Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • XSOFT

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Doresc sa imi schimb tot sistemul audio de pe masina si din cate am inteles o sa pierd comenzile de pe volan. Exista vreo posibilitate sa nu se intample asta?
  • deleted-21207

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Da.Exista adaptoare dar conteaza si ce tip de cd player montezi.Trebuie sa fie compatibil cu comenzile de pe volan.
  • XSOFT

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2014

  • Mesaj Privat
In cazul in care vreau sa pastrez casetefonul , stie cineva niste detalii despre el ce putere are? ce difuzoare trebuie sa ii pun? (pentru ca indiferent daca este pe radio sau cd , la volum mai tare difuzoarele incep sa baraie) A si inca o chestie : posturile de radio nu se aud cum trebuie , sunt din iasi si singurul post de radio care merge fara barait este radio21 , ce celelalte se aude un barait moderat ca zgomot. Am incercat sa pun cu un modulator sa vad care este treaba dar in momentul cand dau scanare automata nu il gaseste (mentionez ca modulatorul fm este in stare perfecta de functionare) iar daca ii dau cautare manuala si ma duc la frecventa modulatorului , se opreste 2 secunde pe frecventa aia (nu se aude nimic) si apoi trece singur mai departe. Are cineva vreo solutie sau trebuie sa schimb casetofonul?

PS: in cazul in care este de vina antena , imi poate spune unde este situata? Cineva a zis ca este undeva in stalpul pe care se monteaza parbrizul.
LE: casetofonul este un VDO cdr500
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pentru problema legata de modulator, dezactiveaza rds&tp, apoi cauti manual frecventa respectiva si nu va mai cauta singur.
  • XSOFT

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2014

  • Mesaj Privat
ms de ajutor
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR