Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • adyyyyyy

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2008

  • Mesaj Privat
salutare colegii am o problema si poate ma puteti ajuta cu un sfat.o ideie sau o recomandare. de 1 an de zile am mereu probleme cu racordul ce vine prins pe blocul motor intro parte si in cealalta parte de partea de evacuare ,mai exact am incercuit cu rosu piesa cu problema , cum ziceam intr-un an de zile am schimbat vreo 3 bucati pana acuma iar in momentul de fata si asta e sparta o parte din gazele de esapament iesind in compartimentul motor , acest racord se taie pur si simplu si masina nu mai trage cum trebuie si are si un zgomot ciudat ,pot sa va spun ca pe primu racord am ajuns pe la cineva care mi la sudat si in argint si degeaba sa spart iar ,filtru de particule nu e infundat ,iar pe la cati mecanici am fost nu au mai intalnit aceasta problema si nu stiu care ar fi cauza ,
Poate cineva are aceasta piesa si e dispus sa o vanda , sau poate stie cineva vrun strungar bun care ar putea sa i-mi confectioneze una din inox ,
Era sa uit este vb despre o vectra c motor 1,9 125cp
va multumesc si astept parerile voastre
Skip ads

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Cat ai platit pentru prima interventie?
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Cum sa faca strungarul racord flexibil?
Parerea mea este sa pui un cot din teava dupa care sa pui un racord flexibil drept care il gasesti la orice mag. de piese auto.
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Depinde de marca pe care ai pus-o si de mesterul care a sudat racordul. De aceea am intrebat de pret. Numai tubul (unul bun) depaseste 80 ron.
Skip ads

  • adyyyyyy

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ma gandeam sa imi faca piesa dintro bucata strungarur ... piesa asta nu se gaseste de cumparat in magazin singura si ce am cumparat am cumparat de pe la dezmembrari pe original... si de flexibil nu stiu cat e de flxibil e pur si simplu confectionat din tabla
  • florin87vys

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Salut..Amun opel astra g,2001,1.6,8v,si am o problema la esapament,au ruginit si s.au rupt urechile(sist de prindere) dintre toba finala si cea intermediara si ma gandeam sa tai zona ruginita si sa pun un racord flexibil acolo ca sa nu le sudez intre ele...se poate face asta sau exista alta solutie pentru a nu le schimba pe amandoua ptr ca sunt bune...si ce dimensiune are racordul....multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR