Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
kitul (curea, rola, pompa de apa) pe contitech e 353 RON la UnixAuto (vezi webshop-ul lor)

Si cei de la Unix nu sunt in mod neaparat cei ma ieftini
Skip ads

  • 0megga

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Problema mare am bagat alaltaieri 12 litri echivalentul lui 80 de lei,iar ieri deja imi era acul sub prima linie dupa aprox 70 de km...ma omoara de tot masina asta la consum
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
...12 litri inseamna putin peste prima linie...sub prima linie putin inseamna 8-9 litri..
Nu poti face un plin sa vezi cat faci cu el?..
Cu ce faci tu nu are pic de relevanta..
  • 0megga

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Momentan nu imi permit un plin...era ceva mai mult sub prima linie...probabil ca deabea cand o sa vin la felix o sa-i fac plinul Smile)
Skip ads

  • banomix

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Aceasi problema o am si eu. Consum exagerat z16se. Cu 50 lei fac 70 km in oras, despectiv Ploiesti, oras relativ fara aglomeratii. Consum de +11%. A incercat cineva sa pacaleasca ECU cu sonda lambda falsa ( home made , din rezistor, capacitor etc) Nu de alta dar sa nu dam banii aiurea pe sonde si sa fie din alte lucruri. Pe tester, Sonda 1 imi da sarac/bogat ( oscileaza continuu) iar pe sonda 2 sarac. Filtru aer OK, Clapeta curata, Ulei nou....


Sau macar stie cineva ce valori ar trebuii sa am pe aparatul de masura la sonda? Cum verific daca sondele sunt ok?
  • 0megga

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Daca Ploiesti e oras fara aglomeratii ce sa zic de Oravita...in care nu exista semafoare...2-3-4 stopuri...in tot orasu...
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
veniti dragilor in bucuresti daca va este dor de semafoare,ca pe suta de metrii gasesti 3-4 semafoare si pana treci de ele,sa duci copilu la scoala/gradinita ajunge mare si-l lasi in fata facultatii
  • 0megga

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2013

  • Mesaj Privat
acolo avem consum de hummer...
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
aiurea stii ce consum am eu,50 lei pe luna abonament la RATB,daca merg cu masina bag benzina de 300-350 lei pe luna numai servici si acasa pe distanta de 24km dus/intors,vara este mai bine ca se goleste orasu,lumea in concediu la mare,dar vine toamna,nici nu vreau sa ma gandesc
  • badluck

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Aceeasi problema am si eu cu consumul, nu-i mai dau de cap,am schimbat bujiile, filtrul de aer, termostatul si cureaua de distributie, am pus carton 90% din radiator, degeaba, apa nu urca mai sus de 85grade nici cu rugaciuni. Eu cred ca temperatura motorului determina consumul acesta exagerat. Stie cineva mai multe ? Multumesc!
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
termostat care deschide prea repade= defect
injectoare care nu mai pulverizeaza benzina cum trebuie,nu mai tine presiune=verificare de cineva care stie cum trebuie sa mearga
si ar mai fi,dar masina nu se repara pe forum aici se dau doar informatii/sfaturi
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
A mea consuma in jur de 9-10% in oras.Oras care nu are nici un semafor si nici prea multe dealuri.Afara ia in jur de 6...6.5.Cel mai mic am scos 5.8 dar era cald afara si masina goala.In mers nu trec de 100,mai mult merg cu 85-90 constant.De exemplu azi am facut cu 8 litri de benzina( de 40 Ron din LUKOIL -pret benz. 5.03 ron/litru) 70 km extraurban si 50 km urban,apoi a inceput sa clipeasca becul.De alimentat am alimentat tot cand a inceput sa clipeasca becul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR