Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • MicheluRV

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1998 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salutare. Acum o saptamana mi-a dat cineva un cd player " CD receiver ALPINE CDM 9805R" el il avea pe un logan si functiona perfect . Cand l-am montat pe masina mea radioul mergea. CD -urile nu mi le citea ca sa-mi dau seama pe urma ca merge cu trackuri. bun. Dupa 2 cduri cu trackuri schimbate care functionau perfect, am facut eu un cd audio pt el si cand l-am bagat a aparut mesajul "ERROR" . Acum orice cd audio as baga imi apare mesajul asta. ce pot sa fac ? precizez ce nici macar cd-urile care mergeau inainte nu mai merg. Si inca ceva. Cum activez RDS-ul la el ca pierde foarte usor semnalul radio si legaturile sunt facute foarte bine la antena.
  • MicheluRV

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1998 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
am desfacut partea de sus a cdplayerului si se pare ca nu invarte deloc cd-ul cand il bag ...si acum mai nou imi apare mesajul "NO DISC" ...stiti macar unde pot gasi mufa asta pentru auxiliar ? am cautat in tot orasul . mufa aceea neagra mare cu multi pini

  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
salut
ai incercat sa il resetezi ?
  • MicheluRV

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1998 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Am observat ca are in spatele fetei un butonas mic verde la care pot ajunge doar ceva subtire. Exista vreo regula anume de reset pt el ? Ma refer cat trebuie sa tin apasat pe acel butonas?
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
pur si simplu apesi pe el (un pix, creion, ceva subtire ...)
nu se intampla nimic deosebit, pur si simplu se reseteaza la setarile din fabrica
se vor pierde posturile radio memorate, setarile de volum facute de tine ... si cam atat
in "cel mai rau caz" s-ar putea sa mearga iar cd-ul ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR