiilor, dar ma gandesc ca daca tot au pus comenzi pe volan si butoane pe care scrie phone, puteau sa puna si bluetooth. zic si io ..
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
nu doar ca puteau, dar chiar pot.
Insa, afaik, e optiune suplimentara.
Adica masina e pregatita, etc, daca dai un leu in plus sa bifezi in configurator blututu, il ai. Daca nu, te multumesti cu butoanele...
Skip ads

  • danrosu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 PJBC11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2014

  • Mesaj Privat
multumesc pentru raspunsuri!
inteleg ca masina are tot ce trebe doar ca optiunea software e inhibata oleaca, nu? si pp ca tre sa ajung la service cu intrebari similare.
am inteles corect? or I am kicking the fields ?
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
deci....daca nu ai BT inseamna ca nu ai modulul fizic ...nu e doar oprit din soft ar fi ilogic sa ai modulul dar sa fie oprit din soft . iar ca sa iti montezi unul original o sa te cam coste cat nu face.

uite un link sa iti faci idee de pret http://www.opel-accessories...free_cu_Bluetooth

de asta m-am lasat sie pagubas la treaba cu montatul BT original.....de bani aia iti iei un sistem chinezesc complet la care ai si navi ,dvd, camera, internet si tot ce mai vrei... de exemplu http://www.witson.com/en/di...l?proID=101908431

butoanele pe volan sunt acolo pentru ca opel nu sta sa faca 3-4 versiuni de volan pentru fiecare echipare a masinii.

daca nu ai masina absolut full options o sa observi ca mai sunt locuri pe consola centrala unde tu nu ai butoane dar alti au, de exemplu cine are flexride are butoanele de sport si confort....cine nu are are locul gol cu un mockup de buton.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR