Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
70 ron daca te duci cu ele in punga,daca nu platesti si demontat/montat cam 50.
Skip ads

  • catalin-g3

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc mecaNIK pentru raspuns.
Poti sa imi lasi un mesaj cu locatia?
  • mariusdd

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Am dat eu 150 la un service pe la auchan.....nu prea s-a simtit dupa ce am plecat....poate altfel un relanti cu un usor joc...
Deci si curatarea asta trebuie facuta la cineva mai responsabil....
Iar mirosul de benzina din masina e posibil sa fie de la sonda lamda(mi-au aparut 3 erori). Care sonda din cele 2 nu stiu...mecanicul mi-a zis ca amundoua....deci trebuie sa ma pregatesc de vreo 1000 ron ca popa(sonde bosch)....foarte frustrant.....masina cumparata de o luna..
  • ParereaMea

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2000 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2016

  • Mesaj Privat
eu mi am demontat singur injectoarele si le am cuplat cu o seringa de 10 ml la un spray de decarbusolv timp in care le am alimentat la un redresor de 12 volti.intra perfect .dupa ce am terminat spray ul respectiv am schimbat garniturile .mare atentie ; la scoatere si remontare injectoare in rampa trebuie unse cu un spray siliconic(vaselina) ! eu nu am facut asta si am cumparat altele noi dar cat traieste omul invata !e 7 ron garniture .doua pe injector... de ce am facut operatiunea asta ? pt ca imi merge masina in 3 pistoane ! compresie buna, bobina buna ,cum bagam un aditiv , combinat cu o forja crancena ...mergea bine o perioada dupa care isi revenea la prostul obicei(deci ECU bun ) .acum de doua zile merge perfect ! cat o tine minunea ! cert este ca nu mi a mai mers bine doua zile de mai bine de un an ! cine e interesat pot sa I trimit un filmulet amuzant Smile)) zic eu, cu procedeul complet!numai bine !
Skip ads

  • scanx

  • Mesaje scrise: 679
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Vezi ca la intrarea in injectoare ai niste site mici pentru retinerea mizeriei, acele site nu reactioneaza bine la decarbusolv, mai exact le dizolva.
Acuma depinde de spray si de timpul activarii.



Ce face youtube-ul din oameni Surprised
  • ParereaMea

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2000 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu le am observat.citisem eu ceva de sitele alea dar nu am vazut exact unde sunt ,cum sa le scot ,nici macar nu stiam ce sa caut pt ca nu stiam cum arata !am vazut ca unii spun ca schimba sitele alea cand le curata ! M am uitat la ele si le am intors pe toate partile dar ...nimic .ma gandesc ca se infundau orificiile alea 4 ca s foarte micute , daca se dizolvau sitele alea !cert este ca masina merge bine si acum .sper sa tina minunea asta cu youtube ul Smile)) daca s or strica am sa cumpar altele si ...asta este !oricum merci de informatie !numai bine !
  • ParereaMea

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2000 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Dupa doua luni totul e inca ok Smile
  • rocky_jr

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Imi poate recomanda si mie cineva un service in bucuresti unde sa curat injectoarele ca tot caut si nu gasesc?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR