Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • LucianBadea

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Am nevoie de ajutor urgent!
Am cateva zile bune de cand nu imi baga aer in masina deloc (nici rece nici cald).
La un moment dat am rezolvat (am scos filtru de polen si i-am facut un vant la coolerul care baga aer in masina), dar acum nu stiu ce sa mai fac.
Am fost la un service si nici nu s-au uitat la masina si mi-au spus ca daca vreo sa imi faca aerul ma costa 600 ron.
Am verificat sigurantele (deci primeste curent), tot bordul se aprinde, clima imi functioneaza, arata temperatura dar nu imi baga aer din cauza la cooler.
Este posibil ca un cooler din ala ca nici nu stiu exact cum se cheama sa coste 600 ron cu tot cu manopera?
Ce este de facut ?

Minunatia asta nu se mai invarte:

  • petricavlad37

  • Mesaje scrise: 553
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Meriva 2009 x16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2010

  • Mesaj Privat
sal.Demontare ,verificare de tensiune la mufa motor,daca exista tensiune atunci reconditionare sau inlocuire .La servis de abia asteapta sa te scuture.
  • LucianBadea

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Detin un opel vectra b 2.0 td din 99 hatchback care nu mai baga aer deloc in masina.
La un moment dat am observat ca imi mergea aeroterma doar daca deschideam capota si o invarteam.
Sunt pe cale sa cumpar o aeroterma la pretul de 100 de lei de la cineva, o aeroterma care vine de pe o vectra 1.6.
Masina mea are si clima deci intrebarea mea este daca o sa se potriveasca aeroterma de pe vectra 1.6 cu ac pe vectra 2.0 td cu clima.
Vreau sa imi mai spuneti la ce trebuie sa fiu atent cand o cumpar sa nu fie si aia stricata.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR