Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Azi dupa`amiaza la Unirii......n`au bani romanii dom`le!



Skip ads

  • B-30-ADU

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2006

  • Mesaj Privat
omul are o afacere ceva in magazinul Unirea ( nu stiu ce ) , inainte de masina asta avea un S 600 tot cu acelasi numar de inmatriculare Smile .......pentru cine vrea sa o vada poate sa o gaseasca in curtea din spate a magazinul Unirea
  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Dar cine a zis ca romanii nu au bani ?
Romanii sunt plini de bani numai ca sunt plangaciosi ...
  • andreizr1

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Manta 1976 20e
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
"romanii au bani"
in ce sens? romanii in general,aici se face o medie la toata tara? cum facem aceasta medie sa fie si reala...
sau "unii romani"? aici e clar unii romani au f multi bani... de nu au vazut multe tari asa ceva...
Skip ads

  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
ai dreptate "unii" si e mai bine asa,ca daca era "toti" la cat de tacaniti suntem ..."DACIA ar cumpara General Motors si am plati si datoria Statelor Unite" Rolling Eyes
  • Ciortan Marian-Aurelian

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1977
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Mai fratilor, acea masina este a patronului magazinului Unirea, respectiv un turc! Asa k nu spun k romanii nu au bani, dar nu shi in acest kz! Toate mashinile d la 01 pana la 08 ADA sunt ale lui!
  • Cyclops

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Manta 1977 16N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2007

  • Mesaj Privat
andreizr1 a scris:"romanii au bani"
in ce sens? ...


Romanii au bani.. si se vede din masinile pe care le cumpara... Tu de ce ai o masina care in curand va deveni o masina istorica? Intretinerea unei masini >= cu 20 de ani ajunge in 5 ani la costul de nou plus intretinerea a unei masini medii de fabricatie 2000+... sa nu mai spun de nervi si de consumul de benzina.. dar la noi e scuzabil.. e pasiune Very Happy

Cand am fost in mai in turcia, cele mai scumpe masini de pe sosea aveau... ce credeti?.. numar de romania
In Ankara, nu am vazut decat 3 masini de lux... si culmea parcate in fatza celui mai mare hotel de acolo si erau 2 porshane, un corvette. In Bucuresti porsche e deja masina comuna, iar corvette daca s-ar gasi usor la dealeri ar fi la fel de multe...

Deci romanul are bani de masini... si am vazut mentalitatea asta de multe ori... salarii in familie de 10-12 mil dar omu isi aduce passat sau A6 din germania.. chiar daca nu-i permite costurile de revizie dupa aia...

Concluzie... majoritatea romanilor isi iau masina de toti banii pe care ii pot strage la un moment dat.. (aici e vorba de clasa medie.. nu de top 300 capital Wink )

PS: scuze de offtopic, dar am acumulat multe picaturi pe tema asta.. si acum s-a varsat paharul Embarassed
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ciortan Marian-Aurelian a scris:Mai fratilor, acea masina este a patronului magazinului Unirea, respectiv un turc! Asa k nu spun k romanii nu au bani, dar nu shi in acest kz! Toate mashinile d la 01 pana la 08 ADA sunt ale lui!

Incearca sa nu mai faci economie de litere. Nu o lua in nume de rau dar chiar folosesti multe "scurtaturi" de mirc si nu prea se obisnuieste aici.
Skip ads

  • Ciortan Marian-Aurelian

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1977
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Ok love4cars, asa scriu din obisnuinta, dar nu-i nici o problema, totul se rezolva! Scuze inca o data!
  • vladruse

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Fratilor duminica pe 1 iulie am dat o fuga la mare.....si pe la 9 dimineata am trecut prin fata hotelului Rex din Mamaia...........am ramas uluit .....cel mai tare salon auto : Maybachul asta ADA era acolo.....Rolls Royce Phantom asta nou negru, Ferrari F430 rosu, Lambo Gallardo negru decapotabil, Bentley Azure decapotabil alb, Maserati Quatroporte, un Hummer H2 sut modificat cu jante pe 28 " ! n-am gresit pe 28" cromate cu nr de AG ......am ramas interzis ca-mi venea roata pana la brau........., Mercedes CL AMG nou.......si....n-o sa credeti dar am numarat 6 (sase) ! Mercedes SLR McLaren.......unu negru, unu alb si 4 argintii.......vreo 2 din ele erau seria limitata 722..........nu mai zic de pleiada de serii 7, Merc-uri S noi si alte nimicuri de Q7 si Range Rover ........a si sa nu uit....Porsche 911 astea noi vreo 2...............oricum imi pare rau ca n-am avut cu ce sa fac poze si sa filmez ca nu sunt pasionat de poze, dar de acum o sa-mi iau ceva capabil

.............cine crede ca aberez ii spun ca si eu daca imi zicea cineva ca asta e parcare din Romania nu prea credeam........si cel mai important detaliu....m-am uitat atent la fiecare masina....niciuna cu nr strain...toate cu nr de Bucuresti.........dar toate..........si Hummeru de Arges...........asa ca au frate romanii bani...si au si masini
  • andreizr1

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Manta 1976 20e
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
sunt cativa .... la fel putem zice de aia mai multi de prin tomberoane ,cand ii observam, ca romanii sunt saraci, nu?
  • deleted-6211

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Asta cu marea asa este....
Am trecut si eu pe la REX in Mamaia acum 2 saptamani si cam aceleasi exemplare erau expuse in fata hotelului...
Mercedes-urile McLaren, Rollsu', Bentleyuri, Lambo, Ferrari.....
Bine....mai erau si niste BMW seria 6-7 si CLS-uri dar nu atrageau atentia....

Chiar am ramas mirat ce masini pot avea unii....
Skip ads

  • danielul

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pentru cine nu cunoaste, masina prezentata in pozele de la inceput este a lui Adamesteanu, roman de-al nostru, shmeker, care are printre altele si Magazinul Unirea (tot mag.) inclusiv parcarea supraetajata din spatele mag.Unirea... Stiti cat costa ora de parcare acolo? Cat despre chiriile din mag.Unirea nu mai intreb... Va doresc s'ajungeti ca el! PA!
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
romanii au bani dar in marile orase... acet lucru compenseaza insa cu celelalte 2/3 din populatia din mediul rural care abia isi duce existenta! din aceasta cauza venitul mediu este atat de scazut la noi ! din cauza celor fara venit sau cu venituri foarte mici , din cauza celor care au fost invatati sa faca ceva ( pentru ca asa erau vremurile ) insa acum societatea nu le mai ofera posibilitati de afirmare! si ce sa inveti sa mai faci la 45-50 ani Sad e trist .. chiar foarte trist pentru ca lucrez intr-un mediu unde se arunca cu bani in stanga si in dreapta iar altii nu au ce manca
  • andreizr1

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Manta 1976 20e
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
dancraciun a scris:romanii au bani dar in marile orase... acet lucru compenseaza insa cu celelalte 2/3 din populatia din mediul rural care abia isi duce existenta! din aceasta cauza venitul mediu este atat de scazut la noi ! din cauza celor fara venit sau cu venituri foarte mici , din cauza celor care au fost invatati sa faca ceva ( pentru ca asa erau vremurile ) insa acum societatea nu le mai ofera posibilitati de afirmare! si ce sa inveti sa mai faci la 45-50 ani Sad e trist .. chiar foarte trist pentru ca lucrez intr-un mediu unde se arunca cu bani in stanga si in dreapta iar altii nu au ce manca


nu arunci niste bani si catre zona mea? Very Happy Smile

acuma serios ... cum adica se arunca cu bani in stinga sin'n dreapta? poate poti sa ne dai ceva det
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
nu intelegeti ca e vorba de mine ci de invartelile si combinatiile care se fac in jurul meu! am o pozitie de unde pot sa observ f multe lucruri. salarii de peste 1000-1500 euro, tranzactii de sute de mii pe luna + multe multe alte chestii unde banii nu sunt o problema ci doar ocaziile sa apara! oamenii astia si sunt fff multi pierd odata din buzunar o hartie de 500 lei , bani pentru care altii muncesc 1 luna poate nici macar pentru atat. mai mult nu am cum sa va zic
  • wmicosti

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2006

  • Mesaj Privat
corect masina e a lui adamescu patron magazin unirea "dupa nume e romanas" nimic noou sub soare masina
e satul bucurestiul de masina lui gigi becali
iar cu expozitia de la rex mamaia corect am vazut si eu exemplarele gen ROLLS si McLAREN MERCEDES etc.
this is life
FIECARE SE DA CU CE POATE!
  • agu

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2006

  • Mesaj Privat
danielul a scris:Pentru cine nu cunoaste, masina prezentata in pozele de la inceput este a lui Adamesteanu, roman de-al nostru, shmeker, care are printre altele si Magazinul Unirea (tot mag.) inclusiv parcarea supraetajata din spatele mag.Unirea... Stiti cat costa ora de parcare acolo? Cat despre chiriile din mag.Unirea nu mai intreb... Va doresc s'ajungeti ca el! PA!


Il cheama Adamescu , e roman , e fost secu , e in top Capital 300 in primele 10 locuri , are printre altele Magazinul Unirea , Parcarea din spatele magazinului , Astra Asigurari , Hotel Modern si multe altele....
  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Si ?
Tot la 2 m sub pamant va ajunge !(un cimitir nu are ?) Twisted Evil
  • agu

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2006

  • Mesaj Privat
GODLESS a scris:Si ?
Tot la 2 m sub pamant va ajunge !(un cimitir nu are ?) Twisted Evil


Ai dreptate , eu o spuneam doar spre informare... ca altii spuneau ca e turc , ca il chema Adamesteanu... etc.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR