Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Tudor888

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Salut, sunt pe cale de a cumpara o masina SH Astra J. Cum
nu prea stiu multe depre masini m-am gandit sa caut un consilier auto asa am dat peste masinapotrivita.ro.

A mai folosit cineva serviciile lor de consiliere? Cum sunt?

Tot ce stiu(si asta de pe net) ca ma costa cateva sute de lei ca sa o verifice si sa ma asigure daca e de cumparat/teapa

Daca aveti mai multe datalii despre ei sunt foarte curios!

Cu respect!
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Si a facut vre un cunoscut acest site si il promovezi ... ? Rezolvarea la problema ta este simpla .... verificare la reprezentanta service al autoturismului de marca. Soliciti verificarea mazinii respective ... si o sa afli. (Vezi ca exista pe site ... ce trebuie sa verifici la o masina)
  • Tudor888

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Daca imi re-citesc postarea suna intr-adevar a reclama ieftina.
Scuze nu asta am intentionat. Eu am dat peste ei din intamplare si eram curios ce pot ei sa imi spuna fata de reprezentanta Opel?

La reprezentanta pot afla istoric dar din ce stiam
unele bube nu le vad.

Inca o data scz dar nu intentionam sa fac reclama nimanui (pe gratis cel putin)
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Hai sa ziceam ca ficiorii ar fi "pe bune".
Tu ai idee cat te costa expertul ala, care iti cauta masina, ti-o verifica si etc?
Cea mai buna solutie, apelezi la un prieten care se pricepe,s a te ajute sa verifici masina. Sau la un service de incredere
Skip ads

  • marius_opelist

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Eu zic sa iti iei linistit Astra J pentru ca este o masina extrem de reusita si foarte fiabila.
Nu am auzit pe nimeni sa se planga de ea.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Ba eu am auzit ... un amic de al meu lucreaza la Rank Xerox Romania ... si are in dotare o Astra J ... si se vaita de ea ca mai mereu are probleme. Masina e aprope noua si pana acum i a schimbat termocupla, releu viteze ventilator, amortizoare spate, si mai dihai ... mai tot timpul i se aprinde cate un bec de ererror in bord. Culmea culmilor e ca nu e singurul care are probleme ... si colegii lui in dotare acelasi tip de masini si se vaita. Asta iarna pe gerurile alea mari mi a zis ca uiui coleg de al lui i s au aprins toate becurile in bord ... era ca pomul de craciun. Sa dus la service de v ro 2 ori sa i stearga erorile. Si mai sunt si scumpe la piese. Deci ... n o mai luati de buna. A inceput si Opel sa o lase mai moale cu calitatea la masinile dupa 2005.
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Masina e ca muierea... Daca nu ii dai ce trebe', mere la altu'. Si cum o nimeresti asa o ai.
Aia cu site-ul nu mai stiu din ce sa faca bani. Ce, daca o sa iei o masina la recomandarea lor, cu rezistente in loc de airbag, o sa iti monteze ei altul? Nu cred.
  • ador13

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Nu cred ca este bine sa ii transmiti responsabilitatea unui strain, tu trebuie sa iei decizia de cumparare.
Nu ai de unde sa stii la ce se raporteaza el cand face testarea, poate strainul are alte standarde decat tine.
La urma urmei, crezi ca daca le dai lor banii ai garantia 100% ca nu exista defecte ascunse?
Iti va parea rau dupa aceea, iar cu cele cateva sute de lei ii faci revizia masinii cumparate.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
De curiozitate am intrat pe site la ei. Bine, isi face reclama dar si explica ce si cum se verifica la o masina macar in mare pentru tot muritorul de rand care are cunostinte minime.
Acum el are afacerea in Bucuresti, ii platesti tu deplasarea in cine stie ce colt de tara ?
In Timisoara ai cativa forumisti priceputi si dotati, mai bine apelezi la ei. Mai intai vezi tu masina si cu indicatiile pentru profani de pe situl ala vezi daca mai merita sa platesti un cunoscator, nu il deranjezi cu toate cioarsele. De platit pe colegul clar ca asa o sa faci, nu este el dator tie cu nimic, nu-i platesti tu mobilul la care iti raspunde, timpul alocat, cablul de la tech2 care se mai intrerupe sau acumulatorul de la laptop etc.
  • Vectra sri

  • Mesaje scrise: 879
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
am intrat si eu pe site , omul pare ca stie ce face stie la ce sa se uite ... nush ce sa zic , probabil ca daca are tarife ok , probabil ca merita , dar ma indoiesc ca vor fi ieftine serviciile lui, si normal cum a zis si dancuciureanu ce faci daca vezi masina mai departe si vrei sa o verifici impreuna cu el te apuci sa scoti sute de euro pt combustibil,mancare si timpul lui ? ca doar e om si el are nevoie de baut de mancat si sa il rasplatesti pt servicii , nu mai zic ca de exemplu mergi in bucuresti la cluj 1000+km dus intors aproximativ 60 de litri de combustibil adica vreo 400 de lei.
  • Turb0

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012 A20DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Reinvii acest topic.
A facut cineva verificare cu ei?
Merita tariful de cateva sute de lei?
  • DPurecel

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2021

  • Mesaj Privat
Hey, da sunt super ok
Skip ads

  • turmol

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Mai, mai ... ti-ai facut cont special pentru asta.
Evident, complet dezinteresat.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,490
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
SmileSmile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR