Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • nika_xs

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salutare!

Masina in cauza: opel astra h , z17 dth, 126K

Zilele trecute am decis sa fac o verificare instalatie AC + incarcare freon + igenizare AC.
Din ce am inteles eu, cand se face igenizarea instalatiei, se inchid usile si se evapora o solutie in masina, masina mergand cu instalatia AC pe recirculare cam 15 minute pentru a permite curatarea conductelor si tevilor de bacterii.

Toate au decurs minunat, singura problema este ca acum, dupa ce pun contactul cam 25 de secunde se aude un zgomot de motoras ce merge in gol parca, ceea ce inainte NU se auzea, stiu asta foarte bine. daca pun contactul de 3 ori de trei ori isi face "treaba" cam 25 secunde. Aveti idee ce ar putea fi? Sa-i fi daunat ca a mers pe recirculare cam 15 minute incontinuu, cu toate ca nu ar fi trebuit sa pateasca nimic?

Multumesc!
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
posibil clapeta de recirculare habitaclu rupta. verifica asta si apoi vezi daca este altceva dar eu zica ca 90% acolo este problema...
  • nika_xs

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2012

  • Mesaj Privat
este posibil sa se fi rupt in timpul schimbarii filtrului de polen sau a igenizarii? repet, inainte de igenizare+ schimb filtru polen NU SE AUZEA NIMIC!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR