Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • maryusuku

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2013

  • Mesaj Privat
La motoarele uzate se impune un ulei mai gros...atata timp cat masina nu iti papa ulei sau e in limite mergi pe 5w40.o sa il uzezi la iarna cu ulei gros.e alegerea ta.mai cauta si alte parei ca s-a mai discutat.
  • ionutzzz81

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2014

  • Mesaj Privat
cred ca o sa incerc cu 5w40 ARAL, ce sa zic sunt cam dezamagit de acest motor, nu ca laud Loganul ( are 120000 si GPL) pe care il am dar motorul este peste cel al Astrei, intre schimburi nu papa si l-am schimbat si la 17000, nu tacane ... sau poate ca Astra de o am nu are cei 185000 ci sunt mult mai multi. O sa-i sch uleiul filtrul si vedem dupa cu tacaneala ce se intampla. Tacaneala tind sa cred ca a aparut dupa ce am completat cu ulei, in motor v-am zis nu stiu ce ulei este si am pus de la Logan Castrol 5w40 cam 300ml, poate sa influenteze amestecul de uleiuri diferite? sa-si schimbe proprietatile? stiu, nu trebuia dar...
  • ionutzzz81

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Astazi am schimbat uleiul, am pus GM 10w40, motorul parca este mai silentios dar la rece tot se aud 30s tachetii nu foarte rau dar ii aud. Dupa ce se termina tacaneala motorul este foarte silentios.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR