Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • bogdan92iasi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor. Deschid aceasta discutie pentru ca am tot cautat pe forum ceva asemanator, dar nu am gasit nimic.
Sunt posesorul unui Astra H 1.7 CDTI 74 kW. Dupa miliardele de probleme pe care le-am avut cu masina asta, au mai aparut doua.
1. In timpul mersului, intre 2000-3000 turatii se aud niste zgomote, de undeva de sub capota, asemanatoare lovirii a doua cauciucuri. Nu se aud tare, dar sunt acolo.
2. Mai nou se aud si niste zgomote in partea stanga fata, pe undeva pe langa roata; La cele mai mici denivelari se aude un zgomot asemanator cu trosnitul. Mai explicit, ca si cum s-ar lovi doua bucati de metal intre ele.
Pe la service-uri am fost si le-am dat o caruta de bani, DEGEABA.
Pentru prima problema au zis ca trebuie curatat EGR + aspiratia. Au demontat tot pe acolo si intr-adevar au curatat, dar problema au ramas.
Pentru a doua problema au zis ca nu gasesc absolut nimic suspect, in afara de niste bucse. Le-am schimbat, si bineinteles, problema a ramas Rolling Eyes .
Asadar fac apel la bunavointa voastra. A mai avut cineva problema asta? Aveti vreo idee ce ar putea fi?
  • tirnaveni

  • Mesaje scrise: 555
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
bielete antiruliu ,bucsi bara torsiune , flanse +rulent telescop si eventual un tampon sau doua la motor ,
  • bogdan92iasi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR