Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • exodum

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1992 16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Imi trosneste ...as putea zice undeva la usa spre balamale dreapta. am schimbat amortizoare, flanse, rulmenti, bucse, pivoti, bielete, zgomotul persista. Se aude la franat usor si demaraj.....si la denivelari mici, nu stiu ce naiba sa mai schimb ca e cam tot nou acum. Mai putin placutele de frana dar nu trebuia sa se auda la denivelari. Putin ajutor nu mi-ar strica.
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
bucsile de la bara stabilizatoare le-ai schimbat?... suruburile au fost stranse la cuplu toate?
  • exodum

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1992 16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Nu, nu am schimbat bucsele bara torsiune, par intregi vizual, . Bieletele le-am scos taiate ca erau lipite de bara de torsiune si cele noi au intrat usor, dar e fier in cauciuc totusi. Nu am avut dinamometrica... am strans ....bine zic eu. Azi am schimbat placutele am verificat suruburile de la bascula, sunt bocna,. Se poate sa fie bolturile de la usa?uzate...? A mai avut cineva problema asta?
  • exodum

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1992 16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Se poate sa fie din bieleta?cea veche a trebuit sa o tai sa o pot scoate, asta noua febi a intrat prea usor....as zice cu ceva joc. Am masurat bara e de 18...am cumparat de 18... , e deranjant pocnitura la demaraj, la frana usoara chiar intre trepte de viteza.si la mici denivelari...
Skip ads

  • deleted-86250

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Exact aceeasi problema o am si eu doar ca la usa soferului. Nu stiu sigur care ar fi cauza, totusi tin sa cred, desi poate e o prostie, sa fie de vina acel ''opritor'' in momentul deschiderii usii, aflat intre balamale. Nu am alta explicatie, caci daca ascult atent in timpul mersului, la demaraj, franare si pe mici denivelari, de acolo parca se aude. Spun asta pentru ca si atunci cand deschid/inchid usa acela ''opritor'' pocneste in toate cele 3 puncte de oprire a usii.
Daca a mai avut cineva aceasta problema si a rezolvat-o l-as ruga sa ne dea si noua solutia.
  • exodum

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1992 16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2013

  • Mesaj Privat
La mine a fost bolțurile de la balamale.. 5 lei de cielo si multa munca.
  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Verifica urmatoarele aspecte:
1. bucsi bara stabilizatoare ca sunt ieftine si merita schimbate. Nu prea iti poti da seama din ochi ca sa zic asa de ele.
2. Pune un furtun pe capatul arcului care se sprijina in partea de jos pe telescop. La fel am patit si eu, schimbasem tot si pocnea mereu in partea din fata, Pana nu am pus furtun in capatul de la telescop a tot pocnit. Tot de pe forum am gasit si eu chestia cu furtunul. Probabil isi face jos arcul in suportul de la telscop si cand se lasa mai greu masina pe el pocneste.

Spor la treaba!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR