Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • prazvan89

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Salut. Revin la voi cu o mica problema pe care am intampinat-o astazi, si anume, nici un buton de pe usa soferului nu mai functioneaza(geamuri electrice fata+oglinzi exterioare). In prima faza am crezut ca s'a ars siguranta pt geamuri si de asta nu mai merge. Am gasit siguranta in panoul din portbagaj si totul e ok. Apoi am verificat pe usa din dreapta si geamul merge perfect. Deci clar o problema pe usa din stanga. Am observat ca boxele de pe usa soferului merg fara probleme. Am scos si bagat si acea mufa care intra in usa(pe unde sunt trase cablurile spre boxe presupun) dar problema inca persista. E vorba de o astra h caravan 2006, z16xep. A mai avut cineva aceasta problema? Si ce rezolvare exista? E destul de incomod fara posibilitatea deschiderii geamurilor de pe usa soferului. Ma gandesc, o fi intrat ceva apa acolo?(am fost cu ea la spalatorie astazi in jur de ora 12, dar problema a aparut acum 10 minute..Pana acum totul a mers perfect). Mii de multumiri!
  • nanutza

  • Mesaje scrise: 341
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Probabil nu mai functioneaza modulul de butoane . inainte trebuie desfacuta fata de usa si curatat, etc.
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
ia uite cate probleme sunt cu celebrele fire dintre usi si stalp care se rup(eu am patito de 2 ori)
https://www.clubopel.com/rez...pte+&sa=Cauta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR