Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
eu am cumparat capota de la astra h hatchback in 5 usi si s-a potrivit, nu vad de ce parbrizul nu s-ar potrivi.
Skip ads

  • deleted-93144

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Asa ma gandeam si eu ca ar fii standard...cel putin tot botu pare la fel..de la usi incep sa se schimbe chestii si in spate, stopurile luneta..acum vreau sa stiu sigur ca sa nu ma trezesc ca e prea mare sau stiu eu de aceea intreb.
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Eu vreau sa-l schimb pe al meu , am zgarieturi multe pe el si cand e soare ma deranjeaza. Acum e intreg, dar il "rezolv" repede cu un ciocan, si pe urma ma duc la asigurator. Avem pe H si parbriz atermic ? ( cel mov ) ? sau doar verde ?
  • deleted-93144

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Cei de la pilkinton cand am vorbit au zis ca nu exista atermic pt astra h, doar cu senzor sau vara si cu tenta verzuie. Daca nu e zgariat rau dc nu ii dai un polish, exista polish pt geamuri, eu vreau sa imi iau sa dau pe luneta ca am o zgarietura de la stergator. Daca ai parbrizu original eu zic sa incerci sa il faci, cica astea care le pui chiar daca sunt pilkinton nu sunt la fel de rezistente ca cele de fabrica...daia vreau sa iau unu de la dezmembrari original si daca o avea zgarieturi il fac eu usor cu polish.
Skip ads

  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Al meu nu e original , a fost schimbat la 17.000km. Nu cred ca merita sa ma complic cu polish, daca tot platesc Casco. Pacat ca nu avem atermic...
Atunci Astra asta ce are ?
  • deleted-93144

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Eu zic ce mi-au zis cei de la pilkinton..nu am cautat daca exista sau nu poate exista, nici nu am intrebat la alte firme, vreau sa pun tot pilkinton.
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
eu sunt cam sigur ca tot ce este partea din fata se potriveste, spatele difera intre caravan si hatch. de ce zic asta? am primit de la un coleg de aici donatie chedere, si erau de la hatch, pe caravanul meu pe fata totul s-a potrivit la linie
  • deleted-93144

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Atunci e bine. O sa incep sa caut pe la dezmembrari un parbriz sa nu ma mai limitez la gtc. Sa vad prin Buc sa il si monteze
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Oricum cand gasesti, mergi cu masina la centru, iei ruleta pana la urma si masori lungime, latime, diagonala, nu de altceva dar sa fi sigur
credca este pana la urma cea mai buna solutie
Numai bine si bafta
  • deleted-93144

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Mersi mult Smile dupa ce rezolv o sa postez si zic exact daca se potrivesc sau nu
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR