Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • tudorian

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Salut,

Mi s-au rupt suportii de polita la portbagaj. Unde as putea gasi de cumparat. Sau imi recomandati sa-mi fac la comanda de metal?

Mersi,

Tudor
Skip ads

  • danpet

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca ai gasit pana acum.Daca nu,azi am luat eu de la autoa cu 7 Lei bucata...Dar,spuneti-mi si mie cum desfac lateralele ca sa montez acele axe din plastic?
In stanga,pot sa-l bag fara sa demontez panoul lateral,dar nu va sta.Se va roti si va cadea,pentru care un mic joc.Nu am nimic rupt,dar cred ca mai e nevoie de ceva,probabil o saiba elastica,sa il tina putin presat acolo.
In dreapta trebuie neaparat desfacut panoul lateral...cum?
  • zimbrul001

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Salutare, am si eu aceeasi problema la Astra H 2007. A reusit cineva montarea in partea dreapta? Cum ati demontat panoul lateral ? Multumesc
  • danpet

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Smile...Din 4 februarie 2017 (postarea mea de mai sus),cand am cumparat acele axe(balamale),nu le-am montat nici acum,pentru ca...imi convine fara ele.Deseori,pun pe acea polita obiecte,cumparaturi,care,la deschiderea haionului s-ar rasturna (ar curge).Din acest motiv,am decis sa desfac de sus "sforile" care agata polita de haion (acum ele atarna in jos) si doar cand am nevoie s-o ridic,o ridic manual si sta oblic,proptita in spatarul banchetei (o imping putin in fata),pana o las eu jos...E posibil ca axele vechi sa fie cazute in masina,in spatele panourilor laterale.Nu mi-am mai batut capul cum se demonteaza...Daca totusi,vei face aceasta operatie,sa ne spui si noua cum se face (cu poze).Succes!
Skip ads

  • Acidutzu

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Eu am rezolvat-o ROMANESTE Smile
Am taiat un pix in doua si pe fiecare jumatate de pix am infasurat banda izoler astfel incat sa fie mai subtire la un capat si mai gros la celalalt. Apoi am infipt capetele subtiri de pix in gaurile din panouri pana s-au blocat si am tot scos banda izoler de pe partea ramasa afara pana balamaua de la polita a intrat pe pix relativ usor.
Sper ca m-am facut inteles.
Am cateva luni de cand am facut "reparatia" si nu am avut probleme (pixul nu a iesit din panoul lateral iar polita sta bine pe pixuri).
  • klaus74

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2014

  • Mesaj Privat
zimbrul001 a scris:Salutare, am si eu aceeasi problema la Astra H 2007. A reusit cineva montarea in partea dreapta? Cum ati demontat panoul lateral ? Multumesc


Salutare,
N-am mai intrat de mult pe aici, mi-a scapat intrebarea ta.

Vezi te rog aici, inclusiv postul meu:
https://www.clubopel.com/vie...ighlight=#1885913

Se acceseaza destul de usor. In urma "ingineriei" pe care am mentionat-o eu n-am mai avut probleme.

Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR