Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
chupachabra ai rupt un T de injector, gasesti la dezmembrari sau dupa cod nou la magazin. Sincer nu mai pune mana sub capota, cine stie ce minuni mai faci.
Ai dat enorm pe masina , am calculat cam 5,000euro, la banii astia era mai noua si tipla.
In halul in care este mai mult de 2,500 nu primesti pe ea dar in fiecare zi se naste un fraier, poate il gasesti...
Ai de bagat bani in distributie, role la accesorii, radiatoare, furtune, airbag, programari, bucsaraie, capete de bara, facut directie etc. Ai curaj sa bagi banii in ea ? Si daca o faci cat de cat tu crezi ca lonjeronul ala nu va rugini pe interior va tine si nu se vede ? Va rugini la tine, vei avea tot felul de alte defecte care o sa te macine. Cine crezi ca o sa mai puna botic la minunata masina ?
Hai sa invatam de la cei cu apa calda, masina lovita tare -> se vinde pentru dezmembrare sau la geambasii din est.
Directia, (volanul) la Astra H este 'moale', poate ai ceva defectiune care o vrea EPS sa o corecteze.
Ca locatie ai trecut 'statele unite' , hai sa vorbim romaneste, ce dracu' iti ascunzi locatia, poate eu o stiu...
Skip ads

  • chupachabra

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2006 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Deci . nu mai are rost sa o mai folosesc . ii dau foc si gata . cati bani am pierdut eu Sad( . asta i nimic . momentan nu mi permit ,finaciar sa revin la audi . . ca as face-o . oricum . mecanicul . a zis ca o sa ma coste cam 500 ron ; ventilatorul radiator Ac . conducta fisurata , vasul apa parbriz + bieleta , pivot ,si ce mai vine pe la roata dreapta .Apoi pe la 200,000 km o dau .


Ultima modificare facuta de chupachabra la Vin 11 Jul, 2014 3:11 pm, modificat de 3 ori in total
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
5 milioane ce? adica 500 ron?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
chupacabra, bag de seama ca esti si impotriva gramaticii:)
Nu ti-a cerut nimeni buletinul, ideea locatiei e ca, atunci cand ai o problema, lumea sa iti poata face recomandari. De genu' "Esti din Filiasi? Pai du-te la service-ul x, ca lucra bine si ieftin, si vezi ca acolo ai niste dezmembrari unde iti poti gasi piese la preturi bune"
Skip ads

  • Op3l

  • Mesaje scrise: 528
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2013

  • Mesaj Privat
chupachabra a scris: ii dau foc si gata

1. Te-a inselat( ti-as tras teapa)
2.Ai pierdut o suma de bani consistenta.
3.Cel care a vandut-o se bucura de banii tai munciti probabil legal.
4. S-a bucurat ca te-a inselat
4. Cand este vorba de bani (teapa, inselaciune) ,intotdeauna trebuie "reglate" treburile.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
avea 140.000 km . acum are 159385 . am mers 19385

Distributia se schimba la 150,000km, nu crezi ca e cazul ? Km reali se pot vedea teoretic la acest model, doar teoretic.
  • chupachabra

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2006 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Sunt pacifist ! o sa-l bata soarta pe nemernic . karma mereu intervine! ( asa ca las soarta sa regleze tot ) .
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Eu cred ca ar trebui sa mergi peste el cu tot cu masina si cu inca cativa tipi de peste 100 kg. Eu nu tolerez asa ceva, si nu stiu cum exista asemenea jegosi. Ca mai suntem pacaliti cu niste zeci de lei, cu cateva sute de lei, dar cu o masina, ce naiba. Daca aveai un accident cu ea doamne fereste, cum ar fi fost. Parerea mea e sa pui si reclamatie de inselaciune, pentru ca e vorba si de siguranta ta si a familiei. Acum nu am retinut cat timp a treuct de cand ai masina
Skip ads

  • mirceacaragin

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2008 z17dtj/r
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2014

  • Mesaj Privat
...aici mai e o chestie, referitor la contractul de vanzare cumparare, la mine neamtul a declarat niste chestii acolo, am observat la traducere... cum ca nu a fost lovita, bla bla bla si alte cele in contract darrr... mai scrie si ca nu ofera garantie, lucru care m-i se pare perfect normal avand in vadere ca in 50 km poti sa o faci praf....
La noi, de la samsarii nostrii, gasiti astfel de specificatii in CVC?
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Nu prea are unde pe
Cv..
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
chupachabra a scris:Servo electric vroiam sa zic . acum se ivio o alta problema Smile imi bagai eu nasul sa vad ce alta minune mai gasesc pe acolo si rupsei un capat al furtunului de retur care arata asa cum se numeste chestia asta ca nu gasesc pe net sa cumpar ?
Tu esti paguba la casa omului!!Mai bine lasa capota aia cat mai mult inchisa!!!!
  • chupachabra

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2006 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Update dupa 7 luni . Se pare ca masina nu a fost o teapa ,si nu a fost lovita niciodata .la service au verificat masina peste tot singurul defect era lipsa aerotermei de pe radiatorul de ac + o fisuru pe teava de ac sub filtru de aer , in rest functioneaza tot . Ma tot gandesc cati bani bagam in ea daca il ascultam pe mecanicul ala Smile) . asa ca cereti intotdeauna si a doua parere !
Skip ads

  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Probabil ca cineva a incercat sa repare Ac sau radiatorul de racire, a desfacut una alta si a lasat-o asa. Totusi unghiul l-ai facut? Exista airbaguri? Cum si-a dat seama mecanicul de care vorbesti ca nu mai are? Si tu puteai sa vezi asta daca demontai torpedoul.
  • chupachabra

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2006 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Pe Laptop au aparut functionale toate airgaurile , dar comenzile de pe volan au fost schimbate cu altele pe unu din ele scria opc cel dezlipit de pe spita lata a volanului . probabil a fost mai cocalar proprietarul ,din ala cu branduri Smile) in rest ungiurile de fuga nu aveau abateri mari rotile erau perfect centrate cu cele de pe spate ! eu incercam sa ii gasesc defecte ,dar nu am schimbat decat distributia , eu cu mana mea Smile) & merge brici !
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Am mai citit ca airbag-urile se pot fenta. Se pune un rezistor si treaba rezolvata, dar airbagurile se pot verifica si vizual relativ usor: dai jos torpedoul + airbag pasager (10 minute maxim) si vezi daca este prezent sau nu. La cortina este mai complicat ca trebuie sa desfaci plasticarie si sa scoti o bucata buna de cheder dar cu putin efort se poate.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR