Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • fabian

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: jerusalem
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Mai baiatule ! Tu ai inteles ca Opelul asta este o Dacie din ani 80 care mergea si cu pacura ?
Dute iarasi la un LIFT desfa busonul de nivel si lasa sa curga putin ulei intr-un pahar de plastic sau alt ceva .
Observa cum este uleiul ? Trebuie sa fie curat si subtire de culoare Rosie. Daca este tot negru pune masina pe dreapta ca o termini. Dute la garajul central OPEL si roagai sa-ti arate un bidon cu ulei pentru cutie automata .
Vezi ce scrie pe bidon si compara cu ceiace ai pus tu. Eu cred ca nu folosesti un ulei cu vascozitatea adecvata
fapt care nu da voie uleiului sa treaca prin orificiile de comanda ale cutiei. Netrecand destula cantitate de ulei se ard benzile de ambriaj si nici nu ai schimbare lina a vitezelor. Cauta ulei DEXTRON III. Daca nu-i dute la unguri sau sarbi si acolo gasesti. Poate si un sofer de TIR sa-ti cumpere in Eu . Neaparat fa un flaching inainte de noul ulei.
  • fabian

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: jerusalem
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2005

  • Mesaj Privat
si filtrul nu l-ai schimbat?
Ce culoare avea noul ulei RECOMAND ?
  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
La cutia de viteze automata 5L40 E ce ulei este recomandat de producator? Dextron 3 merge la toate? Dac pun dextron 5 in loc de 3...e vreo problema?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR