Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salutare va rog sa imi explicat pasi pt a schimba garnitura la capac termostat la un vectra b 16 16 v tip x16 xel fara ac pierde antigel in acea zona si sigur asta e si cauza imi cer scuze daca am deschis discutia asta am cautat si nu am gasit astept sfaturi va multumesc!
Skip ads

  • deleted-34229

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Im primul rand vezi ca sunt doua garnituri la termostat una rotunda si una mai serpuita.Prima data scoti ceva antigel din borcan iar apoi dupa ce desfaci suruburile oricum o sa curga un pic antigel mai tragi si din motor antigel cu o seringa mai mare.Garnitura aia serpuita ca sa stea in locasul ala dai cu un pic de vaselina ca astfel se si muleaza si nici nu-ti mai cade cand pui la loc termostatul.Nu este greu deloc eu am facut singur aceasta operatiune
  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc pt sfat am reusit tot singur dar pe garnitura am dat 20 lei:( cea veche era plasticata sa facut bucati.....acum totul e ok si fara probleme.....ms
  • florin baltatescu

  • Mesaje scrise: 420
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Daca desfaci cele trei suruburi dupa ce motorul sa racit ,( dimineata), se formeaza vid in instalatie si nu prea curge antigel. La mine atat cel original cat si cel nou, non name, au avut o singura garnitura rotunda. Unde va sta acul de temperatura motor , fix pe 90?
Skip ads

  • acasa sorin

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2013

  • Mesaj Privat
azi m am apucat ca fraieru sa probez termostatul...cand sa l pun inapoi surubul de langa borcanul cu lichidul directie nu mai intra drept...am pus altul dar acu picura pe la surubul respectiv.Am vrut sa dau cumva jos borcanasul...,am scos un surub cam lungut dar cred ca am miscat ceva si nu mai intra la loc...nu stiu de ce....acu un surub a intrat stramb altul nu intra...daca n am avut ce face....
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Du-te cu ele la un mecanic auto asa mai inveti cate ceva.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR