Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • alexrosu0589

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Ma chinui cu o chestie care e tare enervanta. Martorul de la airbag cel cu omuletul cu centura sta aprins dupa ce am fost la o spalatorie si au spalat-o aia pe interior cu nustiu ce. Inainte am avut un fiat stilo si aveam problema de la scaunul din dreapta de la mufe de dedesupt. La vectra am umblat si am curatat pe acolo dar nu dispare. Cand am facut regenerare la filtru de particule mi-a zis ala ca a sters eroarea dar tot apare. Ma mai puteti ajuta cu niste sfaturi poate dispare pana la urma? E o vectra c din 2005 1.9 cdti.

Mai am o chestie care ma incurca de multe ori. Dupa ce deschid masina portbagajul nu se deblocheaza decat din telecomanda sau buton de pe portiera. Stiu ca sunt niste combinatii de butoane care se apasa sa activezi/dezactivezi anumie chestii, dar pt asta nu am gasit. Exista sau asa e din fabrica si gata?
Skip ads

  • teoboss

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
In legatura cu martorul de airbag aprins nu o sa stii de unde este cauza pana nu o pui pe tester si vezi ce eroare iti da si mai ales pe ce:(poate fi scaun fata stanga sau dreapta un ex)sau alceva....
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Pune masina pe tester si apoi sterge eroarea ,am patit si eu acum 2 saptamini dupa o spalare tapiterie..mintosul de spalator a dat cu apa in mufa de sub scaunul soferului si a luat eroare,am sters-o si acum nu mai am probleme.
  • alexrosu0589

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Am pus testerul azi cand mi-a facut regenerare la filtru de particule si a sterso ar apare la loc. Sa ma bag din nou sub scaune si sa curat mai bine mufele alea si maine ma duc din nou la ala si poate dispare
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Masina are mai multe airbag-uri.
Se poate sa fie alt airbag cu problema...
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
mie mi se aprinde ala cand se urca cineva pe scaunul din dreapta, pentru ca de exemplu, computerul de airbag de pe masina mea nu stie de senzor de greutate pe scaun (iar eu i-am pus un scaun cu senzorul asta prezent). bine, asta e alta problema la mine. ar trebui sa pui testerul sa vezi exact ce eroare da. acolo vei sti exact care airbag arunca eroarea ,poate fi pretensionerul de la centura, poate fi la mufa de sub scaun care are legatura cu airbagurile din scaune. altceva nu prea vad sa fie afectat de la o spalare. in mufa de sub scaun se aduna toate sistemele de siguranta din scaun adica airbag si tensionerul de la centura.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR