Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
va salut! stie cineva daca si unde as putea sa-mi fac asa ceva? eu am auzit de un nene care face triple albe insa as vrea sa fie alb numai in dreptul portocaliului care nu-mi place deloc si marsarier si in rest rosu. pun o poza, sper sa nu se supere kiby ca i-am folosit o parte din poza din garaj pe exemplificare.

Skip ads

  • varza

  • Mesaje scrise: 202
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
eu stiu pe cineva care face tot felul de chesti d-astea. defapt stiam acum nu sunt sigur ca mai e acolo. deci de la capatul masinii 178 (apusului) mergi inainte pana la intersectie si acolo putin mai sus e un magazinas mic un un mester tare priceput care face cam orice. am vazut faruri si stopuri de super masini la mosu facute de el dupa model. teoretic el iti face daca e spart crapat etc. merita sa incerci!
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
le-am facut...avand in vedere ca numai sa cumpar alta tripla stanga (care era sparta) ma costa peste 100 ron si cu 80 de ron le-am facut pe ambele cum am vrut sunt multumit. pun si o poza. mesterul sta in apropiere de statia de metrou pacii...

  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Da mai multe info, tel , nume, etc sa mai stim si altii, nu tine numai pt tine.
Skip ads

  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
:) am crezut ca poate nu e lumea interesata. nr de tel al mesterului este 0744536790. e meserias. eu sunt supermultumit de cum mi le-a scos. sa explic cum se ajunge la el la "atelier". eu am fost cu metroul. de la statia de metrou pacii cand iesi pe bulevardul iuliu maniu (asa cred ca se numeste- e strada aia mare cu sensurile separate de scoar) transversezi strada si mergi spre cora, adica nu spre autostrada. dupa ce traversezi b-dul preciziei mergi in continuare pe iuliu maniu spre cora si dupa cateva blocuri e un gang micutz la dreapta (de persoane nu si de masini). intri pe gangul ala si pe dreapta se vede la parterul blocului imediat in dreapta cum iesi din gang "atelierul". sa nu va dati inapoi ca e asa micutz ca stie meserie omu si iti face ce vrei tu. trebuie sa-i specificati sa puna material clar si nu din ala cu textura. sper sa fie de ajuns...
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
inca ceva: nu stiu cum il cheama pe om. daca nu e in atelier scrie pe acolo la ce apartament sta. si inca ceva. aveti grija cand cumparati becuri portocalii sa aiba tzamburushele alea pe acelasi diametru, ca alea de dacie sunt un pic decalate si nu prea stau bine in soclu. eu nu am gasit si am pus din alea de dacie da nu prea stau bine becurile in soclu. daca mai vreti detalii cereti.
  • pok

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2007

  • Mesaj Privat
probabil ca nu prea ma prind eu usor. ai zis ca ai mers fara masina, deci ai avut stopurile cu tine. ai vazut ce ti-a schimbat? ti-a schimbat tot plasticul (adica si partea rosie) de 80 ron sau doar partea galbena si alba (care momentan sunt albe ambele)?
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
pai la mine a decupat partea alba si portocalie si a pus in locul ei plexiglas clar. dupa aia a vopsit cu un spray rosu banda aia de pe lateral de la exterior si aia mai ingusta de la interior. daca vrei ti-o face pe toata alba, mi se pare ca e mai simplu pentru el asa insa e problema ca daca iti pui becuri rosii la pozitie, frana si ceata o sa se vada cam roz...e posibil sa fie becuri mai speciale sa se vada si rosu. insa mie imi place mai mult asa cum e acum, rosu cu alb. doar portocaliul nu-mi place.
  • pok

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2007

  • Mesaj Privat
mai mult decat explicit. mersi frumos.
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Readuc in prezent subiectul. Mi-am mai luat un caravan la care stopurile spate sunt cele fumurii. As vrea sa fac aceeasi operatiune. Daca a vazut cineva o tripla din asta fumurie sparta, imi poate spune daca plasticul stopurilor fumurii este dintr-o singura bucata sau daca peste tripla aia colorata cu rosu, portocaliu si alb (cum e la triplele normale, clare) este un alt plastic fumuriu?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR