Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Dupa cum zice si tilul, am curatat capul de citire si a cazut aceasta piesa habar nu am de unde.

Si acesta este mecanismul desfacut .
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
posibil sa gresesc, da' e piesa aia neagra dintre rotitele dintate, nu se potriveste pe acolo?
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Din nefericire nu prea are loc pe acolo. Am alimentat circuitul si cremaliera din dreapta ar trebui sa fie blocata de componenta cazuta. In momentul de fata se invarte in gol (intr-un sens in gol iar in celalat sens isi face treaba si se blocheaza) in loc sa coboare bratul care ar trebui sa preseze cd-ul Very Happy .
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Redeschid acest topic deoarece am rezolvat problema cu ajutorul rusilor, saracia lor de limba spurcata.

Povestea: dupa ore de cautare saptamani, luni la rand am gasit pe un site de-al rusilor o poza cu mecanismul din cd30mp3 blaupunkt. Zis si facut dat click si surpriza, o singura poza valabila din vreo 7-8 (au ramas doar niste iconite in locul pozelor). Dau traducere cu google si nu mi se mai afiseaza mare lucru. Fac un cont in ideea ca poate voi avea acces la mai multe detalii si vad o poza draguta cu toate piesele din interior si printre comentarii si numele unei unitati audio panasonic-cq-c1465n care din cate s-ar parea este identica (doar unitatea mecanica, cea electronica ma gandesc ca difera putin) cu cea din blaupunkt. Studiez poza vreo 20 de minute, ii gasesc locul si treaba ca rezolvata.

Printre altele: capul de citire - RD-DAP005-TN , pe internet nu am gasit mai ieftin de 50 de dolari deci nu e rentabila inlocuirea capului decat curatarea si eventual reglarea diodei sau ce saracia o fi acel cap de citire.

Atasez cartea mecanismului https://www.dropbox.com/s/wy...e-manual.pdf?dl=0 cu indicatiile de rigoare, pagina 20 unitatea mecanica "explodata" (ca in TIS daca nu ma insel) si pagina 19 lista cu toate piesele, nr piesei problematice 38.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR