Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • VladConstantin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Danemarca
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Salutare,
Am o Insignia 2.0 Ecoflex din 2011 130mii km, a inceput sa mi se opreasca in mers. Se intampla destul de rar cam o data la 3-4 zile, in sensul ca atunci cand ajung la un semafor si motorul ajunge undeva la sub 1000 rotatii se opreste tot si trebuie sa ii dau cheie din nou. Asta mi s-a intamplat si cand trebuia sa fac o curba si motorul nu avea o turatie foarte mare, se oprea. Am pus-o pe un tester dar nici o eroare... ciudat,,, nici nu stiu ce ar putea fi...

Are cineva vre-o ideie ?
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Daca se intampla cand calci frana verifica garnitura la servo frana.
  • stemi

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Asa am patit si eu cu masinuta. Diferenta este ca la mine imi aparea "Service Vehicle Soon". A inceput cu o oprire la 4-5 zile dupa care din ce in ce mai frecvent. Cireasa de pe tort...cand sa plec in Grecia. Pana la granita cu Bulgaria s-a oprit de 8 ori in mers. Tu ai zis ca la semafor, la mine era si la 100km/h. Dadea eroare, intra in "limp mode" si cand ajungea la 30km/h se oprea complet. Nu tu servo, nu tu lumini, nu nimic...

Pe tester aparea cod de eroare legat de alimentarea cu curent electric al injectoarelor. S-a rezolvat prin inlocuirea cablului electric ce alimenteaza injectoarele (600RON).

Alte simptome: "mers in 3", umplerea rapida a DPF-ului din cauza proastei gestionari a carburantului, DPF plin = furtun intercooler spart.

O adevarata distractie...

Cu ce s-a facut diagnoza?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR