Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • sorind

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Salut,

Din experienta pe care o aveti pana acum ash vrea sa shtiu la service unde este cel mai bine intre Radacini(sunt in Dr. Taberei) si Erebus(sunt pe undeva pe la gara de nord)??
Si ce fel de probleme ati intmpinat la la unul din cele doua service-uri??

Multumesc Anticipat,
Skip ads

  • amg

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Try GTT
  • tclaudiu

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Buc
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Radacini mi s-au parut mai scumpi, nu stiu sigur
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
@sorind...in primul rand te rog sa pui si tu locatia si masina la semnatura...ca sa stim ce si cum...

in al doilea rand...masina este noua, in garantie, vrei neaparat sa mergi la un service cu renume?...da mai multe detalii...pt ca sunt si service-uri mici si dashtepte Wink

discutii f. aprinse si contradictorii despre service-urile si reprezentantele din Buc sunt o multime...ai optiunea cautare, foloseste-o si vei fi multumit...
si nu in ultimul rand...bine ai venit printre noi Exclamation
toate bune
Skip ads

  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
erebus clar
  • sorind

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Inca nu am luat mashina Eduard dar vreau sa iau shi acum din ofertele pe care le am cele mai bune sunt de la Radacini(de departe cea mai buna oferta) shi de la Erebus.
Tocmai d-asta intreb ca sa shtiu care are service-ul mai bun ca sa shtiu unde sa ma bag...Ashtept parerile voastre ca sa shtiu unde sa ma bag(eu shi inca un coleg deci luam doua mashini )...Am vz ca lumea se plange un pic de Radacini , dar daca oefrta e buna poate nu conteaza foarte mult asta, dar la oferte egale vreau sa aflu parerea voastra.
Oricum eu mi-am facut configuratia de mashina(Model cu 4 ushi, motor de 1.4 90 CP, vopsea metalizata aici inca nu m-am hotarat la culoare,alarma,scut motor.Beauty Pack)....shi locatia este Bucureshti

Multumesc Anticipat, Very Happy
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Daca masina va fi noua, in mod normal n-o sa prea vezi service-ul decat pentru revizii. Reviziile nu presupun cunostinte sau pregatire extraordinare, orice service Opel este bun.
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu, daca iei de la Radacini, va trebui obligatoriu sa faci reviziile la ei, si sunt printre cei mai scumpi la piese si manopera...altfel iti pierzi garantia...la ceilalti habar n-am...sa spuna cine stie Wink
Eu asa opta pentru GTT...cand am luat-o pe babushca mea in nov2004,m-am dus la un test general cu ea la ei, si s-au purtat f.frumos...ba chiar mi-au facut programare in aceiasi zi...mai departe,calitatea serviciilor,mecanici,timp, promptitudine...nu stiu si cred ca n-o sa aflu niciodata Twisted Evil ...sunt adeptul mecanicului de familie sau imi rezolv singur problemele in masura in care ma pricep.
Bafta...si citeste multitudinea de subiecte pe aceasta tema de pe forum, si atentie la ce decizie iei in final. Wink
Skip ads

  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
eduard33 a scris:Din cate stiu eu, daca iei de la Radacini, va trebui obligatoriu sa faci reviziile la ei, si sunt printre cei mai scumpi la piese si manopera...altfel iti pierzi garantia...la ceilalti habar n-am...sa spuna cine stie Wink
Eu asa opta pentru GTT...cand am luat-o pe babushca mea in nov2004,m-am dus la un test general cu ea la ei, si s-au purtat f.frumos...ba chiar mi-au facut programare in aceiasi zi...mai departe,calitatea serviciilor,mecanici,timp, promptitudine...nu stiu si cred ca n-o sa aflu niciodata Twisted Evil ...sunt adeptul mecanicului de familie sau imi rezolv singur problemele in masura in care ma pricep.
Bafta...si citeste multitudinea de subiecte pe aceasta tema de pe forum, si atentie la ce decizie iei in final. Wink

sa inteleg ca:
--cat timp e in garantie (adica 2 ani), faci reviziile si (sper sa nu fie cazul) reparatiile la dealer-ul de unde ai luat masina
--dupa ce iese din garantie, poti s-o faci unde vrei - asa e?
Multumesc
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Baieti eu la dacie mi-am facut reviziile de max 2 ori la acelasi service. Nustiu acum cum e la Opel Ca spre exemplu daca iau masina din CT ce tre sa ma duc sa-i fac revizia acolo? Ma duc la orice dealer/service Opel. Cam asa mi se pare mie normal....doar ca ce ni se pare noua normal nu e asa de multe ori....
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Eu va spun cum a fost la firma la care am lucrat, si la matizul sotiei...in ambele cazuri,masini luate in leasing, Radacini a impus ca service-ul si reviziile sa se faca la ei pe perioada garantiei, altfel se pierdea garantia.
Nu este necesar sa te duci in Constanta sa faci revizie daca ai luat masina de acolo...poti merge la orice sucursala a firmei Radacini, din orice localitate...
  • Johnny Bravo

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Asta-i bullshit!!! Poti face revizii la orice service Opel autorizat. Aia de la Radacini mananca rahat. Daca te infigi mai tare in ei sunt sigur ca se vor da inapoi. Garantia de 2 ani e data de Opel deci beneficiezi de ea oriunde. Aaaa, daca Radacini dadea dadeau de la ei inca un an de garantie, atunci intelegeam dar asa, nu.
Skip ads

  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Johnny Bravo a scris:Asta-i bullshit!!! Poti face revizii la orice service Opel autorizat. Aia de la Radacini mananca rahat. Daca te infigi mai tare in ei sunt sigur ca se vor da inapoi. Garantia de 2 ani e data de Opel deci beneficiezi de ea oriunde. Aaaa, daca Radacini dadea dadeau de la ei inca un an de garantie, atunci intelegeam dar asa, nu.


Eu vorbeam de leasing...nu stiu cum e cu banu jos...du-te la radacini si spune-le ca vrei sa iei o masina de la ei in leasing si vezi ce spun Wink ...dar in final s-ar putea sa ai dreptate daca "te infigi in ei mai tare" Very Happy
  • Johnny Bravo

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Pai si eu mi-am luat masina in leasing si nu ma poate obliga nimeni sa apelez la un anumit service. Ma voi duce unde cred de cuvinta, numai sa fie autorizat Opel.

Ca fapt divers, am luat ambele Opel-uri de la Erebus. Classic-ul cu banii jos, H-ul in leasing si nu mi-au spus ca sunt obligat sa vin la ei la service.
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
mea culpa Embarassed ...se pare ca situatia s-a schimbat in ultima perioada de cand concurenta isi spune cuvantul...
am trimis mail la radacini cu problema in cauza si mi-au raspuns ca se poate face la orice dealer/service autorizat opel pe teritoriul romaniei...deci, ai dreptate Wink
  • Safari-BOOM

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Targoviste
  • Masina: Astra 2006 1.7 CDTi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Johnny Bravo a scris:Pai si eu mi-am luat masina in leasing si nu ma poate obliga nimeni sa apelez la un anumit service. Ma voi duce unde cred de cuvinta, numai sa fie autorizat Opel.

Ca fapt divers, am luat ambele Opel-uri de la Erebus. Classic-ul cu banii jos, H-ul in leasing si nu mi-au spus ca sunt obligat sa vin la ei la service.

Si pana la urma tu unde ti-ai facut reviziile de 1an?De 3 sapt s-a implinit 1 an de cand am si eu un astra Clkassic de la ei si nu stiu incotro sa ma indrept cu revizia. Tot de la Erebus am luat si eu anul trecut masina dar la cate am auzit aici despre Erebus nici nu stiu dc sa mai apelez la ei ori ba.In plus as fi vrut sa le zic sa imi activeze si computerul de bord(fiindca am inteles ca se poate face acest lucru pe Astra Classic CDTi daca e venita din fabrica cu climatizare electronica sau MP3 player) si IDS+.Deci chiar as vrea sa aflu parerea ta si ,in caz ca ai facut revzia la Erebus,cum s-au prezentat?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR