Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • andreiviciu

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Am o problema cu usa dreapta spate si anume trebuie sa apas eu manual si sa ridic tumburul pentru a inchide sau deschide usa
Nu merge nici sa inchid din telecoamanda pentru ca,cred ca ii da eroare si deaia nu ma lasa si trebuie sa o inchid cu chiea in butuc si se inchide toata masina inafara de usa dreapta spate



Ce poate sa fie?


Multumesc
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Verifica firele din burduful ce iese din usa,sigur vei gasi vreun fir rupt,daca totul este ok acolo inseamna ca actuatorul de la usa respectiva nu mai lucreaza
  • andreiviciu

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Firele le-am verificat,sunt ca noi

Unde este actuatorul de la usa?
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Actuatorul contine si broasca,ii desfaci suruburile de pe laterala usii,ii dai panoul jos si-l scoti,ideea este ca in ceea ce priveste depanarea lui e cam complicat,eu l-am desfacut,am schimbat niste alea prin el ,dar tot imi face fite,oricum la mine alta e problema ,insa d-aia recomand sa ai un alt actuator pentru proba ca sa fi sigur daca e din el sau nu. Uite aici sa vezi cum arata si cum se desface https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=24930
  • tihopE

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2011

  • Mesaj Privat
scuze ca ma bag si eu,dar am exact aceeasi,problema, cu diferenta ca al meu nu merge in 95 % din timp, adica o data la 10-15-20 de deblocari din telecomanda, ma trezesc ca mi se descuie si usa cu problema. am desfacut burduful de la portiera si firele par ok. e posibilsa fie tot de la actuator si in cazul meu?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR