Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • bigurazvan

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2014

  • Mesaj Privat
salut la toti. sunt nou pe acest grup. am achizitionat o astra g , nu are cotiera, o cotiera after market nu sta deloc frumos pe ea , ma gandeam o cotiera din fabrica de la alta masina , dar una sa se potriveasca frumos , sugestii? cineva care a facut asta? am inteles de la vectra b ar merge sigur, dar altceva , m-ar interesa ceva cum ar fi la vectra c , sau ceva asemanator cum sunt la modelele bmw e46, vw golf5 etc..
Skip ads

  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Eu am montat cotiera de Vectra C,doar partea superioara,suportul este din lemn imbracat cu putina piele si intra la fix in locasul de langa scrumiera spate,cotiera e prinsa in lemn cu 2 holsuruburi

  • bigurazvan

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2014

  • Mesaj Privat
salut, mersi frumos pentru raspuns, in schimb eu vreau sa fac din fibra sa fie si putin inalta si fac si un spatiu de depozitare, nu mi-a trecut ideea ta prin cap sa fac asa , cu siguranta daca ma va ajunge mult sa fac o continuitate din fibra la consola voi apela cu siguranta la ideea ta , alte accesorii de la ce masina se potrivesc? spre exemplu am vazut parasolar cu lumini in ambele parti, etc...
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Inaltimea intr-adevar e standard,adica cat iti faci lemnul de lung,cotiera originala de Astra G tot asa vine montata,in fibra nu stiu daca o sa reusesti sa te sprijini prea tare. Accesorii ce mai am eu de la alte masini: suport de ochelari de logan , plafoniera de cielo
Skip ads

  • bigurazvan

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2014

  • Mesaj Privat
mersi pentru raspuns, alte pareri?
  • bigurazvan

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2014

  • Mesaj Privat
am reusit sa fac cotiera de vectra c pe astra g , am folosit o tija de sustinere si deasupra am turnat fibra sa nu se observe improvizatia . maine imbrac fibra si restul in piele modelul bordului ( acel negru cu model) . am sa atasez maine poze.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR