Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Codurile sunt:
- 5023547 pentru partea stângã spate
- 5023548 pentru partea dreapta spate.

Eu am gãsit cu 56.64 eur cu tot cu transport acasã.
În ro am gãsit pe net cu 48 lei cu TVA bucata.

Le-am montat. Sunt aftermarket. Se vede cã sunt aftermarket. Una din ele aratã mai bine, cealaltã nu prea a ieșit bine din fabricã la îndoituri. Ambele necesitã forțã brutã pentru prinderea nitului la prag. Cam joacã, posibil sursã de zgomote. Sau muzica datã mai tare. 205/40 e cam maxim, dacã e mai lat cauciucul atinge, depinde și de jantã.

Noroc mare am avut cã aveam nituri de rezervã. Nici vorbã sã fie scoase întregi cele vechi. Am bãgat bormașina în ele sã le scot. Dacã prima datã am crezut cã trebuie sã scot ornamentele de plastic de pe aripã, dupã jumãtate de orã de potriviri, mi-am dat seama cã protecția se monteazã așa cum e. La una din protecții am mai bãgat un nit în spate, juca prea tare plasticul.

Dacã recomand? Așa și așa. Pro: protejeazã mai ales la bușon rezervor. Contra: e departe de ce ar face un OEM, plastic cam subțire, îndoituri cam la hoha. Chinuialã la montaj.

Poze:

Skip ads

  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Interesant.Felicitari!

Dar ... Am 2 nedumeriri. Nu va avea retineri de apa? sa rugineasca tabla?
Zapada cum o va suporta? friguri de -25 grade? sa nu ramai numai cu bucati din ea daca spui ca e un plastic subtire ... am ceva urme de indoieli. dar ne vei spune la primvara viitoare cum sa comportat!
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
De retinut apa, nu prea, se scurge lejer pe langa. Si in spate la amortizor nu e etans. Zapada in Olanda? Hai sa nu glumim. Iarna trecuta m-am rugat sa dea macar 2 cm sa pot testa abs-ul. -25 grade? Ar fi panica nationala. -5 e cam minima.

Plasticul e subtire dar nici sa se rupa la prima atingere. Lasa ca maine pun micrometrul pe el.
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,480
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc Liviu! Ca deobicei plin de foto de buna calitate. Organele de asamblare erau cumva in kit de montaj?
Skip ads

  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Numai plasticul cum se vede in primele poze. Niturile de la prag le-am avut eu.
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
liviu2004 a scris:De retinut apa, nu prea, se scurge lejer pe langa. Si in spate la amortizor nu e etans. Zapada in Olanda? Hai sa nu glumim. Iarna trecuta m-am rugat sa dea macar 2 cm sa pot testa abs-ul. -25 grade? Ar fi panica nationala. -5 e cam minima.

Plasticul e subtire dar nici sa se rupa la prima atingere. Lasa ca maine pun micrometrul pe el.

Ai omis o chestie !
TU esti in Olanda !
NOI in romania ! unde iti trebuie 4x4 pe drum european sa circuli iarna !
Vino acasa iarna si testezi abs`ul zilnic Smile)
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR