Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • bose

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: CJ
  • Masina: Astra 2000 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
sal fratilor!
nu pot sa nu va impartasesc din multiculturalismul dobandit pe meleaguri clujene si sa nu va arat ce-am gasit dimineata in parbriz...

nu cred ca mai are rost sa mentionez cele trei aspecte care m-au mirat: opelashu` meu nu fumega, parterul blocului e foarte inalt si niciodata nu parchez cu spatele acolo.
bine ca nu s-o adresat direct masinii...
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
recoimand sa le lasi mesaj pe geam (zgariat cu ceva gen diamant, sa ramana) "inchideti geamul!"
  • BeWaRe

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1988
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2005

  • Mesaj Privat
are dreptate omu...Vi tu cu opelu sa-i poluezi omului aeru... Very Happy Very Happy ar trebui sa se perceapa amenzi pt asa ceva sincer Very Happy Very Happy Very Happy ...mare iti este gradina Doamne....
  • BeWaRe

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1988
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2005

  • Mesaj Privat
scuze je am vrut sa postez si....
Skip ads

  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Laughing oricum e mai bine decat mesajul pe care l-am primit eu...chibrite aruncate de la geam si aterizate pe chederul de la luneta, pliculete de ceai pe parbriz, si uneori bombardament cu borcane sau brichete...ultima parte in apropierea masinii dar totusi foarte nasol pentru ca o data era sa ma loveasca
  • Cyclops

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Manta 1977 16N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Sa stiti ca si eu las biletzele in geam.... dar cand se intampla sa gasesc pe cineva de mai mult de 2 ori parcat pe locul meu Embarassed
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
fratilor, v-am mai zis, lasati-va de biletele. bolovanul pe parbriz, cutitul in roata... doar suntem in Romania, nu va lasati mai prejos ca altii...
  • Cyclops

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Manta 1977 16N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2007

  • Mesaj Privat
jE a scris:fratilor, v-am mai zis, lasati-va de biletele. bolovanul pe parbriz, cutitul in roata... doar suntem in Romania, nu va lasati mai prejos ca altii...


Promit sa incerc sa ma educ... Twisted Evil
Skip ads

  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
jE a scris:recoimand sa le lasi mesaj pe geam (zgariat cu ceva gen diamant, sa ramana) "inchideti geamul!"



M-ai spart omule Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
is capsat. nu se ofera nimeni sa imi puna biletele in parbriz? ca as bate pe cineva....
  • qwertyus1

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ma bag eu da tre sa astepti... fugi tare? doar asa ca sa stiu... Razz
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Pai depinde si cine e de vina. Daca te duci si parchezi pe locul platit si marcat al unuia si lasi masina ca nesimtitu acolo ... te poti astepta la diverse.
Totusi am un prieten care statea intr-un bloc cu 90% din locatari peste 60 de ani si pana acum a primit: biletele prinse cu aracet in geam, vasilina sub clanta, bilete in geam, sub stergator ... etc ... si punctul culminat un holsurub de vreo 6 cm ... gros pus sub roata din spate (a costat cam 3 milioane cauciucu). Toate astea s-au intamplat in decurs de 1 an ... masina fiind parcata in diverse locuri din jurul blocului, niciunul nefiind marcat ca loc platit.
Skip ads

  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Loc platit nu exista, decit in curtea omului.

Pe strada sau in jurul blocurilor poate parca oricine.
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
pai sunt locurile alea "Amenajate de primarie" ... sau ma rog ... tusate cu galben si numerotate. Alea se platesc.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca toata lumea este deranjata de masinile parcate pana la coltul strazii, blocand vizibilitatea.
M-am gandit la varianta de a face niste biletele de avertizare pe care sa le pun pe parbrizul masinilor parcate astfel. Poate, macar o parte dintre acesti soferi ar constientiza problema si ar parca in alta parte.
Ei, aici incep problemele:
- Cum ar trebui conceput textul pentru o rata de reusita mai ridicata? amabil, autoritar, amenintator, in bascalie, etc..
- OK, tiparesc cateva bilete, le tin in masina, la prima intersectie e o masina parcata pe colt, dar ca sa pun biletelul in geamul
"indisciplinatului", trebuie sa opresc. Dar unde? Pentru ca respectivul a oprit acolo tocmai pt. ca nu avea unde altundeva sa opreasca (in cele mai multe cazuri).
- Sa presupunem ca respectivul sofer se civilizeaza si nu mai parcheaza acolo. Foarte bine, dar peste 1 ora sau maine, se va gasi un alt sofer care sa parcheze exact acolo. Si aici o luam apoape de la inceput.

Smile Smile Smile
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
libra ... vezi si altfel problema: ... daca nu parcheaza acolo .... unde o lasa ?
ca nu poti sa zici ca primaria ofera locuri de parcare si ei sunt incapatanati si o lasa acolo.
  • orinoco

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:Loc platit nu exista, decit in curtea omului.

Pe strada sau in jurul blocurilor poate parca oricine.


Sunt locuri amenajate de primarie ...marcate...care le platesti...si nu e foarte scump
dar asta nu in Bucuresti Razz
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
andrei006:
Eu mai mult faceam haz de necaz pentru o problema cotidiana care parca este mai deranjanta cand nu esti in apele tale.
E clar ca e o criza de locuri de parcare si ca in general asta e motivul pentru vedem foarte des masini parcate in intersectii.
Totusi, pe mine ma cam iau dracii atunci cand 10m mai incolo de intersectie este loc destul de parcat, dar berbecul a parcat acolo pentru ca ... Nu conteaza ca in acest mod incomodeaza traficul.
Ca sa ies din parcarea din spatele blocului meu, trebuie sa trec pe cateva stradute. In apropierea scolii baiatului cel mare, tot asa, sunt niste stradute destul de inguste. Pe traseul zilnic casa-scoala-serviciu parcurg tot timpul aceste stradute. Ei, cum mama naibii sa nu te enervezi cand la coltul strazii gasesti mereu ciorchine de masini, restul strazii fiind goala?
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Sa vezi cum e in bucuresti cand gasesti cate 2-3 square (sper ca am scris bine Smile) ) pline cu masini parcate. E la moda asa ceva in "dr taberei". Faza e ca aici s-au contruit acum 2 luni F multe locuri de parcare ... insa aglomeratie e si mai mare ... WTF ?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
sunt de acord cu libra. romanul s-a invatat comod, daca poate sa intre cu masina pana in magazin, e super.
Pentru cei ce stiti Clujul, e Unicredit-ul din Cipariu. Vin tot felul de bolovani (cu niste masini model tanc, bineinteles) si parcheaza in fata bancii, cat mai permendicular pe trotuar pot. rezultatul:
1- cei ce vor sa iasa de pe Zrinyi nu vad nimic in stanga, si trebuie sa iasa mult in intersectie, blocand-o, si riscand sa fie loviti de altii
2- zilnic avem concert de claxoane de la tiruri, care fie sunt suparati pe cei ce ies de pe Zrinyi, fie nu pot sa treaca pentru ca cei parcati in fata la Unicredit le-au blocat juma din banda, si de pe contrasens vin altii

ca fapt divers, la 50 m mai sus de banca sunt, cam intotdeauna, destule locuri unde sa iti lasi masina. dar...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR